Messi dhe Mourinho, tė superpaguarit e futbollit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Messi dhe Mourinho, tė superpaguarit e futbollit

  Receta Gatimi  Ylli i Barcelonės, Lionel Messi, tashmė ėshtė bėrė futbollisti qė paguhet mė shumė nė botėn e futbollit, duke e tejkaluar edhe David Beckhamin.

  Sipas France Football, pas ndeshjes kundėr Zaragozas, Messi regjistroi gjithsej 29.6 milion funte nė konton e tij, teksa Beckham mban vendin e dytė me 27.3 milion funte pėr sezon. I treti nė listėn e mė tė paguarve nė futboll ėshtė superylli i Real Madridit, Cristiano Ronaldo, me 27 milion funte pėr sezon.

  Portugezi Jose Mourinho pasi qė spastroi nga rruga Chelsean ka arritur tė zė pozitėn e parė nė listėn e trajnerėve qė paguhen mė shumė, me 11.7 milion funte pėr sezon. I dyti pas tij ėshtė Roberto Mancini me 10.8 milion funte, kurse Luiz Felipe Scolari qė drejton njė skuadėr tė vogėl nė Uzbekistan fiton 8.5 milion funte pėr sezon.

  Lista e futbollistėve mė tė paguar:

  1. Lionel Messi (Barcelona) £29.6m
  2. David Beckham (LA Galaxy/Milan) £27.3m
  3. Cristiano Ronaldo (Real Madrid) £27m
  4. Kaka (Real Madrid) £16.9m
  5. Thierry Henry (Barcelona) £16.1m
  6. Ronaldinho (Milan) £15.5m
  7. Carlos Tevez (Manchester City) £13.8m
  8. Zlatan Ibrahimovic (Barcelona) £13m
  9. Frank Lampard (Chelsea) £12.8m
  10. Samuel Eto’o (Milan) £12.4m

  Lista e trajnerėve mė tė paguar:

  1. Jose Mourinho (Inter) £11.7m
  2. Roberto Mancini (Manchester City) £10.8m
  3. Luiz Felipe Scolari (FC Bunyodkor) £8.5m
  4. Juergen Klinsmann (ish-Bayern Munich) £8.1m
  5. Fabio Capello (Anglia) £7.5m
  6. Guus Hiddink (Rusia) £7.1m
  7. Sir Alex Ferguson (Manchester United) £6.5m
  8. Pep Guardiola (Barcelona) £5.8m
  9. Arsene Wenger (Arsenal) £5.7m
  10. Louis Vaan Gaal (Bayern Munich) £5.4m

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e fatmiri30
  Anėtarėsimi
  Dec 2009
  Postime
  38
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Lionel Messi (Barcelona fc ) lionel Messi ėsht lojtari mė i mir ne botė
  C.Ronaldo (fc Real Madrid) cristiano nuk ėsht edhe shum special per futboll por ėsht shumė shumė mė i shpejt se Lionel Mesi furbollisti i (barelona fc)
  A.Ronaldinho Ronaldinnjo ėsht lojtar jo edhe aq fort besnik por mėnyra se qfar lojtariėsht ai ne nuk e dim
  D.Becckam david beckham ėsht njė lojtar i njohu por nė futboll nuk ka vler tė madhe por shum i shkafėt
  F.Lampard edhe ky ėsht njė lojtar i mir por mėherėt ka qen edhe mė i mir por me (Murinhon ėsht mė i shkafet siq ethe edhe ti trajneri mė i paguar nė bot me (11.7m)

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pas Guardiolės ikėn edhe Mourinho ?
  Nga Erinaa nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 10:26 AM
 2. Carvalho: Mourinho, trajner fitues
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 07:41 PM
 3. Mourinho, divorc pas 20 viteve martese
  Nga Kliton nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 24-06-2009, 05:26 PM
 4. Inter, Mourinho harton listen e “zeze”
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 05:35 PM
 5. Trishtimi Futbollit
  Nga ReniX nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-06-2008, 01:09 AM