• 14-vjeēari fillon biznesin e softwareve

  Robert Nay ka vetem 14 vjeē dhe ėshtė bėrė i famshėm nė botėn e programeve, me sakt nė botėn e videolojrave pėr telefonat celular. Nay Games, mban emrin firma e tij dhe krijon lojra pėr iOS (pėr iPhone) ku Bubble Ball, ėshtė njė nga lojrat mė tė populluara kohėt e fundit.

  Loja Bubble Ball, muajn e kaluar ėshtė shkarkuar mbi dy milion herė, qė do tė thotė njė fitim mjaft i konsiderueshem.
  Ky djale ka kryer gjithēka vete, nga programimi dhe zhvillimi. Njė ndihme tė vogel e ka marrė nga mamaja e tij Kari pėrsa i perket organizimeve tė vogla.
  Robert mėsoj shumė shpejt gjuhėn e programimit Lua dhe loja e tij e fundit permban mbi 4 mije rrjeshta kod.

  Njė gjė ėshtė e sigurt pėr kėtė djalosh, e ardhmja si milioner.  Janar 2011 - ReniX per Lirenti.com
 • Sponsor