PDA

Shiko versionin e plotė : Shpėrndarjet Linux/Unix 1. Linux - Adresa tė dobishme
 2. Fedora Core 6 Zod Shkarko
 3. [VIDEO] Ambjenti punes ne Ubuntu(linux) me XGL & Compiz
 4. [VIDEO] Si te instalojm Linux & Windows ne nje pc
 5. Mbi 2 Milion pėrdorues te Fedora Core 6 (linux)
 6. Kernel i Linux VS Kernel Vista
 7. Kerkoj ndihme per UBUNTU
 8. Linux per programator dhe perdorues
 9. Si te instalojme ēfaredo programi ne Linux Ubuntu
 10. 1 dite per Ubuntu 8.04 Hardy Heron - Linux
 11. Konfiguro manualisht file boot per Xp dhe Ubuntu GRUB
 12. Instalimi i Linux - Pyetje
 13. OpenSUSE tani me Beta2
 14. 27 Motive per te Pedorur LINUX
 15. Hierarkia e skedareve te sistemit Linux/Unix
 16. Messenger per Linux
 17. Top 10 Shperndaresit per Linux
 18. Linux Tips & tricks
 19. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux
 20. Si te beni trasparente dritaren e Terminalit
 21. si tja bej per te shkarkuar linux?
 22. Projekti per Fedora 11
 23. Te rejat mbi versionet e Ubuntu - Linux
 24. Wireless
 25. Programe per linux..
 26. eBooks
 27. Azhornimi i Ubuntu ne versionin me te Fundit
 28. Linux shpėton Novellin
 29. Instaloni Ubuntu dhe Windows XP/Vista ne nje PC
 30. OpenShot: Video Editor per Linux Ubuntu
 31. Tv-player, program open source pėr TV dhe Radio
 32. Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7
 33. Versioni i ri i Linux - Lucid Lynx
 34. Njė Tour me funksionet e reja tė Ubuntu 10.04 (LTS)
 35. Ēfarė ėshtė Linux?
 36. Ubuntu 10.10 Beta - Maverick i disponueshem!
 37. Nje Dock per Ubuntu!
 38. Per te apasionuarit e Pascal
 39. Ubuntu Tweak pėr per pastrimin e kompjuterit
 40. Me PenguSpy gjeni mė lehtė lojėrat mė tė mira nė Linux
 41. Google Voice & Video edhe pėr Linux
 42. Ubuntu 10.10 i gatshėm pėr shkarkim
 43. What is Ubuntu - Video
 44. Ja sa mund te kurseni me Linux
 45. Openwall Linux 3.0: S'ka SUID dhe ndalime nga kyēja
 46. Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet
 47. Te rejat e Ubuntu 11.04 "Natty Narwhal"
 48. Shihni se ēfarė versioni tė sistemit Ubuntu keni
 49. 12 shenja qė tregojnė se ju jeni tė dhėnė pas SO Linux
 50. Wireless ne Ubuntu 10.10
 51. Shpejtoni instalimin e sistemit Ubuntu
 52. Shperndarja BackTrack Linux
 53. Lėshohet Fedora 15 Lovelock
 54. Probleme me zėrin nė Ubuntu
 55. Instalimi i kamerės nė Ubuntu 11.04
 56. Instalimi i Ubuntu dhe krijimi i particionit tė ri
 57. Ubuntu 11.10 - Thjesht me i miri!
 58. Si te instalojme Programe ne Ubuntu!
 59. Liste me komanda per Sistemet Ubuntu-Linux
 60. Linux Mint me Live Cd
 61. Ubuntu mund te instalohet ne Smartphone me DualCore
 62. Publikohet versioni Beta i Ubuntu 12.04
 63. Anonymous-OS (LiveCD)
 64. Ubuntu Linux 12.04
 65. Leshohet Ubuntu 12.10 Beta 1
 66. 10 Hapa per te Instaluar Ubuntu 12.10
 67. "Ubuntu-Touch" do tė prezantohet tė Enjėten
 68. Do ju pelqente nje telefon me Ubuntu Linux? Se shpejti per Nexus
 69. Publikohet Counter-Strike: Condition Zero pėr Linux
 70. Shkarko Ubuntu - Gnome 13.04
 71. Si te cinstalojme programe ne ubuntu
 72. Ubuntu Linux 13.10
 73. Instalo Ubuntu 14.10 - Beta
 74. Red Hat: Largohet chefi teknik
 75. Leshohet Ubuntu 15.04 Alpha
 76. Rikthimi i Gnome 2 me Ubuntu MATE
 77. Manjaro v18.0 ILLYRIA
 78. Solus 4.0 Fortitude