Receta Gatimi

7 Gjerat e femrave qe meshkujt duhet ti dine!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 23
  1. #1
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21

    7 Gjerat e femrave qe meshkujt duhet ti dine!

    Respekti

    Me sjellje ia bėni me dije se respektoni mendimin e tyre, punėn, interesat, shoqėrinė, trupin dhe mendjen. Nuk ėshtė e thėnė qė tė pajtoheni rreth gjithēkaje, por tentoni tė respektoni mendimin e tyre, si dhe ta vlerėsoni mundin e tyre. Pėrcilleni atė rregullin e artė, trajtojeni dikė ashtu si do tė donit t’ju trajtonin tė tjerėt. Jini tė sinqertė dhe tė ndershėm.

    Seksi

    Po, edhe femrat e duan seksin. Por, nė dhomėn e gjumit duhet kėnaqur shumė hapėsira, jo vetėm njė. Fokusohuni nė secilėn prej tyre, nė vend se tė fokusoheni nė fundin, dhe natyrisht do ju falėnderojnė. Tė themi, prekje tė lehta nė trup apo ndonjė masazh i shpinės, apo ledhatimi i flokėve, natyrisht se do jenė tė mirėseardhura.

    Romantika

    Edhe nė tjetėr mbrėmje para ekranit televiziv… Vetėm pse nuk kėrkojnė diēka tjetėr, nuk do tė thotė se nuk mund ta ndryshoni paksa romancėn. Ndizni disa qirinj. Silluni ndaj tyre sikurse ndaj vajzave, madje, edhe pasi tė jetė bėrė gruaja juaj. Daljet, puthjet nė makinė, tė gjitha ato gjėra pėr tė cilat edhe janė dashuruar nė juve nuk kanė pse tė ndalen. Sillni lule pa ndonjė arsye tė veēantė.

    Koha

    Natyrisht, nė lidhje nuk mund tė lulėzojnė trėndafilat gjithmonė, por nėse ndani kohė pėr to dhe i trajtoni si prioritet, kjo do tė thotė se i doni mė shumė se gjithēka tjetėr nė botė. Kėtu pėrfshihet edhe ndihma rreth punėve tė shtėpisė. Realiteti i tė sotmes ėshtė qė tė dy parterėt tė punojnė. Nėse vini nė shtėpi para saj, pse tė mos e pastroni dhomėn e ditės. Nėse hidhni mbeturinat, kjo me siguri se do t’ia zbukurojė ditėn.

    Ushqimi

    Ndoshta nuk dini as ta vloni ujin, por ta presėsh tė dashurėn nga njė ditė e lodhshme pune me ushqimin gati, kjo do ta bėjė tė lumtur, sepse ia bėn me dije se po mendoni pėr tė.

    Komunikimi

    Edhe kur ia vėrtetoni se sa shumė e doni, ato dinė tė mos jenė tė sigurta. Jo pse duan njė gjė tė tillė, por fakti ėshtė se mė shumė femrat vėrejnė mangėsitė e tyre se ēdo gjė tjetėr. Pra, thuajauni se janė tė bukura dhe tėrheqėse. Kjo i bėn tė ndihen mirė. Vlen t’jua bėni me dije se po vėreni mundimin e tyre dhe ua dini pėr nder.

    Sfidat

    Hulumtimet kanė treguar se ata partnerė qė i ndihmojnė njėri-tjetrit nė arritjen e qėllimeve janė mė tė lumtur se ato ēifte qė dua mė shumė pėrgjegjėsi nga njėri-tjetri dhe shikojnė vetėm anėn negative, apo mosarritjen e sukseseve.

  2. #2
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    po une se kuptoj pse duhet te kete rregulla te shkruara ne nje marredhenie kur behet fjale per ndjenje,dashuri, respekt,mirekuptim....????

    cdo gje vjen natyrshem,mjafton qe te ndjesh me zemer e te duash me shpirt....

  3. #3
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Po per kete po flisnim o landi,qe te te vijne natyrshem,sepse nese i bene me shpirt dhe zemer nuk ka nevoj per rregulla,mirpo te bazohemi deri diku tek rregullat do ishte akoma me mire per te ecur ne nje mardhenie te kompletuar,sepse ka disa detaje qe meshkujt nuk ju vene rendesi,por qe per femren do te thone shume...

  4. #4
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    kurse une mendoj keshtu :
    te jepet tema per te bere esse? .,zhvillimin e ngjarjes gjithsecili e trillon sipas menyres se vet te te ndjerit

    e njejte eshte edhe kjo puna e rregullave........mendoj une

  5. #5
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
    kurse une mendoj keshtu :
    te jepet tema per te bere esse? .,zhvillimin e ngjarjes gjithsecili e trillon sipas menyres se vet te te ndjerit

    e njejte eshte edhe kjo puna e rregullave........mendoj une
    Ok deri diku ke te drejte..por mos harro se eseja behet me e bukur kur flet me argumenta real,kur ndjek nje udhezim te degjuar deri diku,sepse dhe autoret me te medhenje,qe kane shkruajtur aq bukur,kane marre nje fjale nga njeri tjetri askush nuk lindi i ditur, te gjithe mesuam nga te tjere,mora shembullin e "esese",por me ke kuptuar besoj ku dua te dal,morali i asaj qe sapo shkruajta eshte qe,njeriu nuk bene keq qe te bazohet deri diku nga keshillat e mira qe te vijne ne vesh,degjoi,mesoi,argumentoji,vendos pastaj se cilen prej tyre zgjedh,ne menyre qe te krijosh idealen deri diku,jeta behet me e bukur,te jesh i bindur,pervec se zgjeron horizontin,ndihmon dhe veten per te kaluar dhe kapercyer situatat ne te cilen ndodhemi ndonjehere!..

  6. #6
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    absolutisht dakort !!
    por persa i perket temes( edhe une ketu dua te dal) qe gjerat qe ndjehen thelle nuk komandohen dot me rregulla
    ne te tilla situata pervoja tregon se sa me shume te stimulosh nje marredhenie me keshilla me sygjerime etj..aq me pak meren ne konsiderate

  7. #7
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    erinda me fal se dhe bazen e njohjes e kam te paket por e kam paksa te theksuar sensin e debatit., natyrisht me persona te cilet e hane debatin (hahaha)

  8. #8
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
    absolutisht dakort !!
    por persa i perket temes( edhe une ketu dua te dal) qe gjerat qe ndjehen thelle nuk komandohen dot me rregulla
    ne te tilla situata pervoja tregon se sa me shume te stimulosh nje marredhenie me keshilla me sygjerime etj..aq me pak meren ne konsiderate
    Ke shume te drejte!...por mesa po kuptoj ti nuk ke nevoj per keshilla,sepse nga menyra se si shkruan,je nje mashkull qe di te besh nje femer te indihet mire,dhe ne kete drejtim te pergezoj,ok mos i ndiq keshillat e shume siper permendura,ndiq instiktin dhe zemren...nje keshill jo vetem per ty por per te gjithe meshkujt dhe femrat,zemra thone qe eshte keshilltare e mire,pa varsisht se une personalisht kam trurin te parin,dhe ketu eshte e bukura ndermjet njerzeve,qe kane idealet e tyre,...dhe kjo bene diferencen...

  9. #9
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    nuk do doja te futeshim ne terma filozofik por dikush thoshte
    "nje koke me ideal eshte gjysma e njeriut,nje zemer me ideal jane dy njerez"

  10. #10
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
    nuk do doja te futeshim ne terma filozofik por dikush thoshte
    "nje koke me ideal eshte gjysma e njeriut,nje zemer me ideal jane dy njerez"
    Ok ai qe e ka thene kete gje,patjeter i ka dhene perparsi zemres,une jam me ate,nje koke me ideal eshte gjysma e njeriut,sepse njeriu nje eshte ne fund te fundit,dhe gjysma i mjafton,..beje shaka, por une di nje tjeter shprehje,degjoje zemren por mos harro te merresh dhe mendjen me vete...

  11. #11
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    me kujtohet nje bashkenxenese e kursit ne shkolle :
    pasi i bertet shume fort pedagogu ajo i kthehet; nese do me thuash edhe njehere vuri gishtin kokes me mire me perjashto presor....

  12. #12
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    hahahahahah interesante, nga nje nja shprehje ne tjetren,por nejse hajt se po argumentojme nga pak,aa pra aty me qendro,sepse truri eshte baza,dhe nese ai i drejtoi gishtin ne koke,me iden foli trurit,eshte sepse nga ai varet dhe sjellja e njeriut!,eshte arsyeja,..eshte kontrolli i njeriut,zemra eshte ziliqare e madhe,ashtu si te hap krahet ashtu dhe te hedhe posht,po aq posht sa nuk gjenden me copat,...a me kuptove?..

  13. #13
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    po cte bente ajo qe nuk duronte dot pa u takuar me "bandillin" se nje dite mos ta shihte 3dite vinte duke qare...

    ama shkollen e mbaroi posiiii

  14. #14
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    E pra Landi me dole pikerisht atje ku doja, qe njeriu ne jete duhet te eci me kembe ne toke,me trurin dua te them,jo ne ajer,sepse zemra realisht te mban ne ajer,as te jep rruge e as te hap syt,une personalisht gjate gjithe ksaj pjese te jetes sime,kam ecur me trurin,me ka ndihmuar shume,dihet qe zemra eshte tunduese e madhe,por se di,

  15. #15
    STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Vendndodhja
    New Mojave
    Postime
    11,524
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    26
    Faleminderit erinda

    Ushqimi

    Ndoshta nuk dini as ta vloni ujin, por ta presėsh tė dashurėn nga njė ditė e lodhshme pune me ushqimin gati, kjo do ta bėjė tė lumtur, sepse ia bėn me dije se po mendoni pėr tė.


    kjo pak ...

  16. #16
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
    E pra Landi me dole pikerisht atje ku doja, qe njeriu ne jete duhet te eci me kembe ne toke,me trurin dua te them,jo ne ajer,sepse zemra realisht te mban ne ajer,as te jep rruge e as te hap syt,une personalisht gjate gjithe ksaj pjese te jetes sime,kam ecur me trurin,me ka ndihmuar shume,dihet qe zemra eshte tunduese e madhe,por se di,
    ama mori edhe ate qe deshi ....bile bile eshte edhe person publik

  17. #17
    Ncncncnc 55% Maska e erinda
    Anėtarėsimi
    Mar 2009
    Vendndodhja
    Atje ku isha dje...
    Postime
    5,014
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    21
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin
    Faleminderit erinda

    Ushqimi

    Ndoshta nuk dini as ta vloni ujin, por ta presėsh tė dashurėn nga njė ditė e lodhshme pune me ushqimin gati, kjo do ta bėjė tė lumtur, sepse ia bėn me dije se po mendoni pėr tė.


    kjo pak ...
    Te lutem...ke zgjedhur pikerisht ate pjes qe femrat e vlersojne pa mas,detaji i bukur...

  18. #18
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    dmth une qe jam nje gatues i mire(i vezeve) i paskam punet ne rregull...hahaha

  19. #19
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga landi i Lexo postimin
    dmth une qe jam nje gatues i mire(i vezeve) i paskam punet ne rregull...hahaha
    ka 7-8 lloje te gatimit te vezes , kshu qe ke mundesi tja besh qejfin pa mas te dashures tende

  20. #20
    ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
    Anėtarėsimi
    Nov 2010
    Vendndodhja
    √ĻŐЯĔ
    Postime
    9,974
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    24
    Per sa i perket temes ajo qe ne femrat kerkojm esht te na duan ne menyr te paster .......por dashuria behet me e bukur me detaje te vogla (qe per ne kan shum rendesi ) disa prej te cilave jan permendur siper .

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

  1. 10 gjerat qe duhet te beni para se te....
    Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 04-05-2012, 08:02 PM
  2. Gjerat irrituese qe bejne Meshkujt!
    Nga erinda nė forum Life Style
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 02-04-2012, 05:07 PM
  3. 5 gjerat qe nuk i dini per Meshkujt!...
    Nga erinda nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 16-03-2012, 01:16 PM
  4. Twitter e Facebook dinė mė tepėr sesa ē’duhet pėr ju!
    Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 21-05-2011, 09:58 AM