Muzika shqiptare sot


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Muzika shqiptare sot

  Receta Gatimi

  Per arsye personale mu desh kerkoja muzike shqiptare ne internet se ne shqiperi ka vite qe nuk banoj, dhe ngela e zhgenjyer. Muzika e lehte shqiptare paska vdekur, ka mijra kengetare qe kopjojne muziken folklorike, i futin nje rap ne mes dhe bejne orkestrime te ndryshme, me te cilat ju heqin cdo bukuri dhe origjinalitet. Gjithashu kish shume nga ato kenge qe ne dikur i thoshim evgjitce, dhe shume te tjera te kopjuara nga muzika greke dhe arabe.

  Sa keq paska humbur muzika shqiptare, ajo qe dikur ish mburja jone, per ate muzike qe kengetare me emer jane futur ne burg per 20 vjet. SA KEQ SA KEQ.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: muzika shqiptare sot

  do te vinte me shume keq po te shkoje ne shqiperi dhe te shikoje disa kengetare e kengetare shume ordinere, pa shkoll po mbi te gjitha "pa ze".
  Kete mendim jame dhe une , tashme duhet ta pranojm ata qe krijojn kenge jane shume te paket, por te shumte jane ata qe i kopjojne ato.

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: muzika shqiptare sot

  QE JANE PA ZE NUK DISKUTOHET, DIKUR KOMISIONET PER TE KALUAR KENGETARET ISHIN SHUME TE REPTE,IMAGJINO IRMA LIBOHOVA NUK MUNDI TE HYNTE NE KONSERVATOR PER TU BERE KENGETARE SE NUK ISHTE "SHUME " E AFTE.

 4. #4

  Re: muzika shqiptare sot

  Kukulla "kengetaret" ne Shqiperi jane bere si kioskat

 5. #5
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Cdo dite e me shume ne tregun muzikor Shqiptar dalin kenge kaq pa lidhje...dhe kaq acaruese....nuk di ku shkojne keta njerez...ku i con mushka me keto kenge qe bejne?....eshte vertet per te ardhur keq...

  I degjon kenget e dikurshme...me nje deshire te madhe....dhe nuk te lodhin asnjehere por te kenaqin shpirtin...te shlodhin totalisht...

  Degjon keto kenget sot...buuuuuu te ze koka....

 6. #6
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  5
  Reputacioni
  19
  Kte mendim kam pas edhe un...po kto kenget e fundit kan dal nja ca keng shum te bukura , vertet
  Pastaj , perpos ter ktyre gjykimeve ( qe per fat te keq qendrojne )...smund te lem pa permendur shum kengetar dhe artista te mirfillt shqiptare..... Do vecoja disa producentet me te suksesshem deri tani si psh Flori Mumajesi , Alban Skenderaj , Pirro Cako ...etj....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Muzika juaj e preferuar ?
  Nga ulkina nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 05-02-2011, 04:40 PM
 2. Me shkarku muzika nga pc
  Nga drilonii nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 30-09-2010, 12:18 PM
 3. Muzika qe ju pelqen?
  Nga 5tivi nė forum Votime dhe Sondazhe
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-05-2010, 05:38 AM
 4. Kenget dhe Muzika
  Nga Sefedini nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 25-03-2009, 02:07 PM