• Ubuntu Phone del nė shitje javėn tjetėr (foto/video)  Kane kaluar pothuajse dy vjet, qe kur kompania Ubuntu doli ne publik me lajmin se do te ndertonte nje Smartphone te bazuar ne Sistemin Operativ Linux, Ubuntu! Tani kjo gje duket se ka marre drriten e gjelbert per lansim zyrtar. Pajisja ne fjale quhet Aquaris E4.5 Ubuntu Edition dhe eshte prodhuar nga kompania spanjolle BQ. Ēmimi i Smartphone-it do te jete 169€.

  Krahas ēmimit modest, pajisja ofron edhe disa karakteristika per t'u permendur! Ekrani i saj eshte qHD me rezolucion 540 x 960px dhe CPU 1.3GHz quad-core MediaTek, mundesi per LTE nuk ka dhe hapesira e brendshme eshte e kufizuar ne 8GB.

  Aquaris ka nje vend per nje karte memorie (microSD) dhe gjithashtu dy vende per sim-kartela. Kamera eshte 5 mega pixel.


  Komente 2 Komente
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Duket fantastik! Uroj te kete dhe opsione "sync" me Ubuntu Desktop!
  1. Maska e ReniX
   ReniX -
   Pash disa foto per mu duk pas si "design flat"! Sapo te konfermohet do ti bej upload
 • Sponsor