PDA

Shiko versionin e plotė : Psikologji-Sociologji-FilozofiFaqe : [1] 2

 1. Homeri i famshėm? Ishte njė grua
 2. Fuqia e zemrės
 3. Endrra!!
 4. Disa keshilla se si ta pasurosh martesen tende.
 5. Ēmendoni per egoizmin?
 6. CILA ESHTE MOSHA IDEALE PER TU BERE NENE ?
 7. Emisjoni i televiozjonit Vision Plus LOGOS - Brain Drain
 8. Jeta virtuale
 9. Heroizmi i prinderve tane
 10. Cfare ndryshimi ka midis bashkejeteses dhe marteses
 11. Shqiptaret qe shmangin gjuhen shqipe.
 12. Varferia sot
 13. Paraja, sa e vlefshme eshte per ju ?
 14. Krimi ne familje!....?
 15. Denimi me vdekje!
 16. Disa thenie mbi Zemerimin
 17. Qan lehtė? Ja si t’i fshehėsh lotėt
 18. Sa ndikon e kaluara ne te ardhmen..........??
 19. Seksualiteti dhe pornografia
 20. Tja kontrollosh telefonin te dashurit-es gabim apo e drejt?
 21. orgazam femerore (studim)
 22. Komunikimi ne cift
 23. Cfar fshehin burrat
 24. Me mire te kesh miq apo armiq
 25. Inteligjenca dhe shkollimi
 26. TEST: Sa te sinqerte jeni?
 27. TEST: Keni vetekontroll?
 28. Morali
 29. Ndergjegjia
 30. Etika
 31. Test Interesant
 32. Fjalėt qė tė dėnojnė me heshtje!
 33. TEST: Sa te zgjuar jeni?
 34. Rreth ēėshtjes sė vetėdijes
 35. Vijat e fytyrės zbulojnė qėllimet seksuale
 36. Ai thotė diēka, ajo mendon diēka tjetėr
 37. ne gjume problemet zgjidhen me mire
 38. Panic attak(ndjenja e frikes)
 39. 10 arsye se perse duhet te qeshim
 40. Psikologjia e ngjyrave
 41. Nga veprat morale te Plutarkut
 42. dallimi mes lodhjes dhe plogshtis
 43. Fobia? Ja detajet e saj...
 44. Hipokrizi Apo Psikologji?
 45. DEPRESIONI
 46. Cfare ėshtė Jeta?
 47. Nostradamus-Parashikuesi i se Ardhmes..
 48. Shqisa e gjashtė - Telepatia
 49. Njė zbulim i pavetėdijshėm i Frojdit
 50. Cila janė vendet mė tė frikshme nė botė ?
 51. Truri nuk ka mė sekrete, ja kodi qė lexon mendimet
 52. Matja e Intelegjences -IQ
 53. Horoskopi sipas karakterit
 54. Sharmi i dashurisė i shenjave tė horoskopit
 55. Horoskopi vjetor 2009
 56. Numerologjia – numrat dhe fati
 57. Cfare domethenie ka emri juaj?
 58. Horoskopi sipas muajit te lindjes
 59. Kurorėshkelėsit sipas Zodiakut
 60. Ngjyra e syve dhe karakteri
 61. Astro orėt gjatė njė dite
 62. Astrologjia Karmike - tė fshehtat e jetėve tė kaluara
 63. Zilia, truri i njeriut e perjeton si dhimbje fizike
 64. Shpiket ilaēi per te fshire kujtimet e hidhura!
 65. Ēfarė ushqimi parapelqeni pėr secilėn shenjė
 66. Gjerat qė njerėzit pėlqejnė
 67. A mund tė ndryshohet njė burrė?
 68. Sportet sipas shenjave tė horoskopit
 69. 10 sjelljet qė vrasin pasionin
 70. Psikologjia e Ngjyrave
 71. Besnikėria bashkėshortore, njė “monedhė” e rrallė
 72. Unaza dhe Shpjegimi Supersticioz i Saj
 73. Psikologjia e lumturise
 74. 50 mėnyra pėr ta pėrmirėsuar jetėn
 75. Kur shpirti vuan!
 76. Ėndrrat
 77. Formula pėr njė familje tė lumtur
 78. Shtatė problemet mė tė mėdha tė meshkujve pėr tė cilat u vlon gjaku!
 79. Marifetet qė pėrdorin femrat pėr tė manipuluar meshkujt
 80. Divorci dhe pasojat e tij
 81. Pėr martesė tė lumtur
 82. Endrrat dhe llojet e tyre
 83. Jeta ne cift kerkon perkushtim dhe sakrifice
 84. Shpjegimi i ėndėrrave
 85. Pse nje grua tradheton
 86. Psikologji
 87. Tradhtitė e njerėzve tė ndershėm
 88. Vjehrre e nuse, pse armike?
 89. Keshilla per me pak turp
 90. Kur dashuria na ben keq
 91. Kujdes pėr Seksin
 92. Si tė kontrollojmė stresin e provimeve?
 93. Si e kaperceni stresin ??
 94. Si do te reagonit nese femija juaj ju thote se eshte "HOMOSEKSUAL?"
 95. A sheh endrra nje i verber ?!
 96. Stresi ben dallimin femra-meshkuj
 97. Njerezit rinjihen nga syte
 98. Burrat, 43 minuta ne dite per te kerkuar gra
 99. Gėnjeshtarėt kuptohen nga lėvizja e kėmbėve!
 100. Si tė pėrballeni me hidhėrimin?
 101. Motivimi
 102. Vetvlerėsimi
 103. Ē'ėshtė Etnocentrizmi?
 104. Ndikimi i familjes nė edukatėn e fėmijės
 105. Ērregullimet e tretjes tek fėmijėt e vegjėl
 106. Tradhetia
 107. Thenie filozofike
 108. Mbrekulli ne Shkretetire
 109. Studimi, gratė kanė kujtesė mė tė fortė se burrat
 110. Bioenergjia
 111. Si tė zhvillojmė ndjenjėn e dhembshurisė tek fėmija
 112. Nese keni shum Logjik e kaloni kete testin !! ;)
 113. Familja si njė sistem mbėshtetės pėr fėmijėn
 114. Sjellja e Femijes
 115. Psikodiagnostika
 116. Televizori (vrasėsi i levizjes)
 117. Mungesa e besnikėrisė, e shkruar nė gjene?!
 118. Rreth filozofise praktike
 119. Horoskopi...sa me pershatet ?
 120. Ēfarė duam ne!
 121. Te lindurit e cdo date te cdo muaji ....
 122. Te lindurit e cdo muaji !
 123. Si te perllogaritni numrin e fatit !
 124. Testi i personalitetit
 125. Cilėt janė njerėzit me inteligjencėn tė lartė
 126. Diogjeni filozof Grek
 127. Vullneti
 128. Nuk zgjidhen problemet me tė bėrtitura
 129. Ēiftet grinden 312 herė nė vit
 130. Si ta mėsoj fėmijėn me ndjenjėn e pėrgjegjėsisė?
 131. Ndihmė: frikėsohem nga dashuria!
 132. Kuptimet e diteve te lindjeve
 133. Gjestet, ndjenjat dhe mendimet e meshkujve
 134. Psikotest - Ēfarė personi jeni?
 135. Endrrat
 136. 60% e tė dhunuarve kur rriten, kthehen nė agresorė
 137. 8 gėnjeshtrat mė tė shpeshta tė meshkujve
 138. 10 mizori te femrave ndaj meshkujve
 139. Nese vazhdoni keshtu, do tė mbeteni beqare
 140. Nese vazhdoni keshtu, do tė mbeteni beqare
 141. A eshte bota materiale apo ideore?
 142. Pesė gabime qė femrat i bėjnė gjatė bisedės me partner
 143. Stresi......
 144. Mos harro kush je dhe sa vlen..
 145. Shqiptarėt, popull jo i lumtur!
 146. Paragjykimet!
 147. Lajmet? Keshilloni femijet tuaj....!
 148. Ēfarė duam ne!
 149. Psikologja qė shėron pacientėt nudo!
 150. E mbani mend shtepine e pare qe keni pikturuar???
 151. Psikologjia e femijeve
 152. Gjėrat tė cilat nuk duhet t’i bėni nė punė
 153. Kur dicka quhet e drejte dhe kur e padrejte?
 154. Si tė rifitosh vetėbesimin
 155. Arsyet pse duhet ti themi PO marteses
 156. Dhjetė gjėrat qė po zhduken dhe fėmijėt tanė ndoshta nuk do ti njohin
 157. Ēfarė e bėn njė person tė shėmtuar?
 158. Ngjyrat nė shtėpinė tuaj
 159. Si tė jesh optimist
 160. Mashtrimi i madh i astrologjisė
 161. "Njeriu esht krijese e zotit!!" Thote dikush. Mos valle esht e kunderta??
 162. Mėso tė thuash "JO"
 163. E qeshura flet pėr karakterin tonė...
 164. Vdekja....
 165. Konfliktet nė ēift dėmtojnė shėndetin!
 166. Vdekja vjen kur tė dyja anėt e fytyrės bėhen simetrike
 167. Nevoja pėr mė teper gjumė.
 168. Ēifti ideal, 15 vjet diferencė
 169. Flet pėr mardhėnjet seksuale me babain e saj !
 170. Dallimi mes burrave dhe grave (Video)
 171. Profesioni sipas horoskopit
 172. Miku juaj besnik
 173. Puna e nenave vlen miliona euro
 174. Psikotest - Ēfarė personi jeni?
 175. A e njihni forcėn tuaj tė brendshme? (Psikotest)
 176. Asnjėherė mos u beso!
 177. Shprehje
 178. 10 gjera qė nuk duhet t“ia thoni njė gruaje shtatzėnė
 179. E keqja ėshtė mungesė e dashurisė!
 180. Gjatėsia e gishtave tregon inteligjencėn e fėmijėve
 181. Zgjuarsija ....
 182. Fshehtėsi!
 183. Njė yll ndizet, njė tjetėr shuhet!
 184. Tė lėsh internetin? Njėsoj si tė lėsh duhanin!
 185. Burrat mė tė lumtur nė martesė nėse gruaja ėshtė mė e dobėt
 186. Femrat shpenzojnė 5 orė nė ditė me thashetheme
 187. Pse meshkujve nuk u pėlqen tė flasin
 188. Frika mė e madhe e femrave- prapanica
 189. Kur nuk luajnė prindėrit, fėmijėt harrojnė lodrat
 190. Fėmija i parė, i preferuari i prindėrve
 191. Si mund tė ndihmohet njė adoleshent nė krize?
 192. Zgjohemi tė lumtur, mbyllim ditėn tė mėrzitur
 193. Kėmba vs Dora !!?
 194. Katėr rregulla pėr njė fjalim, bisedė apo diskutim tė pėrkryer
 195. Kapėrceni’ tradhtinė
 196. Sekretet e numrave tė magjisė (Video)
 197. Gjumi fshin kujtimet e kėqija
 198. Mos lejoni t’ju drejtojė stresi!
 199. 8 rregulla tė komunikimit me fėmijėt
 200. Krishtlindjet dhe Viti i Ri, pese rregullat anti-stres per ciftin
 201. Grate rrahin burrat, 190 denoncime ne vit per dhune!
 202. Gati 20% e njerėzve ėndėrrojnė problemet nė punė
 203. Viti 2012, ja cfare pritet te ndodhe
 204. Pasioni pėr pijen ėshtė ngjitės tek ēiftet
 205. Si ta rrisni vetėbesimin?
 206. A ėshtė sezon i festave edhe sezon ndarjesh?
 207. Plakja e trurit nis qė 45 vjeē
 208. Foshnjet dinė tė lexojnė buzėt
 209. Si mund ta njohėsh njė burrė nga shtrėngimi i dorės?
 210. Si ka lindur fjala bikini dhe pse themi bluetooth
 211. Avantazhet e tė qėnit beqar
 212. Para se ta vlerėsosh tjetrin…
 213. Emri i foshnjės, gjysma e prindėrve pendohen
 214. Lista e simptomave te depresionit
 215. Femijet mund te kene pasoja ne te folur nese i qelloni
 216. Qė tjerėt tė kenė mendim tė mirė pėr ty
 217. Si shikimi i pornografisė ndryshon trurin
 218. Sporti tė bėn mė tė zgjuar
 219. Ankth nga provimet? - Ja si largohet
 220. Gjatė punės duhet pushim ēdo 20 minuta
 221. Si tė kontrolloni inatin
 222. Disa rregulla tė komunikimit
 223. Mėsoni si tė kujtoheni ku i keni lėnė ēelėsat, kuletėn...
 224. Pėrse njerėzit ecin mbi dy kėmbė?
 225. Studimi: Pranvera tė molis, ja si ta shmangni kėtė
 226. Puna dhe vetmia tė ēojnė nė depresion !!
 227. Veshja tregon shumė pėr pėrsonalitetin e femrės !!
 228. Largojeni lodhjen pranverore me masazh dhe ushqim mė tė shėndetshėm
 229. Pse kendojme kenget ne mendje..!!
 230. Ja pse nėna e mban fėmijėn nė krahun e majtė!
 231. Gjuhėt e huaja largojnė rrezikun e sklerozės
 232. Gjate dhe Gjere per 12 shenjat e Horoskopit!
 233. Ashpėrsia e prindėrve nuk ėshtė virtyt ....
 234. Jeni e trishtuar? Lexoni, t’ju kalojė mėrzia
 235. Egoizmi...!
 236. Fuqia e nje Buzeqeshje..!
 237. E mora lapsin,te shkruaj per lapsin!
 238. Filozofi Emanuel Kanti...
 239. Kam mėsuar...
 240. Katėr rregulla pėr njė fjalim, bisedė dhe diskutim tė pėrkryer
 241. Duke kujtuar gjėrat e vjetra,thjesht qeshim!!
 242. Luani ne kompjuter nese ju ka kap depresioni
 243. Prindėr dhe fėmijė shikojnė bashkė telenovela !!
 244. Tė flasėsh me veten tė bėn mirė
 245. Nuk e dini ku i leni ēelėsat? Filloni tė flisni vetė me vete
 246. Pese teknika qe mund t'ju ndihmojne te fitoni c'do debat.
 247. Vlera e vertet e unazes
 248. Shkaku i divorceve !
 249. Celesi i Lumturise !
 250. Pse zgjoheni tė lodhur?