Receta Gatimi

Problem me audio-zerin kur lidhem me Televizorin


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
  1. #1
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15

    Problem me audio-zerin kur lidhem me Televizorin

    Pershendetje!Kam nje problem lidhje te TV-Monitor LG M2262D-PZ - 21.5" FLATRON LCD TV me PC qe ka windows XP.Karta e zerit eshte sis7012 wave(nuk e di qe u shpreha qarte per karten audio???).E lidh PC me monitorin me kabell DVI,qe ben te mundur vetem figurenHD kurse per zerin perdor nje kabell per audio dhe e vendos ne PC:audio out dhe ne TV audio in.Me duket se lidhja keshtu duhet.Kur dua te lidhem me Skype,te tjeret me degjojne(kuptohet nga mikrofoni i kameres),kurse une nuk degjoj asgje???!!!!Zbrita nga INT driver per sis7012 e instalova,me kerkoi restart,e bera dhe po njelloj???Help please!FLM

  2. #2
    Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
    Anėtarėsimi
    May 2008
    Postime
    1,532
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    ore vangeli, ti je gjithmon me probleme ne pergjithesi apo eshte si shkak i krizes??

    nuk dua te ma maresh per tert por vetem ty shoh me probleme ne pc

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    S'prish pune se keshtu mendoj se forumi do forcohet edhe me shume!Perkundrazi,nuk ta marre per ters,por te falenderoj per konsideraten.Apo keto thema jane pe rendesi dhe nuk numerohen per probleme????Ne fakt ky problemi nuk ishte i imi por i nje shoku ne Tirane,icili eshte i turpshem dhe nuk donte vete te behej anetar i Forumit dhe si rjedhim une qe jam me i shkueshem,ja bera kete nder.Nuk mendoj se bera ndonje gabim te madh???!!!FLM

  4. #4
    iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    Fi-IT
    Postime
    14,359
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    36
    Vangjeli, po ku ka per turp forumi! Identiteti real eshte ne doren e ēdo anetari ta shrehi apo ta mbaj te fshehur ndryshe nga facebook!

    Sa per temen, 1 gje nuk kuptova! Ti perdor ekranin e Televizorit per te folur ne Skype?

    Po kur degjon ndonje muzik ne kompjuter te lidhur me televizorin ka ze?

  5. #5
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
    Vangjeli, po ku ka per turp forumi! Identiteti real eshte ne doren e ēdo anetari ta shrehi apo ta mbaj te fshehur ndryshe nga facebook!

    Sa per temen, 1 gje nuk kuptova! Ti perdor ekranin e Televizorit per te folur ne Skype?

    Po kur degjon ndonje muzik ne kompjuter te lidhur me televizorin ka ze?
    ReniX!Faleminderit!Problemi,sic kam shkruajtur edhe me siper,konkretisht nuk eshte i imi dhe si rjedhim,nuk mund te te pergjigjem direkt.Por duke u nisur nga vetja ime qe kam nje samsung HD,kuptohet qe problemi eshte i ndryshem,spse me te trnsmetohet dhe figura dhe zeri(kuptohet qe edhe PC ke karteHD dhe si rjedhim nuk kam problem,por mendoj se edhe ai derisa ke hyrje Audio in dhe PC audio out,problem,mendoj,se nuk duhet te kete,prandaj m'u duk i cuditshem problemi dhe e shtrova si teme te re!FLM

  6. #6
    Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e Administratori
    Anėtarėsimi
    Nov 2006
    Vendndodhja
    server
    Postime
    200
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    10
    Por nese problemi qendron vetem ne Skype, duhet te zgjidhni tek opsionet nga te dali zeri!

  7. #7
    i/e rregjistruar 20% Maska e vangeli
    Anėtarėsimi
    Nov 2009
    Vendndodhja
    Greqi
    Postime
    294
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Administratori Lexo postimin
    Por nese problemi qendron vetem ne Skype, duhet te zgjidhni tek opsionet nga te dali zeri!
    Faleminderit!Edhe kete arme e kemi perdorur.Faleminderit per te gjitha pergjigjet,por e shoh qe s'ja vlen "barra qerane"qe te vazhdome me tejme kete teme.Problemi zgjidhet shume thjesht me nje cift artoparlantash per PC dhe mbaron filmi!Nuk di se si mund ta mbyll kete teme!Edhe nje here faleminderit!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV
    Nga ReniX nė forum Guida, Kėshilla dhe truke
    Pėrgjigje: 55
    Postimi i Fundit: 12-09-2016, 07:51 PM
  2. Problem me zerin ne PC
    Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 10
    Postimi i Fundit: 02-02-2015, 02:40 PM
  3. Si te lidhem me pc e punes nga shtepia.
    Nga 3r1k0 nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
    Pėrgjigje: 19
    Postimi i Fundit: 26-01-2013, 08:21 PM
  4. Problem me Zerin
    Nga nolito5000 nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 25-10-2012, 11:41 AM
  5. Problem me zerin ne Messanger
    Nga Kapsolli nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 01-07-2010, 10:47 PM