United fitues i League Cup


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  United fitues i League Cup

  Receta Gatimi

  Aston Villa dhe Manchester United janė takuar sot (tė dielėn) pėr tė zhvilluar finalen e Carling Cup nė stadiumin Wembley.
  Tė paerėt kaluan nė epėrsi lojtarėt e Aston Villas. James Milner krijoi epėrsi tė hershme (5’) pėr ekipin nga Villa Park, mirėpo kjo epėrsi zgjati shumė shkurtė.
  Michael Owen, i cili nė kėtė ndeshje u inkuadrua nga minuta e parė, reagoi shumė shpejtė (12’) pėr ta barazuar rezultatin. Megjithatė, pėr fatin e keq tė tij, sulmuesi anglez u desh ta largohej nga ndeshja pėr shkak tė lėndimit (42’).
  Sidoqoftė, inkuadrimi i sulmuesit nė top-formė, Wayne Rooney, ėshtė rrezik pėr ēdo kundėrshtar, dhe ishte pikėrisht Rooney lojtari qė shėnoi golin e fitores dhe ia siguroi skuadrės sė tij trofeun e League Cup.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  bravo e meritojne !!!!!!!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Zyrtare: United transferon Bebe
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:38 PM
 2. Revolucion nė United
  Nga MAJDI nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 27-04-2010, 02:30 PM
 3. Champions League: United pėrmbys Milanin
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 19-02-2010, 03:18 PM
 4. Manchester United fitues i derbit t? Premierlig?s
  Nga Negativ nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-01-2009, 12:15 AM
 5. Shqiptaret ne Uk (United Kingdom)!
  Nga Alb-Angel nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 21-01-2008, 06:51 PM