• Thunderbird 3.1 Alpha 1    Mozilla ka paraqitur versionin e parė alfa tė softuerit pėr e-mail Thunderbird 3.1 i cili paraqet njė pėrditėsim tė dukshėm tė klientit tė e-mailave i cili ėshtė paraqitur nė dhjetor tė vitit tė kaluar. Thunderbird 3.1 Alpha 1 ėshtė i bazuar nė Gecko 1.9.2 layout engine, versioni 3.0 shfrytėzon Geckon 1.9.1.5 sikur edhe shfletuesi Firefox 3.6 dhe pėrfshin kėto karakteristika: disa pėrmirėsime qė kanė tė bėjnė me protokollin IMAP, disa pėrmirėsime pėr dosjet Smart, filtra pėr porosi si dhe shumė gjėra tjera tė ngjashme.
    Nė tė njėjtėn kohė, janė bėrė edhe njė varg avancimesh tė dizajnit dhe ndryshimet tjera qė kanė tė bėjnė me pamjen.
    Menaxheri i shkarkimeve tani paraqitet si tast nė meny, derisa janė tė pranishme edhe pėrmirėsimet qė kanė tė bėjnė me stabilitetin dhe memorien e kėtij klienti tė e-mailave.
    Ky artikull e ka origjinėn nga tema e Forumit: Thunderbird 3.1 Alpha 1 filluar nga Kliton Shiko Postimin Origjinal
  • Sponsor