Nicolas Anelka raportohet se do tė nėnshkruajė vazhdim dyvjeēar tė kontratės me Chelsean, e cila do ta mbajė atė nė Londėr deri nė verėn e vitit 2013.Guardian shkruan se marrėveshja pritet tė zbulohet pas finales sė Kupės FA ndaj Portsmouthit qė zhvillohet mė 15 maj.

Bisedat nė mes tė Chelseat dhe agjentit tė sulmuesit francez janė zhvilluar tashmė njė kohė, me kontratėn aktuale tė Anelkas qė skadon nė fund tė kėtij sezoni.

31-vjeēari zbuloi mė herėt gjatė javės se Chelsea ėshtė ‘klubi i parė’ ku ai ishte ndjerė si nė shtėpi.