Receta Gatimi
View RSS Feed

blog

Lajme flash te ndryshme!

 1. Si ta kuptoni nėse dikush ju ka fshirė nga lista e miqve nė Instagram?  Nėse keni qenė nė njė moment ku provoni dhe shikoni postimet e ndonjė prej miqve tuaj, por nuk jeni nė gjendje tė hyni nė profilin e tyre, atėherė ka njė zgjidhje pėr kėtė.

  Ky person mund tė ketė mbyllur llogarinė e tyre pėrgjithmonė ose, pėr fat tė keq, ata e kanė bllokuar profilin tėnd. ...
 2. ‘Tesla Model 3’ - Makina elektrike nga 2017 nė shitje (foto)

  Klientėt nuk do tė mund tė kenė veturėn e re ‘Tesla Model 3’ deri kah fundi i vitit 2017, por ne e kemi mundėsinė ta shohim se si do tė duket automjeti i ri.

  Pėrfaqėsues tė Teslas thonė se vetura do tė kalojė 346 kilometra me njė mbushje dhe do tė kushtojė 35.000 dollarė, megjithėse ēmimi mund tė rritet mė shumė varėsisht nga opsionet shtesė.

  Tash pėr tash na intereson ...
  Etiketa: elektrike, makina, tesla
  Kategoritė
  Multimedia
 3. Ja si duket Smart Case nga Apple per iPhone 6S

  Per 99$ nuk do e blija! Me vdekjen e Jobs, kompania Apple ka marre kahje tjeter!


  Etiketa: apple, battery, case, iphone
  Kategoritė
  Teknologji
 4. Instagram shton funksionet Fade dhe Color

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin


  Instagram po vazhdon ta pasurojė aplikacionin e saj mobil me funksione tė reja.

  Qė nga koha kur i ka shtuar opsionet pėr editim, aplikacioni i famshėm social ėshtė bėrė njė shėrbim i vlefshėm pėr fotografi, i cili ofron shumė variante pėr ndryshimin e imazheve tė llojeve tė ndryshme.

  Tani Instagram ka njoftuar se
  ...
  Kategoritė
  Teknologji
 5. Apple lanson iTunes 12 Beta me dizajn tė ri (foto)

  Per skaj Sistemit Operativ, Mac OS X Yosemite Preview 4 dhe iOS 8 Beta 4, Apple ka lansuar edhe versionin beta te lexuesit te vet, te muzikes, iTunes, me nje dizajn me elegant, opsionin "family sharing" (shperdarje ne familje) dhe mundesi te tjera.


  ...

  Updated 16-02-2015 at 12:24 AM by vaaldr1n

  Etiketa: apple, beta, itunes
  Kategoritė
  Multimedia
 6. Apple tė blejė Beats Audio per 2.3 miliardė Dollarė  Sipas nje raporti te "Financial Times", Apple ne marreveshje e siper per blerjen e kompanise se reperit me te njohur amerikan, Dr. Dre, "Beats Electronics LLC". Kete e ka konfirmuar me vone edhe vet reperi Dr. Dre ne Facebook, por qe ky status eshte fshire menjehere pas publikimit! Me poshte eshte postimi i tij origjinal: ...
  Etiketa: apple, beats audio
  Kategoritė
  Lifestyle
 7. Strudel me Molle - Recete e Lehte

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Receta Gatimi Lexo postimin
  Pėrbėrėsit e Recetės
  1 kokerr veze
  2-3 luge gjelle gjalp
  3-4 kokrra molle
  2 filxhane kafeje sheqer
  1 luge gjelle buke te grire
  pak kanelle edhe karafil
  Pregatitja e Recetės
  Mielli i situr hillet ne tryeze, hapim nje grope ku hillen ne mes vezet,
  ...
  Kategoritė
  Receta Gatimi
 8. Statuset e Facebook tani me "ndjenja" dhe "aktivitete"


  Facebook ka leshuar edhe nje vecori te re per perdoruesit e vet, e cila ka te beje me statusin ne facebook, perkatesisht me gjendjen tone aktuale! Tani, perdoruesit mund te etiketojne ndonje film apo show ne statusin e tyre dhe te shprehin edhe gjendjen aktuale rreth atij aktiviteti!
  Kategoritė
  Teknologji
 9. Instagram Feed nė Web!  Sot Instagram ka prezantuar nje sherbim te ri, te quajtur "Instagram Feed on the Web" (perditesimet e Instagram ne web). Tani kur te hyni ne Instagram.com ju do te keni mundesine te futeni log in me emrin dhe fjalekalimin tuaj dhe me pas do te shihni perditesipet e njerezve qe ...

  Updated 07-02-2013 at 02:31 PM by vaaldr1n

  Etiketa: feed, foto, instagram, mobile, web
  Kategoritė
  Teknologji
 10. Ja si duket dizajni i ri i YouTube

  YouTube tani ka leshuar dizajnin e ri per te gjithe perdoruesit ane e mbane botes, duke sjelle me te disa vecori dhe permiresime me te mira! Pervec kesaj, tani videot e preferuara mund t`i shikoni nga cdo pajisje, smartphone apo tablet!

  ...
  Kategoritė
  Multimedia
Faqja 1 nga 3 123 I funditI fundit