Receta Gatimi

Hey pershendetje!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 19 prej 19
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0

    Muzikė Hey pershendetje!

    Tungjatjeta!Faleminderit qe pranuat ftesen time , deshiroj te mar pjese ne diskutimet me tema shoqerore dhe politike !

  2. #2
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Nje nga shqetesimet qe kam une personalisht eshte edhe shkurtimi i pershendetjes sone TUNGJATJETA ne fjalen e cunguar TUNG , ju lutem merni pjese ne kete diskutim !

  3. #3
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Po ne kemi fjalen e bukur <<shqipe>> ciao Pse na ngatarron me trungje ne ti
    Megjithate ti mire se na erdhe njehere
    Sa per te diskutuar qejf dhe kohe te kesh pa ketu jemi

  4. #4
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Faleminderit me falni qenkam ngateruar ,,,,,, ciao nuk e ditkam qe eshte shqip , te jeni mire vazhdim te mbare ne misionin tuaj , edhe njehere te me falni qe nderhyra ne faqen tuaj , me respekt dodona ,Tungjatjeta !Po ta zberthesh eshte nja nga pershendetjet shume domethenese , dhe qe nuk mund te perkthehet vetem me nje fjale te vetme nga asnje gjuhe mbare internacionale , te me falni qe u zgjata kaq shume !

  5. #5
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Mire se vjen Dodona! Kalofsh mire!

  6. #6
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    faleminderit!, edhe ju gjithashtu , te jeni mire !

  7. #7
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga dodona qose Lexo postimin
    Faleminderit me falni qenkam ngateruar ,,,,,, ciao nuk e ditkam qe eshte shqip , te jeni mire vazhdim te mbare ne misionin tuaj , edhe njehere te me falni qe nderhyra ne faqen tuaj , me respekt dodona ,Tungjatjeta !Po ta zberthesh eshte nja nga pershendetjet shume domethenese , dhe qe nuk mund te perkthehet vetem me nje fjale te vetme nga asnje gjuhe mbare internacionale , te me falni qe u zgjata kaq shume !
    dodona .....nuk ke pse ngelesh e fyer se nuk ishte qellimi te te fyeja.
    Shume bukur ti ngre nje problem qe me te vertete duhet diskutuar, sepse sa vjen e shqipja po bastardohet me fjale te huaja.
    Hey pershendetje!........... ju e filloni temen tuaj me nje fjale te huaj (te pakten me sa e di une shqipen nuk di te ekzistoje nje fjale e tille Hey
    Prandaj edhe une me teper vazhdova shakane...............
    Dhe ajo ciao qe shkruajta une nuk e shkrova rastesisht, se fjala tungjatjeta eshte zevendesuar me shume me ciao se me tung
    klm

  8. #8
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Faleminderit qe me ben kete verejtje ,por, ka nje por ketu ,,,,, heeeeeej therasim kur jemi shume larg nga njeri tjetri dhe me pas themi emrin e filan fistekut ,,,,,,,, hej eshte nje fillim bashkebisedimi, une nuk kuptoj shkurtimin e pershendetjes nga TUNGJATJETA ne TUNG, mbylljen e bisedes "lol"ose "film", megjithate cdo kush ka mendimin e vet dhe nuk mund te nderhyj une do te mbetem me mendimet e mija dhe sigurisht pershtypjet e patunshme te gjuhes sime , jo se kam ndonja gje me gjuhet e tjera , por shqip me tingellon me bukur , faleminderit , me respekt dodona !

  9. #9
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Gjithesesi Fjalen "Pershendetje eshte shtuar nga moderatori"!

    Kalofshit mire! Dhe diskutim te kendshen ne temat e forumit!

  10. #10
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Faleminderit qe me ben kete verejtje ,por, ka nje por ketu ,,,,, heeeeeej therasim kur jemi shume larg nga njeri tjetri dhe me pas themi emrin e filan fistekut ,,,,,,,, hej eshte nje fillim bashkebisedimi,
    Midis Hey dhe hej ka nje ndryshim shume te madh.
    Heeeeeeeeej therrisnin njehere e nje kohe ne male.
    P.sh. E ke pa ate filmin me mesuesin?? Kan vra msusin ore eheheeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeejjjjjjjj
    Per arsye shpejtesie te gjith ne net perdorin iniciale.
    Dhe kjo nuk eshte basardim i gjuhes.
    Bastardim, injorance eshte kur emigrantet qe vijne me pushime ne shqiperi shesin tangerllek duke folur ne gjuhe te huaj.

  11. #11
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Faleminderit , u sqaruam , une kam perdorur hej dhe kete do e perdor si hyrje ,,,,,,,, Sa per bastardimin e gjuhes nga emigrantet , ketu ka shume ceshtje serioze , dhe jo vetem qe bastardojne gjuhen dhe qe jam krejtesisht ne kundershtim , por, me menyren e tyre dhe do te thosha "naive", se mbase dhe nuk eshte e qellimshme, po na futin edhe gjuhen e huaj ne te sjellurit .Cfare dua te them me kete :Une jetoj ne Greqi , fjalet e para qe kam mesuar kane qene fjale qe ne ne SHQIPERI i perdorim ne vende te caktuara.Dhe kjo eshte akoma me e rezikshme.Kemi nje kulture te foluri sociale shume te bukur dhe na mbetet si detyre gjithe se cilit ne vencanti te rruajme traditat tona.Ketu ne GREQI ku jetoj, kane fjalor social , pergjithesisht te shemtuar , fjalet tek njerzit kane qellimin e tyre ,,,,,, kur femija te kerkon buke ,,, do te kuptosh qe ka urri ,,,,Kete qe te rruajme traditat duhet gjithe se cili , ne familjen e vet , ne shoqerine e vet , ne rrethin ku nderton e meson , mund te jemi ne komunikimin e perditshem te jemi te kujdeshem , faleminderit mik !

  12. #12
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Postime
    3,782
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    10
    Mire se erdhe Dodona dhe shpresoj te kalosh mire midis nesh. Teme interesante ke hapur

  13. #13
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga dodona qose Lexo postimin
    Faleminderit , u sqaruam , une kam perdorur hej
    Me fal se po detyrohem per te 3 here te te sqaroj se keni perdorur HEY,qe per mua nuk eshte shqip.Nese ju me bindni per te kunderten atehere me duhet te nderroj une mendim
    dhe kete do e perdor si hyrje ,,,,,,,, Sa per bastardimin e gjuhes nga emigrantet , ketu ka shume ceshtje serioze , dhe jo vetem qe bastardojne gjuhen dhe qe jam krejtesisht ne kundershtim , por, me menyren e tyre dhe do te thosha "naive", se mbase dhe nuk eshte e qellimshme,po na futin edhe gjuhen e huaj ne te sjellurit
    tjeter gjuha dhe tjeter te sjellurit apo kultura e pare pak me gjere. Mire eshte qe te mesojme nga kultura e popujve me te zhvilluar se ne. Te marim ate cka na pershtatet dhe qe ne e gjykojme se eshte e mire. Ndersa persa i perket gjuhes eshte mire qe midis nesh te perdorim gjuhen amtare ].
    .Cfare dua te them me kete :Une jetoj ne Greqi , fjalet e para qe kam mesuar kane qene fjale qe ne ne SHQIPERI i perdorim ne vende te caktuara.
    Mund te jesh pak me e qarte ketu se nuk po e kuptoj.Cilat jane keto fjale qe i perdorin ne vende te caktuara
    Dhe kjo eshte akoma me e rezikshme.Kemi nje kulture te foluri sociale shume te bukur dhe na mbetet si detyre gjithe se cilit ne vencanti te rruajme traditat tona.Ketu ne GREQI ku jetoj, kane fjalor social , pergjithesisht te shemtuar
    kam vite ne greqi dhe nuk me duket qe te kene ndonje fjalor social te shemtuar........varet dhe nga zona ne te cilen je ne greqi dodona, apo nga niveli kulturor-social i njerezve qe te rrethojne ne pune ne lagje....etj.
    , fjalet tek njerzit kane qellimin e tyre ,,,,,, kur femija te kerkon buke ,,, do te kuptosh qe ka urri ,,,,Kete qe te rruajme traditat duhet gjithe se cili , ne familjen e vet , ne shoqerine e vet , ne rrethin ku nderton e meson , mund te jemi ne komunikimin e perditshem te jemi te kujdeshem
    Natyrisht qe duhet te jemi te kujdesshem.Rolin kryesor duhet ta luaje familja.
    , faleminderit mik !
    Faleminderit edhe ju mikeshe.

  14. #14
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Ah tani e pashe qe e paskam shkruajtur "hey", kjo eshte sfalme dhe per kete duhet menjehere te kerkoj falje ,,, nuk e kisha kontrolluar dhe keshtu eshte perfundimi , te me falesh , hey , nuk e kam perdorur kurre , gabim shtypi kjo ,bere shume mire qe kembengule se do ta percillja keq kembenguljen tende ,,, prandaj duhet te kontrollosh perpara se te japesh pergjigjen , atehere perseri -Me fal !
    Sa per te foluren ketu ne Greqi , me qe ne se jeton ketu , vetem nje shprehje dua te te them "malaka", ne shqip nuk dua te ta perkthej se s`mundem dot ta shkruaj ketu , dhe mendoj se nuk mundem te shqyrtoj te gjitha fjalet qe nuk jane te rregullta per tu perdorur ne ambjente sociale .Tani te kalojme edhe pak me gjere ne HOLLIWOD, kam pare shume filma qe nuk jane me ate shenjen ndaluese dhe perdoret shume shpesh fjala "fack you".Une nuk do te ndryshoj boten kuptohet , por ka disa gjera qe edhe vete bota sikur i ka bere pak pershesh.Ne lidhje me keto tema une do te punoj , me sa te kem mundesi , nuk mendoj se jam gabim.Nuk dua te zgjatem me shume se behet i bezdisur leximi pastaj .Te uroj miresi , faleminderit qe me ke lexuar , dhe cfaredo moshe te kesh SUKSESE , me respekt dodona !Ne se te intereson mund te hysh ne faqen time te internetit : http://www.dodona.gr ketu mund te shikosh rreth veprimtarise sime , dhe po deshe te behesh mik ne fb-uk , me kerko me emrin : Dodona Donike Donika Qose

  15. #15
    ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
    Anėtarėsimi
    Jul 2007
    Vendndodhja
    N'shpi (^_^)
    Postime
    2,568
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    20
    Mire se erdhe Dodona dhe kalofsh bukur ne mesin tone

  16. #16
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Mire se ju gjeta dhe faleminderit , ju uroj miresi !

  17. #17
    curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
    Anėtarėsimi
    Apr 2010
    Vendndodhja
    Tirana Albania
    Postime
    1,081
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga dodona qose Lexo postimin

    sfalme=>> per kete kemi fjalen shqipe gabim ,,,

    prandaj duhet te kontrollosh perpara se te japesh pergjigjen
    Po , e drejt duhet te kontrollosh me pare

    Sa per te foluren ketu ne Greqi , me qe ne se jeton ketu , vetem nje shprehje dua te te them "malaka",
    kjo eshte nje fjale qe perdoret ne fjalorin e rruges Dodona te mos i ngaterrojme gjerat
    Mua sme ka qelluar ndonjeher qe ndokush te me thote <<malaka>> pa me njohur
    Apo ne ndonje zyre shteterore se perndryshe do ja kisha thy hundet


    Tani te kalojme edhe pak me gjere ne HOLLIWOD, kam pare shume filma qe nuk jane me ate shenjen ndaluese dhe perdoret shume shpesh fjala "fack you".
    Ke pare ndonjehere <<portokalline ti Dodona>>???????

    Ne lidhje me keto tema une do te punoj , me sa te kem mundesi , nuk mendoj se jam gabim.
    nuk jeni gabim aspak ,perkundrazi
    >>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

  18. #18
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    Fjala "malaka " e kam degjuar neper zyra , neper autobuza dhe akoma me keq neper filma , te mos them me tutje !Portokallia nuk me ka pelqyer asnjehere ,,,, ne familjen tima as qemoti nuk kemi folur me kete fjalor dhe sigurisht nuk do te deshiroja as sot!
    Sa per personin tim :
    une merem me shkrimin , nuk jam e njojtur , por ngadale do te kem edhe une prenzantimet e mija ,,,, kam reklamuar disa kenge ne YOUTUBE , ne te cilat : muzika dhe tekstet jane te mijat ,,,, dhe besoj se nepermjet mesazheve do te fitoj rinine ,,,,, nuk eshte vetem "portokallia ",,,, ata e bene kete stacion vetem per interesa fitimi , se qe te kete ndonjecike pike kulture ky emision ????????? nuk ve re dicka te tille ,,, faleminderit mik "abstrakt , me respekt dodona !

  19. #19
    i/e rregjistruar 10% Maska e dodona qose
    Anėtarėsimi
    May 2010
    Postime
    10
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    0
    si mund ta fshijme kete Hey dhe te vendosim Hej,,, nuk e pakam dot ,, si ka mundesi qe te bej gabim te tille , zakonisht e kontrolloj shkrimin para botomit ,,, te me falni kush e lexon kete Hey ,,,,,,,,,,,,,,,, Hejjjjjjjjjj kjo ka lezet , me respekt dodona !

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Pershendetje
    Nga toni07 nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 06-11-2010, 09:54 PM
  2. pershendetje
    Nga corleone nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 31-12-2009, 05:29 PM
  3. Pershendetje
    Nga kosfer nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 29-12-2009, 01:28 PM
  4. pershendetje
    Nga eki89 nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 4
    Postimi i Fundit: 18-12-2009, 01:58 PM
  5. Pershendetje ...
    Nga Edem nė forum Prezantohuni nė Forum
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 28-11-2009, 10:46 AM