PDA

Shiko versionin e plotė : Historia Shqiptare 1. Pavarėsia e Shqipėrisė-Krijimi i shtetit tė ri
 2. Lufta e Dyte Botėrore
 3. Shkodra nė Video
 4. Shqiperia nga hapėsira
 5. Korēa-Parisi i vogel
 6. Gjergj Kastrioti - Skėnderbeu
 7. Pozita gjeografike e Shqiperise
 8. Te duam ATDHEUN tone
 9. Jeta e mbretereshes se pare shqiptare Xheraldina
 10. SHQIPERIA E VITETVE 70-80
 11. Fragmente nga Jeta dhe Karakteri i Enver Hoxhes
 12. Kenge dhe Valle kushtuar Enver Hoxhes
 13. Mustafa Kruja, dija dhe vetėdija nė veprėn postum
 14. Shqiponja dykrenore nga bizanti, deri ne ditet tona
 15. Tirana, si qendra modeste u shnderrua ne kryeqytet
 16. Tushemishti nė verė me plazh bashkėkohor dhe luk modern
 17. Dekreti, amnistia per Zogun, Kupin dhe Koliqin
 18. Durresi, qyteti me i minuar ne bote
 19. Clirimi i Elbasanit, fakte e pathena
 20. TURPI I WIKIPEDIAS NE GJUHEN SHQIPE
 21. Lėvizja Kombėtare Shqiptare Nė Vitet 30-70
 22. Nje amerikan ne Tirane
 23. Grate came
 24. Festivali i 11 i kenges.
 25. Shqiptar", lidhet me shqiponjėn, apo "Ai qė kupto
 26. Gjenealogjia, pasardhesit e shquar te Kastrioteve
 27. ORAKULLI I DODONES
 28. Femra shqiptare, nga flakja prej Edenit deri tek Nene Tereza
 29. Principata e Buajve, despotė e pinjollė
 30. Iliret
 31. Misteret e 28 Nentorit 1912
 32. heronjte arvanitas te revoluzionit Grek
 33. Kruja
 34. Thethi, parku i paqes bri Alpeve
 35. Historia e nje jete
 36. KUSH E VRAU BIMBASHIN TURK
 37. Letrat e princeshės Dora
 38. Njė vėshtrim i Rretheve tė Shqipėrisė
 39. Historia e zonės sė Mallakastrės
 40. Emri "Tirana"
 41. Lidhja Shqiptare e Prizrenit
 42. KORCA
 43. VOSKOPOJA
 44. FIERI
 45. KRUJA
 46. TEPELENA
 47. DURRSI
 48. Gjirokastra e viteve 20 -40
 49. Gjuha e njėsuar dhe porosia e Ēabejt
 50. Cameria, Histori dhe fakte
 51. Shqipėria arrin 4 milionė banorė
 52. Tirana historike, drejt zhdukjes .....
 53. Shqiperia dhe fuqite e medha
 54. Virgjereshat apo burneshat shqiptare
 55. Kanuni i Leke Dukagjinit dje dhe sot
 56. Pasardhėsit e Skėnderbeut janė gjallė
 57. vithkuqi
 58. cifutet ne Shqiperi (HEBREJTE E GJIROKASTRES)
 59. Deshmi te reja per Adrianopolin
 60. si u shpall mbreteria shqiptare
 61. ZAKONET E DASMAVE SHQIPTARE
 62. Probleme mbi letėrsinė biografike pėr Skėnderbeun
 63. Prejardhjen e emėrtimit tė shqiptarėve sjell debat!
 64. Dalin nė dritė struktura tė qytetit antik tė Hadrianopolit
 65. Filmime te rralla. Enver Hoxha, Kadri Azbiu, Fecor Shehu ...
 66. Ah moj qepe c' te kujtoj me pare
 67. 28 nentori festa e pavarsise
 68. Perurohet minarja e xhamisė sė themeluesit tė Korēės
 69. Zhdukja e arkivit dhe e vėrteta mbi hebrejtė
 70. Bylis, zbulohet kantina mė e madhe nė Ballkan
 71. Djali i Vidit mban titullin “Princ i Shqipėrisė
 72. 7 Prill 1939 plot 70 vjet me pare Italia fashiste pushtoi Shqiperine.
 73. Kontet dhe baronet shqiptare
 74. Esmihan Hanėm, gruaja qė “hante” pashallarė...
 75. Bylis, zbulohet punishtja e qelqit e shekullit tė II
 76. Pak histori dhe gjeografi per malet shqiptare
 77. Kur Helena e Francės kujdesej pėr Manastirin e Shėn Sergjit
 78. Historia magistra vitae est...??? Sa e vertete esht kjo thenje sipas jush?
 79. Enigma e Flamurit Shqiptar… !!
 80. Skenderbeu eshte njohur si Mbret i Shqiperise dhe Maqedonise qe vitin1458
 81. Shkolla e parė ishte nė Shkodėr
 82. Hundėzakėt, Ilirė tė harruar
 83. Pse dhe si u vra Isa Boletini nė Podgoricė, mė 23 Janar 1916
 84. Pamje tė rralla filmike tė Prishtinės dhe Gjakovės nga viti 1912 (video)
 85. Nė kryeqytetin e njė mbretėrie tė re: Tirana 1930
 86. Kush e vrau Bajram Currin dhe pse nuk flitet sot pėr tė?
 87. Ja si u asimiluan shqiptarėt nė Mavrovė me rrethinė (Video)
 88. Ideja kombėtare nė “Manifestin e Lidhjes Arvanite” (1899)
 89. Kush e pėrgatiti planin italian pėr bashkimin e Shqipėrisė me Kosovėn dhe Ēamėrinė
 90. Historia mahnitėse e aristokratit dhe eruditit tė nėpėrkėmbur: Myqerem Janina
 91. Kur Shqipėria prodhonte raketa pėr aeroplanėt Mig-21
 92. Mbresat e dy etnografėve francezė nė malet e veriut shqiptar nė vitin 1938
 93. “Time” pėr Enver Hoxhėn: Bosi i kuq demonstroi se ishte njė burrė trim pėrparara Hrus
 94. Shqipėria mė 1801 e mė 1901. Nga Faik Konica
 95. Ēka shėnoi Enver Hoxha nė ditarin e tij pėr demonstratat e viteve ’60 nė Kosovė dhe M
 96. Lufta nė Kosovė, nė sytė e fotografes gjermane (FOTO)
 97. Rasti Koēi Xoxe: A ishte vėrtetė agjent i jugosllavėve, shefi i parė i Sigurimit tė S
 98. Njė shekull nga vrasja e Isa Boletinit
 99. Dosjet sekrete shqiptare (1968): Serbėt e Trepēės furnizohen me armė, Jugosllavia..
 100. Dossier/ Atentatet e pafata mbi Zogun
 101. “Ujku” shqiptar qė sundoi pėr 19 vjet Moldavinė – kjo ėshtė historia e tij!
 102. Pema gjenealogjike e familjes sė Skėnderbeut
 103. Si u copėtua pėr tė dytėn herė Shqipėria pas konferencės sė Londrės (FOTO)