Punėtori i dehur i Apple zbulon prototipin e iPhone 4G


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Punėtori i dehur i Apple zbulon prototipin e iPhone 4G

  Receta Gatimi
  Dalja e pakujdesshme nė mbrėmjen e 18 marsit ka dal tė jetė e kobshme pėr punėtorin e kompanisė Apple – Gray Powell. Atė natė Powell nė njė kafiteri e ka humbur pajisjen e tij iPhone, mirėpo gati njė muaj mė vonė ėshtė dėshmuar se nė vend tė ndonjėrės prej serive ekzistuese tė iPhone, ai kishte humbur prototipin e celularit tė ri iPhone, i cili do tė duhej qė nė treg tė paraqitet vetėm gjatė kėsaj vere.


  Kompania Apple ėshtė bukur e rreptė kur bėhet fjalė pėr “rrjedhjen” e informatave mbi risitė prandaj niveli i sigurisė nė kompani lirisht mund tė matet me ato tė shėrbimeve sekrete botėrore. Megjithatė, nuk ka asnjė sistem sigurie i cili mund tė parandalojė gabimin e thjeshtė njerėzor.

  Gjatė ditės sė djeshme, ekipi i faqes teknologjike tė internetit Gizmodo ka publikuar recensionin e detajuar tė iPhone misterioz i cili ka pėrfunduar nė redaksinė e tyre. Pajisja nga pikėpamja vizuale definitivisht ngjan me modelin aktual tė iPhone, mirėpo prej tij dallon me shumė risi teknike.

  Ata kanė publikuar detajet e pajisjes me titullin “Ky ėshtė iPhone i ri i Apple”, mirėpo megjithatė nė tekst kanė lėnė hapėsirė se mund tė bėhet fjalė pėr ndonjė pajisje tė rrejshme. Krejt kjo deri mbrėmė kur nė adresėn e redaktorit tė Gizmodos ka ardhur kėrkesa zyrtare nga Apple e cila e kėrkonte mbrapsht pajisjen e humbur. Kjo ishte gjėja e fundit qė nevojitej pėr ta bėrė tregimin mbi pajisjen e re iPhone tė plotė.
  Sa u pėrket risive nė gjeneratėn e re tė iPhone, pajisja do tė sjellė njė kamerė shtesė tė pėrparme pėr tė kryer video-telefoni, thjerrėz mė tė madhe tė kamerės ekzistuese, blic, qasje pėr kartelė tė memories microSIM, ekran mė tė mirė, ani pse nuk dihet rezolucioni i saktė i tij, mikrofon shtesė pėr eliminimin e zhurmės nė prapavijė, taste tė metalizuara pėr tė udhėhequr me zėrin dhe fikjen e pajisjes, pamje tė ndryshuar tė pasme tė pajisjes, kornizė alumini, bateri 16 pėr qind mė tė madhe, peshė tri gramė mė tė madhe dhe shumė risi tjera.


  Pėr fat tė keq, Apple, nė momentin qė ka kuptuar pėr humbjen, nė largėsi e ka bėrė tė paaftė pajisjen, prandaj recensioni i Gizmodos ėshtė bazuar ekskluzivisht nė pamjen vizuale dhe nė shpėrbėrjen e pajisjes.  Se ēfarė i ka ndodhur Gray Powellit (nė foto) tė shkretė, nuk kemi arritur tė kuptojmė ende.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Per mendimin tim i ka marr disa miliona ky. Sa do te paguanin gazetat e teknologjise per ate objet para kohe

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Peniel
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Athinė, Greqi
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Per mendimin tim i ka marr disa miliona ky. Sa do te paguanin gazetat e teknologjise per ate objet para kohe

  Uuuuu. Mėse e sigurt. Pėr tė mos thėnė qė kinezėt kanė futur duart nė kėtė histori. Ajo qė mė bėn pėrshtypje ėshtė komandimi nė distancė. Kam pėrshtypjen se do ketė ndonjė chip tė fshehur nė brendėsi.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Sigurisht Apple dhe vet Gizmodo e kane perpunuar kete ngjarje! Asnjeri nuk e ka besuar ēfare ka ndodhur dhe ska per te besuar... jane levizje te marketingut

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Lajmi i fundit: Policia eshte duke bere kerkime mbi pakesen prej 5000 dollaresh per prototipin e Apple! Por me sa duket ēeshtja mban era, sepse as apple dhe as revista gizmodo nuk e ka pelqyer policine ne mes. Sipas policise se Silicon Valley jane thyer rregulla kriminale (criminal laws were broken).

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Ne Vietnam, plasen produket sekrete te Apple.

  iPhone 4 dhe iPod 4 akoma nuk jane ne shitje, por keto video tregojne se dikush i posedon:

  iPod


  iPhone

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ne faqen e Apple fillojne porosite e iPhone 5
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 15-09-2012, 09:23 PM
 2. Apple tė prodhojė iPhone pėr tė gjithė?
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 02-03-2011, 08:01 PM
 3. iPhone 4 i bardhė vjen nė Apple Store
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 02-11-2010, 06:42 PM
 4. Gruaja e dehur niset ta marrė burrin e dehur
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 08-12-2009, 08:40 PM
 5. Nokia padit Apple pėr shkak tė iPhone
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 25-10-2009, 04:25 PM