PDA

Shiko versionin e plotė : Guida, Kėshilla dhe trukeFaqe : [1] 2

 1. [VIDEO] Tutoriale mbi perdorimin e Forumit
 2. [TUT] Si tė konfigurojm posten e-mail nė Outlook
 3. [TUT] Si tė krijojm njė Database nė phpMyAdmin
 4. [TUT] Si tė Instalojmė portalin PHPNUKE
 5. Si tė bėsh njė upgrade Ram-it nė njė Notebook
 6. [TUT]Guida pėr asembimin e njė kompiuteri
 7. [JAVA] Disa klasa ne java per chat
 8. Instalimi Apache 2.2 PHP 5.2 dhe MySQL 5 mbi Windows
 9. Si te riparojm CD-DVD e gervishur apo prishur
 10. Si tė postojmė njė foto nė forum
 11. Hard Disk Serial Ata apo Paralel ATA?!
 12. Si te postojme video ne forum?
 13. Si te shkarkojm Videot e Google?
 14. Si te zgjidhim kubin e Rubikut
 15. Si te shpetojm celularin kur na bie ne uje?
 16. Si te heqim KOMPLET Norton Antivirus nga kompiuteri
 17. Te instalojme OpenOffice, alternativa e Ms word
 18. http://www.photobucket.com/
 19. Si Ti Hysh Dikujt Ne Pc Prej Msn-se :wink:
 20. Sms
 21. Tė shkruajm Shqip :)
 22. Nese ju prishet Tastjera
 23. Ndalo XX Faqet e padeshiruara :oops:
 24. Gjeni Seriale Me Google ...
 25. Krijo virus qe hap shum PopUp Dritare ne Pc :lol:
 26. Me inēizu desktopin ēka tė punosh :)
 27. Si me vjedh 1 webiste me te dhena e me template.
 28. Shkruje Emrin Te Ora
 29. Disa Kombinime Me ALT+
 30. Ēfarė ėshtė TCP
 31. Si te riparojme HardDiskun dhe te fshijme Autorun.inf virus
 32. Si te bejme kontrollin e diskut
 33. Cfare eshte Wireless?
 34. Cfare eshte Wireless?
 35. Mateni Shpejtesine Internetit
 36. Motherboard (Kryepllaka)
 37. Ram
 38. Si te fshijme nje account te hotmailit
 39. Si te vendosim nje foto ne forum
 40. Liber mbi pastrimin e Windows XP
 41. Liber per programim Java
 42. Meso Word 2007 dhe Excel
 43. Si te hapim nje file ISO?
 44. Viruse: Si tu qendroj larg Viruseve?
 45. Te hakojme MSN Windows Live Messenger
 46. Instalo Windows Media Player plugin per Firefox
 47. Firefox: Kartela e shkarkimeve ne Firefox
 48. Si tė krijojmė njė Radio nė Internet!
 49. Matematike me Google
 50. Si te ndryshojme look per Gmail
 51. Download nga YOUTUBE (pa program)
 52. 7 gjerat qe keshillon lirenti.com per 1 kompjuter te sigurt
 53. Wireless LAN
 54. JavaScript
 55. Shpjegimi i JAVA
 56. Shpjegimi i gjuhes HTML!
 57. Shpjegimi i Infrared
 58. Shpjegimi i Bluetooth
 59. Lirenti.com ne Yahoo! Italia
 60. Si te konvertojme nje CD Audio ne format MP3
 61. Si ti bejme foto EKRANIT!
 62. Quiz mbi Informatiken - Nr#1
 63. Si ti mbajme duart para tastieres kompjuterit
 64. Si te shpejtojm dhe optimizojm Mozilla Firefox
 65. Disa Trike
 66. Megabit-it
 67. Si te lejm nje folder pa text.
 68. Si te ndryshosh ngjyrat e veshjes se Microsoft Office 2007
 69. Si tė krijojmė VIDEO DVD Disc
 70. Shfletim mė i rehatshėm me Firefox 3
 71. Rregulloni fotografitė nė internet
 72. Kėshilla pėr shfletim mė tė rehatshėm me Chrome
 73. Pėrshtatni videon tuaj pėr YouTube
 74. Bllokoni pėr siguri
 75. Mbroni tė dhėnat nė laptopin tuaj
 76. Si te lidhni PC apo Laptopin me Televizorin tuaj!
 77. Disa Informacione Rreth Informatikes
 78. 10 gjerat qe duhet te beni pasi keni bler nje kompjuter te ri!
 79. Bėni njė Autorun CD
 80. Ēfarė duhet tė dini kur dėrgoni njė e-mail
 81. 10 Arsyet pse prishet PC jone
 82. Si te Testojm Antivirusin
 83. Ndarja e Hard Diskut - Disk Partition
 84. Si t'i instalojmė drajverat?
 85. Si ta krijojm nje Notepad
 86. Fshirja e tekstit te kopjuar nga memoria
 87. SI TE BEJME nje folder te padukshem?
 88. Ēfarė ėshtė Open Office?
 89. Si dhe pse tė pėrcillet temperatura e procesorit
 90. Si ta bejm nikun me ngjyra ne MSN +
 91. Nje keshill ne Microsoft Word
 92. Si t'i hapim fajllat pdf me password
 93. Truk ne Word
 94. Truk per folderat
 95. Krijo nik ndryshe
 96. Vidhja foton kontaktit ne MSN
 97. Truk per lojrat built-in te windowsit
 98. Stop Reklamave dhe Programeve Spiunė!!
 99. Kthe Facebook ne gjuhen Shqipe dhe truke te tjere!
 100. Si te rrisim Rrjetin per 20%
 101. Shkronjat ė dhe ē ne telefon mobil!
 102. Truk per te pare kush ju ka bllokuar ne MSN
 103. Shkarko MP3 nga Myspace
 104. Shpejto Mozillen Firefox Ne Start
 105. Riparo nje file .avi te demtuar
 106. Elemino fjalekalimin ne filet .rar
 107. Testoni lojrat
 108. 50 menyra per me mbrojt PC-n tuaj
 109. Si mi ja ndrru Emrat Botave ne Cs
 110. Si tė hapim domain .co.uk falas pėr 2 vite ?
 111. Shiko cfare bera ne My Document
 112. Disa truke nga une per PC
 113. a e dini se dhe ne paint shikon video
 114. si te beni desktopin tuaj me inkona te pa klikueshme
 115. Rretulloni imazhet ne Google
 116. Mėsoni si tė gjeni qka ėshtė ngarkuar nė rapidshare.com/de
 117. Lironi Memorien e Kompjuterit tuaj!
 118. Nese messengeri juaj e shfaq kete Error Code: 80072efd
 119. Instalo xp pėr 10 min
 120. Hiqe virusin e msn zhblloko task manager !
 121. Praktiko formatimin e pc
 122. Kamera Online
 123. Ja sesi tė largoni antiviruset false!
 124. Vendosni karaktere speciale ose simbole nė ēdo dokument
 125. Si tė mbroni veten nga rreziku kritik nė 'JavaScript' tė Firefox 3.5
 126. Lidhje e keqe nė internet? Rifreskoni IP adresėn
 127. Shkarko ne megaupload Direkt , Dhe sikur me Premium
 128. Si Tė Ja Ndėrrojm Windowsit Tė dhėnat Intel IBM
 129. Shih televizion duke perdorur VLC player!
 130. Si te kerkoj ne google per Rapidshare Acount..
 131. Hap Firefox Brenda Firefox-it !!!!!
 132. 10 llojet e kompjuterėve!
 133. Kontrollo kopjuterat ne LAN
 134. Install Windows 7 shpejtė Duke pėrdorur USB Flash Drive
 135. Si te krijojme nje SETUP qe na instalon te gjitha aplikacionet e nevojshme
 136. Nese ju bllokohet Taskmanager
 137. Si ta heqim Fjalkalimin e Harruar Ne PC
 138. Programet e fshehura te windowsit
 139. Kerkoni ne google per Free account Rapidshare
 140. Parandalojnė Sistemit nga Automatikisht Restarting pas njė Dėshtimi
 141. Rriteni shpejtesine e PC-se, duke larguar SplashScreen
 142. Si te ruajme nje pamje nga nje video.
 143. Komandat e fshehura tė Google Chrome
 144. Si te Startoni Windows XP = Pa Crack Pa Keygen
 145. Si te rregullojme ndricimin/ngjyren ne videot.
 146. Program qe ben nje kopje rezerve te gjithe skedareve
 147. 10 kėshilla si tė mbrohemi nga vjedhėsit e fjalėkalimeve
 148. Pėr tė gjithė ata qė studiojnė Informatikė
 149. Si tė bėj kėrkim ne Google?
 150. Si tė ndryshoni ngjyrėn e sfondit tė faqeve nė internet
 151. PIN-Pasword manaxher
 152. Pse ngec kompjuteri? Disa shkaqe...
 153. bllokoni pc-n me ane te penes usb
 154. Zbukuroni Windows 7 me AeroWorks
 155. Truk interesant 3D per Windows 7 & Vista, ALT + START e tjer
 156. Si Te Skanojm PC Pa Antivirus
 157. Rapidshare Trik
 158. 45 Motor kerkimi per Rapidshare link.
 159. Shkarko torrents lehtesisht me ane te TaffyBox
 160. Regjistroni Desktopin tuaj Video Audio
 161. Trick ne Facebook
 162. Hahaha a po doni me fut reklama a shkat doni ju me TEXT ne videot e Yotubes
 163. Nese doni qe PC_n tuaj ta perdorni vetem ju..
 164. Nėse keni probleme me hapjen e disqeve lokale !
 165. Si mund ta ktheje regjistrin e Windows'it
 166. Guidė nė blerje: Bėni filma me njė kamera dixhitale
 167. Gjen tekste kengesh ne google
 168. Si te konvertojm file ne .ISO qe te krijojm CD per XP apo diqka tjeter
 169. Fik kompjuterin me nje SMS
 170. Emocionet e Facebook Chat
 171. Kontrollo programet qe startojne ne StartUp
 172. Si te ndalojme shfaqjen e njoftimit kur kemi instaluar programe te reja
 173. Rikthimi i fotove,videove, dukumentave te fshira gabimisht nga ne
 174. Vegla qė ju kursejnė para, kohė dhe tė ruani tė dhėnat
 175. Viti 2009 ne Teknologji
 176. Si Te Heqim Internet Explorer Nga Windows 7
 177. Shiko Videot e Youtube ne 3D
 178. Facebook Chips
 179. Integrimi i Notepad2 nė Windows XP (me SP1,2,3)
 180. Shkėmbeni me lehtėsi njė film,MP3 apo skedar tė madh me miqtė tuaj.
 181. Facebook Script Invite people to join /Suggest to Friends per 1 second
 182. Siguro profilin tend ne FaceBook
 183. Si te perdorim me shume se nje “Network Connection” njekohesisht ne Windows OS?
 184. Luaj Piano Online
 185. Bjeri Ēiftelise online!
 186. FixWin, arnime me njė klikim nė Windows Vista dhe Windows 7
 187. Si tė shtoni titra ne DVD
 188. Ē’ėshtė sistemi operativ?
 189. Hack per Firefox: Si te aktivizojme Thumbnail Preview ne Windows 7
 190. Perktheni dokumentat Exel,Word etj ne gjuhen qe deshironi.
 191. Bejeni desktop-in te tejdukshem
 192. Meso rreth printimit
 193. Si te ndajme filet e medhaja ne pjes 100 MB ne .RAR
 194. Si te riparojme filet e korruptuara te Windowsit
 195. Aktivizo Dhe C'aktivizo (Task Manager) & REGEDIT
 196. Keni harruar passwordin e Bios-it ? Si ta gjejm
 197. Zgjidhja e Errorit - Cannot delete file
 198. Nese ju Fshihet ikona e My Computer
 199. Si ta bejm mouse qe me nje te klikuar ta hapet dritarja
 200. Perktheni Tekstet Me Google Translate Client
 201. Disa shkurtesa tė dobishme pėr Windows 7
 202. Shkarko Falas 82 Programe (Open Source)
 203. Ja se si tė menaxhoni dhe automatizoni shkarkimet tuaja nga interneti
 204. Si te konfigurojm Modem/router
 205. Si te selektoni te gjith friendsat per te ber suggest menyra e re . Facebook
 206. Hack ne Rapidshare - Elemino kohen e pritjes
 207. Si te lidhim nje kompjuter PC me televizorin TV
 208. 5 gjerat qė Linux i bėnė mė mirė sesa Mac OS X
 209. Ngarkoni fotot tuaja ne facebook me EasyPhotoUploader
 210. Pamje (screenshot) tė faqeve me Chrome!
 211. Regjistri, dhe problemet qė shfaqėn nė tė
 212. Pėrdorimi i Hotmail si adresė dytėsore Kujdes
 213. Rregulloni dhe ngarkoni foto direkt ne Facebook
 214. Shpejto kompjuterin duke ndalur programet qė fillojnė automatikisht
 215. Beni Thirje(voice) Telefoni Me Miqte Tuaj Ne Facebook Chat
 216. Si tė gjeni driver-at pėr fare pak sekonda
 217. Si ta bejm MSN ne MultiMSN pa Patch,pa Program
 218. Mbrenda 24 ore-ve merrni program falas
 219. Kalkulimet ne Google
 220. Ēfarė ėshtė FOSS?
 221. Bejeni nje folder me Password pa pasur nevoje te instalohet asnje program
 222. Si ti gjejme driverat
 223. Pėrmirėsoni mbulimin e rrjetės tuaj pa tela – wireless
 224. Guida dhe Truke per Google Chrome
 225. Si te perdorim symbole te ndryshme per Facebook!?
 226. Nese posedoni lidhjen e dy rrjeteve tė internetit
 227. Skanoni Kompjuterin Online
 228. Counter Strike Tutorial by ME
 229. Chat i Facebook - Si te rikthesh modelin e vjeter!
 230. 10 kėshilla pėr pėrdorues tė rinj nė Google+
 231. Teknika postimi nė Facebook qė kryejnė punė!
 232. 90% e njerėzve nuk dinė tė pėrdorin Ctrl+F
 233. 4 fotot qė nuk duhen vėnė nė Facebook
 234. Testoni sa i sigurte eshte antivirusin juaj
 235. Si te zbresim video direkt nga youtube
 236. Google gravitet!
 237. Shndėrrojeni Windows 7 nė Android
 238. Si te scanojm nje material on line
 239. Si te shikojme transmetime live nga stacioni hapesinor!
 240. Ēfare te beni nese bie uje dhe laget kompjuteri ose laptopi
 241. Si te keni nje Timeline te veēant ne Facebook
 242. Si te rregjistroni bisedat ne Skype
 243. Krijoni Grafike te komplikuar me Google Search
 244. Si te Rregjistroni Emisione-Filma-Programe nga Televizori TV ne Kompjuter PC
 245. Si te lidhim Televizorin me Internetin
 246. Disa Truke per Facebook
 247. 10 Truke te fshehura per tu argetuar me Google
 248. Ndryshoni ikonat ne barren e startit ne Windows 7
 249. Facebook,10 rregullat qė duhen pėr njė sjellje korrekte
 250. Shkruani emrin tuaj Me Shkronja Te Vecanta