Receta Gatimi
View RSS Feed

Uncategorized

Entries with no category

 1. Flas me Zemer....

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  Jezusi thote:…”Duaji te tjeret sic do veten”….e mos harro se kushti paraprak per te dashur te tjeret….eshte te duash veten…Nese nuk ke respect per ate qe ti je…dhe nese ti nuk meson te pranosh gabimet e vetes….ti nuk do te jesh asnjehere I afte te duash vertet njerzit e tjere!....
  E citova kete shprehje sepse adhuroj te lexoj te tilla….dhe ti ndaj me ju sa te mundem…te percjell mesazhe te tilla…per
  ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 2. Lamtumire Jete !!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Nene te lutem me lejo,
  te shkoj dhe une bashk me to.
  nuk eshte shume vec nje nat,
  neser do te kthehem prap...
  do defrehem te lutem nene,
  ... me ler te ik diten e hene...
  nuk do ik pergjithmon,
  vec nje dite eskursjon,
  te jem dhe une me shoqerin,
  se ketu e kam shtepin.. nena shkrete e uruar,
  lutja vajzes,
  e ka coptuar,,
  ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 3. Shkencetaret britanike gjejne pergjigjen e enigmes: pula apo veza !!

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  Nje nder pyetjet qe dukeshin si pa pergjigjie duket se ka qene subjekt i studimit te shkencetareve te cilet pretendojne se kane gjetur pergjigjien. Shikoni me poshte se kush ishte me pare!

  Kush ka ardhur e para, pula apo veza?

  Kesaj pyetjeje nje grup shkencetaresh angleze duket se i kane dhene zgjidhje, transmeton gazeta Start.
  Ata kane studiuar mbi proceset qe
  ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 4. Shuplakat ndalin tė folurin dhe tė menduarin tek fėmijėt

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin


  Asnjėherė nuk duhen ngritur duart ndaj fėmijėve, madje edhe kur ata ju kanė zemėruar shumė, pasi pėrtej skuqjes acaruese nė faqe, fėmija juaj mund tė ketė pasoja edhe mė tė mėdha!
  Kėtė e tregon njė studim i fundit i Universitetit tė Oregonit nė SHBA, qė pėrfshin gjashtė vende (Amerikė, Itali, Suedi, Kinė, Tajlandė
  ...
  Kategoritė
  Uncategorized
 5. Dashuria nė distancė, sfidė e cila mbijeton

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga iceman Lexo postimin

  Lidhja nė distancė ka shumė pėrparėsi, veēanėrisht nė zhvillimin e tė dy partnerėve si karaktere, por ka sukses me shumė komunikim, besim nė tė ardhmen e pėrbashkėt dhe teknologji.

  Nė SHBA mė shumė se tre milionė e gjysmė persona kanė lidhje nė distancė, por edhe nė regjionin tonė kjo formė e lidhjeve ėshtė gjithnjė e
  ...
  Kategoritė
  Uncategorized