Afrika e Jugut 2010, frikė nga “bombat e pista”


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Afrika e Jugut 2010, frikė nga “bombat e pista”

  Receta Gatimi  Anita Nilson, zyrtare e lartė e Agjencisė Ndėrkombėtare tė Energjisė Bėrthamore (AIEA), deklaroi se forcat e sigurisė afrikano-jugore po pėrgatiten pėr t’i bėrė ballė njė sulmi tė mundshėm terrorist me tė ashtuquajturat “bomba tė pista”.
  “Nė prag tė finaleve tė botėrorit tė futbollit vendi ėshtė i gatshėm tė pėrballojė sulmet me bomba tė pista”, tha Nilson nė njė deklaratė nga Uashingtoni.

  “Bombat e pista”, njė pėrzierje mes eksplozivėve ushtarakė dhe lėndėve radioaktive futen nė rankun e armėve tė shkatėrrimit nė masė. Pikėrisht kėtyre lloj sulmeve u druhen forcat e sigurisė nė Afrikėn Jugore.

  Deklarata e Nileson ka ardhur pas kėrcėnimeve tė Al Kaedas se do tė godasė pesė pėrfaqėsueset e futbollit, SHBA, Gjermani, Francė dhe Itali gjatė zhvillimit tė evenimentit mė tė madh futbollistik, Botėrori Afrika e Jugut 2010.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Vertet eshte shume frik te mblidhesh ne vende ku ka shume njerez. Terroristet keto momente presin.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Afrika - Zbulohen burime te medha uji
  Nga ReniX nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 22-04-2012, 11:03 AM
 2. 5 Objektet me te pista se WC
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 01-10-2010, 07:56 PM
 3. Kupa Botes Afrika Jugut 2010 STADIUMET
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 22-06-2010, 12:56 PM
 4. Shqipėria nė Afrika e Jugut 2010
  Nga Kampioni99 nė forum Sporti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 09-02-2009, 01:44 PM
 5. Makina Rally del nga pista, fotografi shpeton per mbrekulli
  Nga ReniX nė forum Sportet nėpėr botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 10-12-2008, 03:40 PM