• Te gjitha detajet per blerjen e Windows Phone 8 Smartphone

  Microsoft me ne fund ka publikuar planet e veta per Windows Phone 8, duke perfshire kur dhe ku do te keni mundesine te merrni nje nga pajisjet me Sistemin e ri Operativ Mobil. Per te arritur tek risite dhe te mirat e Windows Phone 8, ju duhet te beni nje upgrade nga nje Smartphone aktual qe keni, por kjo prap nuk mund te arrihet komplett ngaqe Microsoft eshte duke ofruar vetem nje azhornim te vogel ne Windows Phone 7.8

  Nese jeni ne nje market me Windows Phone, aty keni mundesine te zgjidhni pese modele te ndryshme dhe guida ne vazhdim do te ju ndihmoje te shihni se cilat jane te disponueshme ne operatorin dhe modelin tuaj te preferuar sidhe sa kushton ajo. Gjithashtu, ne fund te ketij artikulli eshte edhe nje krahasim ku mund te shihni ndryshimet e specifikave te te gjitha ketyre pajisjeve.


  Nokia Lumia 920

  Lumia 920 eshte produkti kryesor me Windows Phone i Nokias duke perfshire nje deng karakteristikash te hatashme dhe duke ju falenderuar permiresimit ne hardware dhe mbeshtetjes per Windows Phone 8. Pajisja ka nje ekran 4,5 inē me rezoulcion 1280 x 768 PureMotion HD+, prozessor 1.5 GHz dual-core Snapdragon S4, 4G LTE duke u varur ne regionin tuaj dhe nje kamere te pasme prej 8 megapixel PureView me aftesi te optimizimit te fotografise dhe lente.

  Jo vetem kaq, Lumia 920 vjen gjithashtu me nje karikues te integruar wireless (pa tela) per baterine 2000 mAh, pra nese bleni nje karikues wireless jeni ne rregull. Lumia 920 vjen ne disa ngjyra te ndryshme: e zeze tradicionale dhe e bardhe; plus e verdhe dhe e kuqe.

  Webfaqja zyrtare e Nokia Lumia 920


  Disponueshmeria dhe cmimet

  United States:
  AT&T in November for $149 on a two-year contract

  UK:
  EE on November 9 for £49 upfront on a £41 per month plan
  Orange and T-Mobile from £49 upfront on £36pm plans
  Red and yellow versions exclusively available at Phones4U

  Australia:
  Telstra in late November for AU$829 outright  Nokia Lumia 820

  Lumia 820 eshte kusheriri me i vogel i Lumia 920 dhe pasardhesi i drejteperdrejte i Lumia 800. Prozessori i njejte 1.5 GHz dual-core Snapdragon S4 nga Lumia 920 eshte perdorur edhe tek Lumia 820, megjithse ekrani eshte reduktuar tek nje panel 4.3-inē WVGA ClearBlack OLED dhe kamera e pasme prej 8 megapixel nuk karakterizohet nga optimizuesi i fotografies PureView.

  Kjo nuk do te thote qe ju nuk duhet ta blini ate, ngaqe telefoni eshte me i vogel, me i lire dhe vjen me kopertina te ndryshueshme. Nuk ju pelqen ngjyra origjinale qe blete Nokia Lumia 820-en ? Thjeshte terhiqeni jashte per te vendosur nje ngjyre tjeter si e verdhe, e kuqe ose cyan; dhe mbase do t`ju pelqente qe te merrni edhe karikuesin pa tela.

  Ne shtetet e bashkuara, AT&T ka Lumia 820 ndersa Verizon ka 822-shin dhe T-Mobile ka Lumia 810-en. Internacionalisht ju do te mund te gjeni vetem Lumia 820-en.

  Webfaqja zyrtare e Nokia Lumia 820


  Disponueshmeria dhe cmimet


  United States:
  AT&T in November
  T-Mobile on November 14th for $99 on a two-year contract (as the Lumia 810)
  Verizon before November 22 for $99 on a two-year contract (as the Lumia 822)

  UK:
  EE on November 9 for free on a £36 per month plan
  O2 in November for free on a £36 per month plan
  Vodafone at some point

  Australia:
  Optus and Vodafone in early December for AU$649 outright  HTC Windows Phone 8X

  Kjo eshte pajisja kryesore e HTC me Windows Phone 8 dhe madhesia e tij eshte e krahasueshme me ate te Nokia Lumia 820-es ngaqe ai vjen me nje ekran 4.3-inē Super LCD 2, megjithse kesaj radhe eshte 1280 x 720 ne vend te WVGA. Nga brenda eshte prozessori i njejte 1.5 GHz dual-core Snapdragon S4 i cili eshte duke u perdor per nje varg pajisjesh me Windows Phone 8 dhe gjithashtu do te merrni hapesire per ruajtjen e te dhenave me kapacitet prej 16GB.

  Kamera e perparme vjen me 2.1 megapixel sidhe ajo e pasme me 8 megapixel me BSI sensor. Telefoni vjen ne nje shumellojshmeri ngjyrash per dizajnin e vet te holle - vjollce, e zeze, e kuqe dhe e verdhe sidhe ka te integruar edhe Beats Audio, vecori kjo e cila eshte e para per nje Windows Phone.


  Webfaqja zyrtare e HTC 8X Windows Phone


  Disponueshmeria dhe cmimet


  United States:
  AT&T in November
  T-Mobile on November 14th for $149 on a two-year contract
  Verizon before November 22 for $199 on a two-year contract

  UK:
  EE on November 9 for £29 on a £36 per month plan
  O2 in November for for £29 on a £36 per month plan
  Three in November for for £30 on a £29 per month plan
  Vodafone at some point

  Australia:
  "Coming Soon"
  November 5 via MobiCity for AU$649 outright  HTC Windows Phone 8S

  Po shikoni per pajisjen me te vogel dhe me te lire me Windows Phone 8 ? Mos shikoni me tej se Windows Phone 8S nga HTC, i cili vjen me nje ekran 4.0-inē WVGA Super LCD, mbeshtjelle ne nje trup i cili ka ngjyra kryesore si blu, e zeze e bardhe, e verdhe dhe gri dhe e kuqe. Ka nje prozessor 1.0 GHz dual-core Snapdragon S4 shoqeruar nga 512MB RAM dhe nje MicroSD karte per te zgjeruar hapesiren e brendshme per ruajtjen e te dhenave ne 4GB.

  Telefoni ka gjithashtu nje kamere te pasme prej 5 megapixel dhe ndryshe nga HTC 8X, pajisja nuk ka nje kamere te perparme. Mos u brengosni dhe aq shum sidoqofte, sepse Beats Audio eshte akoma brenda e integruar dhe te gjitha keto prerje do ta reduktojne cmimin kur ai te dale ne shitje. Telefoni gjithashtu eshte i pajisur me Sistemin e plote Operativ Mobil Windows Phone 8, pra duhet te jete nje pajisje shume e afte.


  Webfaqja zyrtare e HTC 8S Windows Phone


  Disponueshmeria dhe cmimet


  United States:
  Not coming at this stage

  UK:
  EE in November for free on a £29.50 per month plan
  O2 in November for free on a £29.50 per month plan
  Three at some point
  Vodafone at some point

  Australia:
  "Coming Soon"
  November 19 via MobiCity for AU$399 outright  Samsung ATIV S

  Telefoni me Windows Phone Ativ S i Samsung i inspiruar nga Samsung Galaxy S3 dhe sic mund edhe ta prisnit eshte me te vertete nje Smartphone i mire sidhe pajisja me e madhe deri tani me Windows Phone 8. Si GS3, nje panel 720p, 4.8-inē Super AMOLED HD eshte prezent ne pajisje dhe eshte i kompletuar nga nje kamere e pasme prej 8 megapixelesh. Pajisja gjithashtu ka prozessorin e zakonshem 1.5 GHz dual-core Snapdragon S4 ne brendesi plus 1GB RAM, deri ne 32GB hapesire per ruajtjen e te dhenave dhe nje karte microSD.

  Gjithashtu, Samsung ka zjgedhur qe per Telefonin e ri Ativ S te perdore nje shtepize te jashtme prej alomini ne krahasim me vargun e Smartphone-eve te vet me Android qe jane me plastike, gje kjo e cila do duhet te permiresoje tejmase ndjeshmerine e pajisjes ne duart tuaja. Bateria e perfshire eshte mjafte e madhe ne 2300 mAh megjithse nuk ka nje karikues pa tela si Lumia 920.


  Webfaqja zyrtare e Samsung Ativ S Windows Phone


  Disponueshmeria dhe cmimet


  United States:
  Possibly coming to Verizon in December as the ATIV Odyssey

  UK:
  O2 in November for free on a £36 per month plan

  Australia:
  Optus in December


  Specifikat e te gjitha pajisjeve me lart


  Komente 1 Koment
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Nje permbledhje mjaft e detajuar Ice!

   Pune e paqme
 • Sponsor