• Ja kush janė celularėt mė tė mirė (foto + info)

  Akoma nuk keni ndare mendjen ne blerjen e nje Smartphone i cili ju duket me i miri dhe me i pershtatshmi per juve ? Atehere ky artikull do ju ndihmonte ne zgjedhjen tuaj! Ketu kemi perzgjedhur 8 nga celularet me te mire te mencur (smartphone) qe do jua prezantojme me foto dhe info.


  Blackberry z10
  Eshte kjo pajisja e re e kompanise Kanadeze, Blackberry e cila vjen me nje ekran te ndjeshem ne prekje me rezolucion (768 x 1280 Pixel, 356 ppi), Sistemin Operativ Mobil Blackberry OS 10, Dual-Core-Prozessor (1,5 GHz), 2 GB RAM, 16GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, MicroSD, kameren 8 Megapixel/1080p, NFC, baterine 1800 mAh dhe qe peshon 138 gram.


  Sony Xperia Z
  Sony ka prezantuar top-smartphone-in e vet te quajtur Xperia Z i cili mund te thuhet me goxha gojen plot, "eshte nje pajisje mobile qe ja vlenė!" Xperia Z ka ekranin 5 inē me (1080 x 1920 Pixel, 443 ppi), Sistemin e Operimit nga Google, Android (4.1.2), prozessorin Quad-Core-Prozessor (1,5 GHz), 2GB RAM, 16GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, MicroSD, kameren 13,1 Megapixel/1080p, NFC, baterine 2330 mAh, peshon 146 gram dhe eshte i mbrojtur ndaj ujit.  Nokia Lumia 720
  Ket' vit Nokia u prezantua me serine e celulareve Lumia, ku se fundmi ne MWC prezantoi dy pajisjet e fundit te series Lumia, perkatesisht Lumia 520 dhe 720. Lumia 720 (ne foton me lart) karakterizohet nga ekrani 4,3 inē me 4,3 Zoll (480 x 800 Pixel, 217 ppi), vjen me Windows Phone 8, prozessorin Dual-Core-Prozessor (1 GHz), 0,5 GB RAM, 8GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, MicroSD, kameren 6,7 Megapixel/720p, NFC, baterine 2000 mAh dhe peshon 128 gram.  HTC One
  Per HTC mund te themi qe eshte kompania qe prodhon celulare te mencur (smartphone) me se shpeshti ne bote dhe pothuajse secila i ngjason tjetres shume. Kesaj radhe, kompania ka menduar me mire dhe pajisja e re, HTC One me trupin prej alumini, nuk eshte sikur te gjitha te tjerat! Ai ka ekranin 4,7 inē me (1080 x 1920 Pixel, 468 ppi), Sistemin e Operimit nga Google, Android (4.1.2), prozessorin Quad-Core-Prozessor (1,7 GHz), 32GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, kameren 4 Megapixel/1080p, NFC, bateria 2300 mAh dhe peshon 143 gram.


  Huawei Ascend P2
  Huawei, sipas analisteve, per vitin 2012 ishte bere prodhuesi numer 3 i Smartphone-eve ne bote. Smartphone i ri Huawei Ascend P2 posedon ekranin 4,7 inē (720 x 1280 Pixel, 312 ppi), Sistemin e Operimit nga Google, Android (4.1.2), prozessorin Quad-Core-Prozessor (1,5 GHz), 1 GB RAM, 16GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, kameren 13 Megapixel/1080p, NFC, baterine 2420 mAh dhe peshon 122 gram.  LG Optimus G
  Edhe LG ka prezantuar nje pasardhes te Optimus G. Smartphone-i LG Optimus G ka ekranin 4,7 inē me (768 x 1280 Pixel, 318 ppi), Sistemin e Operimit nga Google, Android (4.1.2), prozessorin Quad-Core-Prozessor (1,5 GHz), 2 GB RAM, 32GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, kameren 13 Megapixel/1080p, NFC,baterine 2100 mAh dhe peshon 145 gram.  Asus PadFone Infinity (Smartphone)
  Padfone i Asus eshte nje pajisje e cila mund te konvertohet edhe ne Tablet. Ajo posedon ekranin 5 inē me (1080 x 1920 Pixel, 441 ppi), Sistemin e Operimit nga Google, Android (4.2), prozessorin Quad-Core-Prozessor (1,7 GHz), 32GB hapesire te brendshme per ruajtjen e te dhenave, kameren 13 Megapixel/1080p, NFC dhe peshon 141 gram.  iPhone 5
  Siē i thone asaj fjales se urte popullore: "Embelsira vjen ne fund" Per iPhone te Apple nuk kemi se cfare te komentojme shume, ngaqe te gjithe e dime se Apple nuk del "jasht kornizave". iPhone 5 ka ekranin 4 inē me (640 x 1136 Pixel, 326 ppi), Sistemin e Operimit nga Apple, iOS 6.1, prozessorin Dual-Core-Prozessor (1,3 GHz), 1 GB RAM, i disponueshem ne 16/32/64 GB hapesire per ruajtjen e te dhenave, kameren 8 Megapixel/1080p, baterine 1440 mAh dhe peshon 112 gram.  Cili nga smartphone-t me lart ju ka lene me shume mbresa ? A ishte i juajit i radhitur ne liste ? Na shkruani ne komente... Lirenti.com - Mars 2012.
  Komente 11 Komente
  1. Maska e Elti Vlore
   Elti Vlore -
   Ja ke fut kot plako.
   Galaxy Note 2
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Goxha telefona jane!

   @elti, Galaxy Note eshte pak me lart si gadget
  1. Maska e Elti Vlore
   Elti Vlore -
   dmth?...........
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Elti Vlore Lexo postimin
   dmth?...........
   Mund ta quajm nje tablet qe ben telefonata
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
   Mund ta quajm nje tablet qe ben telefonata
   ashtu eshte
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Dhe te themi se Blackberry z10, akoma se ka treguar veten se ēfare telefoni eshte!
  1. Maska e albanianboy
   albanianboy -
   Galaxy S3? ku e ke? jo sben ti besh kto gjera braq
  1. Maska e albanianboy
   albanianboy -
   Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
   Mund ta quajm nje tablet qe ben telefonata
   Pse LG dhe Sony nuk jan te se njejtes madhesi?
  1. Maska e renaldi
   renaldi -
   mungon samsung
  1. Maska e Artan Koci
   Artan Koci -
   Kush jane te rejat nga samsungu
  1. Maska e aliu
   aliu -
   PER mua telefoni me i mire ka qene eshte dhe per momentin do ngelet ai qe mbane me shume bateri dhe qe ploteson disa nga kushtet qe disa nga ne i duam pshm alo + internet + bateri te paktem 3 PO 4 dite ,i dhjes me m te ter fillo nga iphone4 apo andro apo cfare emri ti vene .
 • Sponsor