Fitorja e Barcelonės ndaj Real Madridit nė ‘el Classicon’ numėr 160-tė ua ka rritur dukshėm gjasat pėr titull Blaugranėve, ndėrsa i tė njėjtit mendim ėshtė dhe futbollisti mė i mirė nė botė, Lionel Messi.

“A e kemi fituar titullin ? Janė edhe shumė ndeshje pėr t’u luajtur. Ne kemi disa ndeshje tė vėshtira nė udhėtim, por po, ne kemi bėrė njė hap tė madh dhe jemi shumė pranė titullit me kėtė fitore”.

“Ishte ndeshje e mbyllur pėr arsye se ekipet respektojnė njėra-tjetrėn shumė, ne e njohim mirė njėri-tjetrin dhe pėr kėtė arsye ekzistoi respekt i madh. Ne i patėm rastet dhe i shfrytėzuam, pėr kėtė arsye dhe kemi fituar”.

“Unė kundėr Ronaldos? Nuk ishte pėr atė, ju lutem, Barca ishte superiore ndaj Real Madridit dhe kjo vlen mė shumė. Ne morėm tri pikė tejet tė rėndėsishme kėtu. Ne jemi nė krye tė kampionatit dhe kemi gjasa tė mira pėr tė shkuar kėshtu deri nė fund”.

“Liga e Kampionėve? Le tė shkojmė hap pas hapi. Ne mund tė shkruajmė mė shumė histori, shumė mė shumė nėse na vjen pėrpara rrugės, por duhet tė vazhdojmė tė punojmė shumė”, deklaroi Messi pas ‘el Classicos’