FIFA mendon tė largojė rregullin e ofsajdit?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  FIFA mendon tė largojė rregullin e ofsajdit?

  Receta Gatimi  Presidenti i FIFA-s, Sepp Blatter, mendon tė largojė rregullin e pozitės jashtė lojė dhe ka pyetur se ēfarė ndikimi ka pasur nė hokej vendimi pėr tė hequr ofsajdin.
  Pozitat ofsajd shpesh janė problemet mė tė debatuara nė futboll, por e gjithė kjo mund tė jetė e kaluar nėse edhe nė futboll pėrdoret shembulli i hokejit nė fushė.
  Nė kėtė sport ėshtė vendosur tė hiqet nė tėrėsi rregulli i ofsajdit nė vitin 1998, pasi mė herėt kishte pasur dy vite periudhė provuese. Falė kėtij hapi, loja ėshtė bėrė mė ngazėlluese dhe mė atraktive pėr shikuesit.
  “Ai mė ka bėrė shumė pyetje rreth asaj nėse ka qenė i suksesshėm njė vendim i tillė. Megjithatė ai kurrė nuk mė dha mendimin e tij, andaj vėshtirė se mund tė vlerėsohet se ēfarė do tė mund tė bėhet nė futboll nė kėtė aspekt. Por, mė duket se ai ishte shumė i interesuar se si e kemi implementuar gjithė kėtė”, ka thėnė presidenti i ri i Federatės Ndėrkombėtare tė Hokejit, Leandro Negre, pas takimit me Blatter.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Dhe pse albitrat gabojne shume ne Offside, mendoj se eshte rregull qe duhet, pasi lojraret jane me te organizuar dhe pa hile.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Nokia do largojė nga puna 7 000 punėtorė pas vitit 2012
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-05-2011, 08:41 PM
 2. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-03-2011, 01:36 PM
 3. Mendon se je ... sexi?
  Nga EMAUS nė forum Lojra, Quize dhe Rebuse
  Pėrgjigje: 27
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 07:37 PM
 4. Anne mendon qė nuk ka fat
  Nga Enkelejda_24 nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-03-2010, 06:11 PM
 5. Mendon se eshte Spiderman!
  Nga ReniX nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-09-2008, 05:33 PM