Mediat angleze bėjnė tė ditur se Chelsea mund tė kthehet kah sulmuesi i Real Madridit, Gonzalo Higuain.Kohėve tė fundit ėshtė spekuluar se Chelsea pėrpiqet ta angazhojė Fernando Torres, i cili do tė mund tė largohej nga Anfield nė kėrkim tė njė ekipi mė konkurrues Por konkurrenca pėr Torres ėshtė e madhe dhe ėshtė e paqartė nėse sulmuesi do tė transferohej nė njė klub rival tė Liverpoolit.

Telegraph-i anglez shkruan se nėse Chelsea nuk arrin ta angazhojė Torres, do tė kthehet kah Gonzalo Higuain, pėr tė cilin ėshtė duke pėrgatitur ofertė prej 34 milionė funtesh.

Higuain pati njė sezon fantastik nė Real Madrid dhe sė bashku me Crsitiano Ronaldon janė mė tė mirėt nė ekipin spanjoll.