Receta Gatimi

“Avatar” arketon 1 miliarde per 17 dite


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 13 prej 13
  1. #1
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18

    “Avatar” arketon 1 miliarde per 17 dite

    “Avatar” arketon 1 miliarde per 17 dite

    “Avatar” mund te jete filmi me i shtrenjte ne historine e kinematografise por nuk ngelet pas edhe ne rekordet qe po thyen me arketimet.
    Kryevepra e James Cameron qe po shfaqet edhe ne kinema “Imperial” ne Tirane, ka arritur te arketoje 1 miliarde dollare ne me shume se dy jave. Per te qene me te sakte, filmi ka arritur te arketoje 1.02 miliarde dollare ose rreth 708 milione euro per 17 dite. Mesa duket, Cameron eshte ne gare me veten pasi aktualisht “Avatar” eshte ne vendin e katert, por shume shpejt mendohet te zbrese nga vendi i pare filmin “Titanic” qe arketoi 1.8 miliarde dollare.

    Vendin e dyte e mban “Mbreti i Unzazve” me 1.13 miliarde, i ndjekur nga “Piratet e Karaibeve” me 1.06 miliarde. Vetem ne SHBA e Kanada, filmi “Avatar” ka arketuar 352 milione, ndersa rreth 670 milione te tjera u arketuan nga pjesa tjeter e botes. Tashme ne cdo vend nuk flitet tjeter pervec fenomenit “Avatar”, madje edhe Barak Obama i ka shoqeruar te bijat ne kinema per ta pare. Filmi kushtoi 237 milione dollare per shkak te versionit 3-dimensional.


    TCH

  2. #2
    i/e rregjistruar 10% Maska e Marins
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    shume pak njerez e konsiderojne film "koti" nder ta edhe une


  3. #3
    Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
    Anėtarėsimi
    Sep 2008
    Vendndodhja
    Albania/D
    Postime
    6,215
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    30
    Dhe mua sme pelqeu fare......

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Mund ta thoni arsyen qe nuk u pelqeu?

  5. #5
    i/e rregjistruar 10% Maska e Marins
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    sepse eshte film koti pranaj, nuk ka noj arsye qe ta pelqej ndersa ta urrej po p.sh eshte pertej fantazis (eksagjeruar), nuk tngjall noj ndjenj qe je brenda monitorit apo TV-s, nuk ka noj gjo ne ate film qe mund te quhet "e vertete", budallalliqe, aspak serioz, i trilluar me shume se cduhet, nuk meso asigjo nese e shef ate film.



    Eshte opinioni im thjesht mos e mer per te keq Arjol, nuk i them askujt te mos e shof ate film sepse problemi eshte ke "shija", une vdes vetem per i lloj filmash "comedy".

    Por bo dhe filma te tjer qe ne fillim shkruhet "bazuar ne ngjarje te vertete"

  6. #6
    Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    Diku ketej rrotull
    Postime
    8,677
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    29
    te them te drejten un nuk e kam par akopma filmin sepse po e shkarkoj ..

    por sa kam par tek trajleri ... ndonje filem kushedi nuk eshte por mua me pelqejne keta filma i kam qef sepse shikoj me shum efektet kompjuterike .. por kur ta shkarkoj dhe ta shikoj athere ta shikoj do me pelqej apo jo ....

  7. #7
    i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    134
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    mua sme duket i mir

  8. #8
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Ja votimi i imdb
    8.7/10 109,665 votes

    Kjo do te thot qe eshte nje nga filmat me te votuar dhe eshte shume i pelqyer nga publiku, mendoni qe per 17 dite eshte radhitur filmi i katert ne bote qe ka me shume fitime, filmi nuk ka dal ne te gjitha kinemat botrore , gjithsesi qe te shijohet ne maksimum duhet te shikohet ne kinem ne versionin 3D dhe une nuk do e humbas

  9. #9
    i/e rregjistruar 10% Maska e Marins
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    Ja votimi i imdb
    8.7/10 109,665 votes

    Kjo do te thot qe eshte nje nga filmat me te votuar dhe eshte shume i pelqyer nga publiku, mendoni qe per 17 dite eshte radhitur filmi i katert ne bote qe ka me shume fitime, filmi nuk ka dal ne te gjitha kinemat botrore , gjithsesi qe te shijohet ne maksimum duhet te shikohet ne kinem ne versionin 3D dhe une nuk do e humbas
    si thu ti te shikosh Mehmet Kosoven ne versionin 3D ne kinema, do te pelqej ?

  10. #10
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Marins Lexo postimin
    si thu ti te shikosh Mehmet Kosoven ne versionin 3D ne kinema, do te pelqej ?
    Hhahah Marins i fort je, ty nuk ta dal dot me kerkesat e tua , gjithsesi ca te them une, e the dhe vet qe eshte ceshtje shijesh, por gjithsesi ti ben pjes ne 20 % kundra

  11. #11
    i/e rregjistruar 10% Maska e Marins
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    46
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Arjol Lexo postimin
    Hhahah Marins i fort je, ty nuk ta dal dot me kerkesat e tua , gjithsesi ca te them une, e the dhe vet qe eshte ceshtje shijesh, por gjithsesi ti ben pjes ne 20 % kundra
    What, vetem 20% jemi qe nuk e pelqejme Avatarin, po mir re ca tboj ska shum njerz ne bote si un

    lol

  12. #12
    The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
    Anėtarėsimi
    May 2009
    Vendndodhja
    n'Toke
    Postime
    1,229
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Filmi a ? ish si certani heheheh , e kam par ate film nuk ish edhe i keq por jo edhe aq i mire, meqense rezultatet tregojn qe eshte i shikuar shume, te them drejten mua sme pelqej edhe aq sepse une pelqej me shume "Comedy". Arjol, pse nuk e pelqejn tjeret filmin mos u brengos ti,, tung klm.

  13. #13
    i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
    Anėtarėsimi
    Jan 2010
    Postime
    134
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    15
    nuk eshte i keq eshte edhe i mir edhe i keq per dike ......

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Dy miliardė video brenda ditė nė YouTube
    Nga MAJDI nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
    Pėrgjigje: 2
    Postimi i Fundit: 19-05-2010, 05:12 PM
  2. SHBA: Katėr miliardė SMS nė ditė!
    Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 12-10-2009, 06:59 AM
  3. 61 miliardė SPAM-e ēdo ditė mbushin e-mailet.
    Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
    Pėrgjigje: 0
    Postimi i Fundit: 13-11-2007, 07:48 PM