• Shqiptarėt pa viza brenda vitit

  Parlamenti Europian miratoi sot paradite me shumicė viotash liberalizimin e vizave pėr Shqipėrinė dhe Bosnjen. Me 538 vota pro dhe 47 kundėr eshte miratuar raporti i paraqitur nga europarlamemtarja Tanja Fajon pėr liberalizimin e vizave me dy vendet ballkanike.
  Raporti thekson se Shqipėria dhe Bosnje-Hercegovina i kanė pėrmbushur tre kriteret kryesore pėr liberalizimin e vizave dhe se ato do tė vazhdojnė tė monitorohen pėr pjesėn e mbetur tė pėrpjekjeve qė duhet tė bėjnė.  Sipas dokumentit, Shqipėria ka bėrė progres nė pėrmbushjen e kushteve kryesore pėr heqjen e regjimit tė vizave, por vendi duhet tė vazhdojė pėrpjekjet nė luftėn ndaj korrupsionit, integrimin e tė riatdhesuarve si dhe sekuestrimin e aseteve kriminale.
  Raporti ka marrė tashmė “viston” e Komisionit tė Ēėshtjeve tė Brendshme dhe Drejtėsisė si dhe Komisionit tė Jashtėm tė PE-sė.
  Pas votimit nė PE Kėshilli i Ministrave tė Bashkimit Europian duhet tė miratojė me dy tė tretat e anėtareve liberalizimin e regjimit tė vizave me Shqipėrinė. Nėse rezoluta e Fajon miratohet edhe nga Ministrat e Brendshėm tė BE-sė, nė fillim tė nėntorit, ajo do tė hyjė nė fuqi pas botimit nė fletoren zyrtare, me gjasė para Krishtlindjeve 2010.
  (burimi-BalkanWeb)
  Komente 10 Komente
  1. Maska e bessy
   bessy -

   mmmmmmmmmmmmmmmmmmm
  1. Maska e EMAUS
   EMAUS -
   Hajde dhe me te reja te tjera te mira.
  1. Maska e MAJDI
   MAJDI -
   Emaus i bera cantat gati un ,
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Citim Mesazhi origjinal i postuar nga MAJDI Lexo postimin
   Emaus i bera cantat gati un ,
   tani do marresh malet ti, qe u hapen vizat mjafton vetem karta e kreditit hahaha!!!
  1. Maska e MAJDI
   MAJDI -
   Reni nga malet heres tjeter do vi me avion , Kete jav do vi nga ty un
  1. Maska e Kliton
   Kliton -
   Fantastike eshte,nje enderr e shumepritur nga te gjithe....
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   edhe sa miratime duhen deri sa te behet e kryer?
  1. Maska e Kliton
   Kliton -
   Ne Dhjetor me pak fjale nga mesi Dhjetorit behet zyrtarizimi mund te levizesh pa viza.
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Paft kemben e mbari i pari atehere
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   Finally u realizu endrra e Shqiptarve ! Ishalla sahati i hajrit
 • Sponsor