Njė Tour me funksionet e reja tė Ubuntu 10.04 (LTS)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Pinguin Njė Tour me funksionet e reja tė Ubuntu 10.04 (LTS)

  Receta Gatimi

  Ubuntu 10.04 Tour


  Shfleto Faqet web me Firefox ne siguri te plote dhe shpejtesi.


  Prezantime profesionele me OpenOffice.org ne kompatibilitet te plote me pakten Microsoft Office.


  Instaloni programe Falas me Ubuntu Software Centre


  Email dhe chat me Empathy dhe Evolution.


  Social Networks te mbledhur ne nje program te vetem.


  Ubuntu music player per te degjuar dhe blere muzike.


  Shiko, posto edito fotot tuaja me thjeshtesi.


  Edito Video me programin e Ubuntu.


  Luaj Lojra pa fund nder 100 kategorite ne Ubuntu.


  Dhe ne fund: Shkarko ose Azhrono Ubuntu ne versionin e fundit

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  25

  Lucid Lynx nė distribucion  Versioni i ri i distribucionit Ubuntu tė Linux ėshtė nė dispozicion pėr shkarkim nga faqet zyrtare.

  Canonical ka lėshuar nė distribucion edicionin LTE tė versionit tė ri tė popullarizuar tė Linux Ubuntu 10.04, kėsaj radhe me emrin artistik Lucid Lynx. Pos ndryshimeve kozmetike, versioni i ri sjell edhe risi tjera siē ėshtė nisja e sistemit dhe integrimi mė i mirė me rrjetet shoqėrore.
  Tė fundit janė bėrė bashkė nėn menynė Me Menu ku pėrdoruesit nė mėnyrė tė shpejtė dhe tė thjeshtė mund t’i qasen dhe konfigurojnė shėrbimet si Facebook, Twitter, Digg e tė ngjashme. Sinkronizimi i tė dhėnave me ato nė re (cloud) bėhet me funksionin Ubuntu One, e nė tė janė integruar edhe dyqani online i muzikės Ubuntu One Music Store si dhe Ubuntu Software Centre 2.0, njė klient i ri pėr shkarkim tė programeve dhe rifreskim tė softuerit.
  Ekziston edhe version i veēantė pėr kompjuterė netbook, e tė interesuarit mund tė shkarkojnė
  Lucid Lynx-in nga faqet zyrtare.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur
  Redaktuar pėr herė tė fundit nga Kliton; 02-05-2010 mė 10:39 AM.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Funksionet e ndryshme te pastes se dhembeve !!
  Nga labja nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 09-05-2012, 07:38 PM
 2. What is Ubuntu - Video
  Nga ReniX nė forum Shpėrndarjet Linux/Unix
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 31-10-2010, 12:35 AM
 3. Gmail thjeshtėson funksionet me kėrkesė tė shfrytėzuesve
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:51 PM
 4. Funksionet Manaxheriale.
  Nga Negativ nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-01-2009, 02:52 PM