Transplantimi i mitrės brenda dy viteve


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Transplantimi i mitrės brenda dy viteve

  Receta Gatimi



  Shkencėtarėt britanikė besojnė se transplantimi i parė i mitrės mund tė bėhet brenda dy viteve tė ardhshme.

  Hulumtuesit e Shoqatės Uterine Transplant UK kanė arritur tė bėjnė njė transplantim eksperimental tė mitrės te lepujt. Kjo mitėr, me furnizim tė rregullt me gjak, do tė mundėsojė shtatzėni dhe lindje normale.

  Transplantimi i mitrės mund tė jetė zėvendėsim apo alternativė pėr ato ēifte, tė cilat nuk mund tė kenė fėmijė dhe vendosin tė mos adoptojnė fėmijė.

  Transplantimi i mitrės mund tė bėhet me metodė artificiale (in vitro), ndėrsa lindja do tė kryhet me operim cezarian.

  Pėrndryshe, njė transplantim i mitrės ėshtė kryer nė vitin 2000 nė Arabinė Saudite, por donatori ishte person i gjallė, ndėrsa organizmi i gruas qė mori mitrėn, e refuzoi pas tre muajsh.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  ca nuk po bejne keta .!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Top 10 Sex Symbol te viteve 50-60
  Nga ReniX nė forum Kinematografia dhe Televizioni
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 02-06-2012, 09:41 PM
 2. Vaksinimi kundėr kancerit tė qafės sė mitrės
  Nga kristimcs nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 31-05-2009, 03:59 PM
 3. Gjirokastra e viteve 20 -40
  Nga kuklla nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-02-2008, 10:43 PM
 4. STOP kancerit tė qafės sė mitrės nė Evropė
  Nga Altin111 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-12-2007, 08:37 PM
 5. SHBA, hidhen hapat pėr transplantimin e mitrės
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-01-2007, 04:18 PM