Si te instalojme Programe dhe Lojra ne iPhone


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,347
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  30

  Arrow Si te instalojme Programe dhe Lojra ne iPhone  Me kete guide mund te instaloni te gjithe programet e krakuar per iPhone qe kane prapashtesen .ipa pa qene nevoja te kaloni nga iTunes ne App Store.

  Pra .ipa eshte iPhone Application dhe mund te jete loje apo program. Ju ato mund ti gjeni ne App Store apo dhe duke kerkuar ne google mund te gjeni falas versionet me pages

  Guida eshte e vlefshme per te gjithe tipet e iPod Touch dhe iPhone

  Sigurisht qe te beni kete telefoni duhet te jete i krakuar ne vetvete, per guiden si mund ta beni vizitoni nen forumin e telefonave.

  Fillojme me guiden:

  Pasi te keni hapur Cydia, (qe instaluam ne temen me siper) shkoni tek Manage/Source/Edit/Add dhe shkruani kete burium:
  Kodi:
  http://cydia.hackulo.us/
  ose kete:
  Kodi:
  http://repo.beyouriphone.com
  Shkoni ne tastin kerko dhe shkarkoni AppSync OS 3.0 ose 3.1 (varet nga firmware qe keni, folem ne temen e meparshme, kujtoj qe i fundit i pershtatshem eshte firmware 3.1.2)

  # Rinisni aparatin

  # Instaloni nje program nga App Store si normalisht.

  # Riniseni perseri.

  Tani mund te vendosni te gjitha programet qe deshironi jo vetem te shkarkuar nga App Store por dhe ato te shkarkuar nga rapidshare e tjeter ne internet.
  Mjafton nje dopio klik mbi programin me prapashtes .ipa te ngarkohet ne iTunes dhe me pas ju mjafton te beni sinkronizimin.

  Ju faleminderit!
  ReniX per Lirenti.com

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  23
  Faleminderit Renix shum i qart

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te instalojme Programe ne Ubuntu!
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-04-2012, 01:04 PM
 2. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-11-2011, 08:54 PM
 3. Faqe per Celulare (programe e Lojra)
  Nga bardhposhi nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 15-08-2010, 03:27 PM
 4. Kush do lojra per iPhone?
  Nga ReniX nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 18-06-2010, 12:10 AM

Etiketat pėr kėtė Temė