• Mbyllet MSN Messenger pas 15 vitesh

  MSN Messenger, ose i njohur se fundmi si Windows Live Messenger, perfundimisht do te mbyllet me 31 Tetor.

  Vitin e kaluar, Microsoft njoftoi edhe zyrtarisht perdoruesit, qe per te mundur te bisedojne edhe me tutje me miqte dhe te afermit e tyre, ata do te duhen te kalojne ne Skype, megjithese programi Messenger vazhdoi te funksionoje ne Kine. Pas dates 31 Tetor te gjithe perdoruesit ne mbare boten (perfshire edhe Kinen) do te duhet te kalojne ne Skype!


  Komente 2 Komente
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Dhe pse Nudge ishin gjeja qe ureja me shume, MSN-ja me mungon!!!

   feeling nostalgic
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   eee... Edhe une shum! Sidomos kur i pash ato fotot e vjetra.. Skype ka kohe qe nuk e perdor as ne pc as ne tel!
 • Sponsor