Roberto Mancini ėshtė i bindur se Carlos Tevez do tė mbetet nė Manchester City edhe krahas asaj qė ekipi nuk arriti tė kualifikohet pėr nė finale tė Ligės sė Kampionėve.Tevez pati njė sezon tė shkėlqyeshėm nė Manchester City, por kjo nuk ishte e mjaftueshme qė qytetarėt tė kualifikohen pėr nė garėn evropiane. Ata mbrėmė u mposhtėn me rezultat minimal 1-0 nga Tottenhami,

qė me kėtė fitore siguroi biletėn e fundit pėr nė Ligėn e Kampionėve.

“Carlos Tevez ka marrėveshje me Manchester Cityn dhe do tė mbetet kėtu edhe sezonin e ardhshėm”, ka thėnė Mancini.