PDA

Shiko versionin e plotė : Shkrimtarė Shqiptarė 1. Hymni Kombėtar
 2. Gjergj Fishta
 3. Naim Frashėri
 4. Mitrush Kuteli
 5. NAIM FRASHERI - JETA DHE KRIMTARIA
 6. ISMAIL KADARE
 7. DRITERO AGOLLI
 8. Aleksander Stavre Drenova
 9. THEOFAN STILIAN NOLI
 10. Millosh Gjergj Nikolla
 11. ERVIN HATIBI
 12. xhevahir Spahiu
 13. PIETER BOGDANI
 14. ZEF SEREMBE
 15. NDRE MEDIA
 16. Pashko Vasa
 17. LAZGUSH PORADECI
 18. Jakov Xoxa
 19. KASEM TREBESHINA
 20. GJERGJ FISHTA
 21. ALI PODRIMJA
 22. BILAL XHAFERI
 23. BEDRI DEDJA
 24. DIONIS BUBANI
 25. DHIMITER SHUTERIQI
 26. ESAD MEKULI
 27. Dy fjale per Petro Markon
 28. Nazmi Rrahmani
 29. Gjenerali i ushtrise se vdekur
 30. MOS U FSHEH PAS EMRIT UDB-ashi i KOSOVES
 31. Ndihme per nje Titull Libri
 32. Poezi nga Dritėro Agolli
 33. Naim Frasheri
 34. Dritero Agolli - Pocari -
 35. Asdreni poezi
 36. Arshi Pipa
 37. Bilal Xhaferri
 38. Ali Podrimja
 39. Petro Marko
 40. 100 librat e tere koherave
 41. Poezi nga autore te rinje Shqiptare!
 42. Libra te autoreve Shqipetare ne iBook ?
 43. Brunilda Zllami
 44. Timo Flloko
 45. Hymni i Flamurit - nga Fan Noli
 46. Pėr ty (Poezi nga Teuta Arifi)
 47. "Lexoni Kadarenė”
 48. Kristi Spahiu - Shkrimtari i Verber