Receta Gatimi
View RSS Feed

Recent Blogs Posts

 1. Si ta kuptoni nėse dikush ju ka fshirė nga lista e miqve nė Instagram?  Nėse keni qenė nė njė moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjė prej miqve tuaj, por nuk jeni nė gjendje tė hyni nė profilin e tyre, atėherė ka njė zgjidhje pėr kėtė.

  Ky person mund tė ketė mbyllur llogarinė e tyre pėrgjithmonė ose, pėr fat tė keq, ata e kanė bllokuar profilin tėnd. ...
 2. ‘Tesla Model 3’ - Makina elektrike nga 2017 nė shitje (foto)

  Klientėt nuk do tė mund tė kenė veturėn e re ‘Tesla Model 3’ deri kah fundi i vitit 2017, por ne e kemi mundėsinė ta shohim se si do tė duket automjeti i ri.

  Pėrfaqėsues tė Teslas thonė se vetura do tė kalojė 346 kilometra me njė mbushje dhe do tė kushtojė 35.000 dollarė, megjithėse ēmimi mund tė rritet mė shumė varėsisht nga opsionet shtesė.

  Tash pėr tash na intereson ...
  Etiketa: elektrike, makina, tesla
  Kategoritė
  Multimedia
 3. Ja si duket Smart Case nga Apple per iPhone 6S

  Per 99$ nuk do e blija! Me vdekjen e Jobs, kompania Apple ka marre kahje tjeter!


  Etiketa: apple, battery, case, iphone
  Kategoritė
  Teknologji
 4. Instagram shton funksionet Fade dhe Color

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin


  Instagram po vazhdon ta pasurojė aplikacionin e saj mobil me funksione tė reja.

  Qė nga koha kur i ka shtuar opsionet pėr editim, aplikacioni i famshėm social ėshtė bėrė njė shėrbim i vlefshėm pėr fotografi, i cili ofron shumė variante pėr ndryshimin e imazheve tė llojeve tė ndryshme.

  Tani Instagram ka njoftuar se
  ...
  Kategoritė
  Teknologji
 5. Hyperlapse nga Instagram - Ja se per ēfare sherben!

  Instagram zoterohet nga Facebook, pas blerjes se 1 Milion Dollare nė vitin 2012. Nuk ka ndryshuar shume nga ajo kohe, perveēse disa rinovime te pamjes si dhe mundesia per te rregjistruar video. Pikerisht per videot Instagram ka publikuar nje aplikacion te ri quajtur Hyperlapse.  Hyperlapse tė mundėson rregjistrimin e videove tė ...
  Kategoritė
  Internet , Teknologji
 6. Telefonat Smartphone shpėrthejnė nėpėr xhepa

  Jo me larg se dje u perhap lajmi se iPhone kishte djeg gjoksin nje 24 vjeēare, ndersa rasti i OnePlus eshte mese i veēante! OnePlus ka shperthyer ne xhep te perdoruesit duke i shkaktuar deme serioze.

  Ja disa foto nga ēka ngelur nga smartphone:

  Por pse ndodh ...
  Kategoritė
  Teknologji
 7. Apple lanson iTunes 12 Beta me dizajn tė ri (foto)

  Per skaj Sistemit Operativ, Mac OS X Yosemite Preview 4 dhe iOS 8 Beta 4, Apple ka lansuar edhe versionin beta te lexuesit te vet, te muzikes, iTunes, me nje dizajn me elegant, opsionin "family sharing" (shperdarje ne familje) dhe mundesi te tjera.


  ...

  Updated 16-02-2015 at 12:24 AM by vaaldr1n

  Etiketa: apple, beta, itunes
  Kategoritė
  Multimedia
 8. Apple tė blejė Beats Audio per 2.3 miliardė Dollarė  Sipas nje raporti te "Financial Times", Apple ne marreveshje e siper per blerjen e kompanise se reperit me te njohur amerikan, Dr. Dre, "Beats Electronics LLC". Kete e ka konfirmuar me vone edhe vet reperi Dr. Dre ne Facebook, por qe ky status eshte fshire menjehere pas publikimit! Me poshte eshte postimi i tij origjinal: ...
  Etiketa: apple, beats audio
  Kategoritė
  Lifestyle
 9. Pėrsėri Ndryshime!

  Njė vit i ri duhej shoqėruar dhe me njė pamje tė re, apo jo?! Gjithsesi, ky ėshtė versioni Pure White i Portalit Lirenti.com. Kanė ardhur shumė emaile nė adresėn tonė mbi veshjen e parė, pasi nuk arrinin tė regjistroheshin, dhe pse butoni Regjistrohu ishte i evidencuar nė pjesėn e sipėrme te faqes.  Kėsaj here jemi munduar te studiojmė dhe aplikojmė njė Design sa me tė ...
  Kategoritė
  Komuniteti
  Tablotė e Bashkangjitura Imazhet e Bashkangjitur
 10. Degjo Radio nga iTunes

  Kjo eshte nje guide e shkurter per fillestaret! Si te degjosh radio online nga iTunes.

  iTunes ka nje librari te larmishme me stacione radio online te ndara sipas rrymave:
  Pasi te keni instaluar iTunes falas nga faqja e Apple, hapeni dhe tek Music, do te gjeni siper Internet Radio.
  Pasi ...
  Kategoritė
  Internet
Faqja 1 nga 11 123456 ... I funditI fundit