PDA

Shiko versionin e plotė : Trupi dhe ShėndetiFaqe : [1] 2 3

 1. Drogat dhe efektet e tyre
 2. A ėshtė mė mirė tė kesh tension tė ulėt apo tė lartė tė...
 3. Poloniumi dhe pasojat
 4. Tė rejat e javės nga mjekėsia
 5. Trajtim i ri i diabetit
 6. Ngjyrat & Endrrat
 7. Ushiqmi natėn nuk tė trash?!
 8. Ēokollatat zvogėlojnė kolesterolin
 9. 5 rregulla pėr njė fizik perfekt!
 10. Pėrdoreni sodėn e bukės pėr pastrimin e shtėpisė!
 11. Mesazh Per Nenat e Reja :)
 12. Trupi dhe Shendeti
 13. Vitaminat dhe roli i tyre ne trupin tone.
 14. HIV/AIDS
 15. Perdorimi i Lazerit per problemet e lekures.
 16. 8 sekrete per te qene e bukur.
 17. Diete per meshkuj, si te humbet pesha per 2 jave?
 18. Shėndeti dhe lėngjet / Frute nė jetėn tuaj
 19. Levizje te femijes ne barkun e nenes (video)
 20. 10 sėmundjet mė vdekjeprurėse nė botė.
 21. Problemet me frymėmarrjen, meshkujt vuajnė mė shumė se femra
 22. Rreziku per Kancer, Me mire dobesohuni qe te ruheni
 23. Si tė trajtosh gripin te fėmijėt
 24. Koliti, si tė shmangni rikthimin nė verė.
 25. Probleme specifike pėr gratė.
 26. Probleme specifike pėr burrat.
 27. Stresi mbytė pasionin dhe sjellė shkatėrrimin e lidhjes.
 28. Mendoni se kaq e pavlere eshte jeta?
 29. Adoleshentet :)
 30. Sinoziti
 31. Peshku, ushqimi qė na bėn tė jetojmė 100 vjeē
 32. STOP kancerit tė qafės sė mitrės nė Evropė
 33. Cilat janė ato sėmundje qė paralizojnė jetėn nė ēift
 34. Si pergatitet ēaji per 28 fruta kuruese
 35. Ndihma e shpejte mjekesore
 36. Sa e dėmton Duhani Shėndetin?
 37. Femijet dhe adoleshentet flene pak!
 38. Ē’ndodh kur koka juaj mbėshtetet nė jastėk?
 39. Ekspozimi ne diell mund te rrise jetegjatesine :)
 40. Studjuesit krijojne nje zemer bio-artificiale ne laborator
 41. Kafja shton rrezikun nga abortimi spontan?
 42. Mėnyra mė e mirė pėr tė rėnė nga pesha
 43. Si t’i "detyrojmė" zorrėt tė punojnė mirė?
 44. Si ta eliminoni ankthin?
 45. Studimi, 11 shkaktaret e tumoreve
 46. Pse zeri i njerezve pergjumesh ndryshon?
 47. Shpirti i lėnduar!
 48. Fėmija juaj belbėzon?
 49. Mbrojtja e syve nga Kompjuteri
 50. Si ta mbash trurin nė formė?
 51. Ndikimi i vajit te ullirit ndaj kancerit te gjirit
 52. “Tė vėrtetat” e “tė gabuarat” pėr gurėt nė veshka
 53. Brokoli pėr tė mbajtur tė shėndetshėm aparatin e frymėmarrje
 54. Bronkopneumonia, ndėrlikimet e “kollės sė mirė”
 55. Ēfarė ėshtė sėmundja e diabetit
 56. Ēokollata e mirė pėr zemrėn, por e dėmshme pėr kockat
 57. Domatet, mollėt dhe rrushi mbrojnė nga tumori nė prostatė
 58. Domatja ndihmon pėr uljen e kolesterolit nė gjak
 59. Gripi favorizon shfaqjen e shytave
 60. Karakteri agresiv dėmton zemren
 61. Lėngu i mollės i mirė pėr kujtesėn
 62. Pneumonia, si mund tė mbrohesh gjatė dimrit
 63. Tė flesh me dikė qė gėrhet, dėmton shėndetin
 64. Vitamina D aleat kundėr infarktit dhe iktusit
 65. Vitaminat 2
 66. Kėshilla nga seksologjia
 67. Jodi, ushqimet ku mund ta gjeni
 68. Lėngu i boronicės ndihmon nė parandalimin e infeksioneve uri
 69. Alergji nga drithėrat,si mund t’i njohėsh
 70. Anoreksia nervore dhe bulimia, sinjale tė depresionit
 71. Mollė, qepė dhe verė tė kuqe, kundėr tumoreve
 72. Pėrdorimi i detergjenteve, probleme me aparatin e frymmarjes
 73. Lėkura, sytė dhe hunda tek I Posaliduri
 74. Mrekullia e ADN-sė. Ēfarė tregon kodi gjenetik i njeriut
 75. Gratė qė flenė pak, mė shumė probleme sesa burrat
 76. Gurėt nė tėmth, si tė shmangėsh krizat nėpėrmjet ushqimit
 77. Me tė vėrtetė tė pavėrteta
 78. Si ti heqim kokoren dikujt pas aksidentit.
 79. Disa Ushtrime Fitness - Vere 2008
 80. Orgazma e Atij dhe Asaj
 81. Ja se ēfarė ka trupi jone?
 82. Grate shtatzena sa me pak celularin! Ju Ben Keq
 83. Viagra, emri qe do ngelet thjesht kujtim!
 84. Gjokset Rekord!
 85. 30 ditė plazh nė vit pėr tė kuruar reumatizmėn
 86. Banjat e diellit, tė dobishme pėr veshkat
 87. Kujdesi qe duhet te tregoni per lekuren ne kete stine
 88. Mosfunksionimi i tiroides sjell probleme me zemrėn
 89. Lodhja kronike, tė gjitha kėshillat pėr ta evituar
 90. Infeksionet qė merr veshi nga pishinat dhe deti
 91. Rreziqet qė na kanosen nga deti, dielli dhe rėra
 92. Pankreasi, shkaktarėt e dėmtimit tė tij
 93. Gjashtė rregullat pėr tė parandaluar rrezikun e trombozave
 94. Shkaktarėt dhe trajtimi i migrenės
 95. 60 sėmundjet qė rrezikojnė fėmijėt nga lindja ne adoles
 96. 300 kshilla mjekesore
 97. Disa kėshilla pėr shėndetin !!
 98. Si te evitojme pasojat e djegies nga dielli
 99. 10 mitet false tė ujit
 100. Nga plazhi nė spital, pasojat shokuese tė diellit
 101. Kujdes nga alkooli
 102. gojedhena per bime sheruese
 103. Ja pėrse sforcimi mendor na shton oreksin
 104. Ja mėnyrat pėr tė qenė "tė virgjėr"
 105. Periudha e shtatzėnisė
 106. Laj dhėmbėt, qė tė mbrosh zemrėn
 107. Antibiotiket
 108. Kordhoni i femijeve te sapo lindur.
 109. Anatomia
 110. Epilepsia
 111. Si tė sillemi me fėmijet e vegjel!
 112. Dhimbja e shpines ose e kurizit
 113. Pas nje aborti
 114. si te jetojme deri ne 100 vjet
 115. Stresi dhe steriliteti
 116. Prezervativė me ... dhėmbė
 117. 1here ne vit duhet te bejme:
 118. Patėllxhane pėr trurin
 119. Disa kėshilla pėr tė kaluar pa shumė dėme jeten
 120. Puērat nė fytyrė, 11 kėshilla tė pėrditshme nga mjekėt
 121. Nė dietėn “Step” hahet mė pak dhe numėrohen hapat e ecur
 122. Mė pak kalori, memoria mė e mirė
 123. Vitamina ZZZZ kundėr gripit
 124. Mollėt, qepėt, ēaji, vera e kuqe, luftojnė tumoret e ndryshėm
 125. Gjumi i tepėrt, shenjė pėr nivel tė lartė tė kolesterolit
 126. Studimi, njė protesinė qė ngadalėson plakjen
 127. Zbulohet kurra e kancerit te gjirit.
 128. Disa dimensione tė trupit paralajmėrojnė pėr sėmundjet
 129. Disa keshilla per shendetin Tuaj.
 130. Tabela e kalorive ne 100 gr.
 131. Semundja paludisme
 132. Tetanozi
 133. Hepatiti A
 134. Hepatiti B
 135. Hepatiti C
 136. Spondiloartroza lombare dhe cervikale
 137. Celuliti
 138. Duhanprija pasive dėmton trurin
 139. AbioCor, prodhohet zemra artificiale
 140. Hormoni i stresit rrit depresionin tek nėnat e reja
 141. Dėgjo me zemėr
 142. Ē'jane Hemoroidet
 143. Si tė tejkaloni stresin post-traumatik
 144. Kėshilla pėr te ndaluar rėnien e flokeve !
 145. Itali, ligji pėr spiunimin e emigrantėve, revoltohen mjekėt
 146. Gjumi i pasditės ka te beje me diabetin
 147. Sėmundjet e gojės
 148. Kompjuteri dhe dhimbja e qafės
 149. Veshėt “nė rrezik” bakteresh nga mp3
 150. Parandaloni herpesin gjenital
 151. Epilepsia, ja pasojat qė po shkakton tek fėmijėt
 152. Vegjetarianėt mė rrallė sėmuren nga kanceri
 153. Sa here ne jave beni vrap?
 154. Mbipesha shkurton jetėn
 155. Grupet e gjakut
 156. Diabeti, sėmundjet e zemrės dhe demenca
 157. Cilat janė mėnyrat e tė sjellurit qė e dėmtojnė trurin?
 158. Ēaji i nxehtė mund tė shkaktojė tumor tė fytit
 159. Marihuana lufton kancerin ne tru
 160. Paraja, shėndeti dhe duhani
 161. Bakteret nė zgavrėn e gojės rrezik pėr infarkt
 162. Acidi folik dhe masa e tė porsalindurit
 163. Stresi tek meshkujt dhe femrat
 164. Konsumoni vazhdimisht mjaltin!
 165. Kujdes nga alergjia!
 166. Tabela e kalorive pėr 100 gr
 167. Truri kontrollon plotesisht trupin
 168. Keshilla dietore
 169. Vaksina kundėr kancerit nė vezore
 170. Martesa e vonuar dhe seksi
 171. Ēfarė ėshtė gripi i derrit?
 172. SHBA, zbulohet gruaja me transplantin e pare te fytyres
 173. Terapi me aspirinė? E suksesshme, por varet nga doza
 174. Pirja e duhanit, femrat sėmuren mė shpejt se meshkujt
 175. Ushqimi i bollshem rrit kujtesen e trurit
 176. Limoni, thesari qė kuron sėmundjet
 177. Peshku mbron zemrėn
 178. Mendimet negative tė sėmurin
 179. Coca-cola me teprice demton muskujt
 180. Ē`duhet tė bėjmė pas djegies nga dielli
 181. Pėrbėrėsi i domates mbron zemrėn
 182. Disa mini studime te reja per shendetin
 183. Seks kunder dhimbjes se kokes
 184. Sėmundjet e muskujve, shkaqet e formimit dhe mėnyrat e trajtimit
 185. Tre kafe nė ditė zvogėlojnė shfaqjen e diabetit
 186. Meshkujt sėmuren mė shumė nga kanceri
 187. Proteinat rritin muskujt
 188. 12 kėshillat e mjekėve pėr ata qė vuajnė nga pagjumėsia
 189. Te bejme Sport rregullisht, permiresojme kujtesen
 190. Kujdes gjatė ekspozimit nė diell!
 191. Pėrdorimi i drejtė i misvakut
 192. Shėndeti nė filxhanin e ēajit tė gjelbėr
 193. Fryme e rende? Mjafton nje doze kafeje
 194. Si mund te dallojm qe po bejme iam (infarkt akut miokardi)
 195. Ajo ēka dėmton dhėmbėt, dėmton edhe shėndetin
 196. Hormon sintetik per te hequr dhjamin
 197. Pemėt dhe perimet mbrojnė nga infeksionet
 198. Ndotja ndikon nė inteligjencėn e fėmijėve
 199. Shtate sekretet per te mundur pagjumesine
 200. Bimet mjekesore, frutat e perimet qe sherojne te gjitha semundjet
 201. Kujdes nga dielli me teprice, eshte i rrezikshem
 202. Si ta eliminoni celulitin pa trajtime tė shtrenjta?
 203. Si tė kujdeseni pėr buzėt e thara?
 204. Mbipesha dhe kanceri i prostatės
 205. Ushqimet, qė i bėjnė mirė organizmit
 206. Shprehitė e shėndetshme parandaluese tė kancerit
 207. Njė tjetėr virus kėrcėnon botėn
 208. 150 mijė shqiptarė vuajnė nga impotenca
 209. Enzima nga pjepri zvogėlon stresin
 210. Virusi H1N1 nuk ėshtė transformuar
 211. Vitamina C lufton kancerin
 212. Farmacia e Zotit!
 213. Kujdes ēfarė kafe pini pas dite
 214. Shėndeti nė moshėn e mesme dhe ndikimi nė jetėgjatėsi
 215. Vaksina kundėr gripit sezonal e efektshme edhe ndaj H1N1?
 216. Vazhdojnė studimet mbi virusin H1N1
 217. Fėmijėve tė mos u jepet paracetamol pas vaksinimit
 218. OBSH paralajmėron mjekėt pėr valė tė re pacientėsh me H1N1
 219. Si luftohet celuliti
 220. Tronditjet e trupit
 221. Ndihme - Rrahje te shpejta zemre
 222. I ftohti rrezik i shtuar pėr t’u prekur nga A/H1N1
 223. Ushtrimet fizike tė mėngjesit dhe tė mbrėmjes
 224. Kujdesuni pėr dhėmbėt tuaj
 225. Si i sulmon qelizat virusi gripit
 226. Tė merret vaksina kundėr A/H1N1
 227. Terapi qė nuk dėmton qelizat e shėndosha
 228. Ndryshohen 'kėshillat pėr ilaēet' e HIV-it
 229. 90% tė njerėzve nuk i dinė pasojat e dhjamit tė abdomenit
 230. Frike nga dentisti? Pas 3-5 vitesh jo me
 231. Kėshilla tė thjeshta pėr shėndet dhe bukuri
 232. I ftohti, ja keshillat per mbrojtjen e shendetit
 233. Ushqim i keq? Seks i keq
 234. Alergjia, si ta parandalojme dhe mjekojme
 235. Semundjet seksualisht te transmetueshme
 236. Marijuana, perdorimi i gjate shkakton psikoza
 237. Kafja ka edhe tė mirat e saj
 238. Ēokollata, superushqim qė i shėrben shėndetit
 239. Kujtesa ėshtė e gjinisė …femėrore
 240. Ulja nė peshė, ilacet anti-obezitet nuk mjaftojnė
 241. Stėrvit muskujt e barkut vetem ne 8 Minuta
 242. Djathi forcon imunitetin
 243. Vitamina E parandalon bronkitin
 244. Video per semundejn e kancerit - E bere nga une!
 245. Pjepri ndihmon tė luftosh stresin
 246. Lėngjet e gazuara thyejnė kockat
 247. Pėrzierja e mjaltit me kanellė, ilaē pėr kolesterolin por edhe per shume semundje te
 248. Pesė produktet ushqimore qė ulin kolesterolin
 249. Kater fruta qe jane pjese e rendesishme e dietes per parandalimin e kancerit
 250. 4 Menyra Si Te Shtojme Fuqine e Trurit