Gėnjeshtarėt kuptohen nga lėvizja e kėmbėve!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Gėnjeshtarėt kuptohen nga lėvizja e kėmbėve!

  Receta Gatimi

  Trupi ynė ka gjuhėn e tij, sytė mund tė thonė shumė edhe pa fjalė,por si duket ekziston dhe njė gjuhė tjetėr e mistershme…
  ajo e kėmbėve.
  Zbulimi u bė nga njė psikolog britanik, i cili kishte kohė qė studionte kėtė fenomen .Sipas kėtij studimi, nqs njė femre i pėlqen njė mashkull nė momentin qė ata janė duke biseduar, atėherė kėmbėt e saj instiktivisht largohen nga trupi i saj, shenjė qė tregon qė bashkėbiseduesi e tėrheq erotikisht.
  Por nėse kėmbėt e saj janė kryq ose tė pėrthyera poshtė trupit , atėherė atė nuk e tėrheq erotikisht ky mashkull.

  E kundėrta ndodh me meshkujt, tė cilėt nuk japin mesazhe erotike me kėmbėt e tyre, por mund tė kuptojmė gjėra tė tjera.Gėnjeshtarėt i mbajnė kėmbėt tė palėvizshme, nė kėtė mėnyrė nuk japin shkas qė tė bien nė sy nga tė tjerėt.Gratė i karakterizojne burrat nga kėpucėt qė veshin, sa tė pastra , sa me stil dhe sa te shtrenjta janė.

  Kur njė burrė ėshtė i stresuar atėherė lėvizjet e kėmbėve tė tij do tė shtohen.e kundėrta ndodh me femrat , kur janė tė stresuara i mbajnė kėmbėt e tyre tė palėvizshme. Tipat egoiste dhe arrogantė bėjnė shumė pak lėvizje, tipat e turpshėm bėjnė lėvizje tė tepruara tė kėmbėve, tipat dominues bėjnė shume pak lėvizje sepse u pėlqen tė kenė nėn kontroll jo vetem ambjentin ku janė , por edhe trupin e tyre.

  Gjuha e mistershme e kėmbėve mund tė na japė njohuri pėr karakterin e ēdo njėrit prej nesh, si mendojmė pėr personin me tė cilin bashkėbisedojmė dhe nė mėnyrė tė pėrgjithshme si ndihemi psikologjikisht.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25
  Shume i interesante,e mesova dhe nje gje me lidhjen e pelqimit te femrave ndaj meshkujve.

  Faleminderit EMAUS.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  U pa puna, femra me kembe hapur dhe hidhu. Mjaft zbulim interesant!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 3 Arsyet qe Femrat dhe Meshkujt nuk kuptohen!...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 16-03-2012, 09:09 AM
 2. Filmohet levizja e nje elektroni
  Nga kristimcs nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-06-2009, 11:14 PM
 3. Lėvizja e qytetarėve nė Maqedoni, si mė parė
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-01-2008, 02:51 PM
 4. Lėvizja Kombėtare Shqiptare Nė Vitet 30-70
  Nga Altin111 nė forum Historia Shqiptare
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-11-2007, 11:29 PM