• Telefonat mė tė mirė qė do tė debutojnė kėtė vit!  Viti 2016 do tė mbahet nė mend edhe pėr modelet e reja tė telefonave tė avancuar qė do tė debutojnė nė treg.

  Kongresi Botėror Mobil ka kaluar tashmė mirėpo shumė modele tė reja po vijnė, dhe shumicėn prej tyre fansat po i presin me padurim.

  Mėposhtė do t’i listojmė disa prej modeleve mė tė mira qė pritet tė lansohen kėtė vit:

  • Moto E3 and Moto G4 Play – Shtator
  • Surface Phone – Fundvit ose mars 2017
  • Samsung Galaxy Note 6/7 – Gusht
  • Moto Z dhe Moto Z Force – Shtator
  • iPhone 7 dhe iPhone 7 Plus – Shtator
  • Blackberry Rome & Hamburg – Shtator
  • Nexus 5/6 2016 – Tetor  Megjithatė duhet pėrmendur edhe modelet qė janė lansuar sė fundmi, e tė cilėt hyjnė nė kategorinė e telefonave mė tė mirė tė vitit.

  • OnePlus 3
  • Moto G4 2016
  • Sony Xperia X
  • Sony Xperia XA
  • HTC 10
  • Samsung Galaxy S7
  • LG G5
  • iPhone SE
  Komente 2 Komente
  1. Maska e 3r1k0
   3r1k0 -
   NETWORK Technology
   GSM / HSPA / LTE
   LAUNCH Announced 2016, February
   Status Available. Released 2016, April
   BODY Dimensions 144.6 x 69.2 x 7.3 mm (5.69 x 2.72 x 0.29 in)
   Weight 129 g / 139 g (4.90 oz)
   Build Corning Gorilla Glass 4 back panel
   SIM Dual SIM (Nano-SIM, dual stand-by)
   DISPLAY Type IPS LCD capacitive touchscreen, 16M colors
   Size 5.15 inches (~73.1% screen-to-body ratio)
   Resolution 1080 x 1920 pixels (~428 ppi pixel density)
   Multitouch Yes
   Protection Corning Gorilla Glass 4
   - MIUI 7.0
   PLATFORM OS Android OS, v6.0 (Marshmallow)
   Chipset Qualcomm MSM8996 Snapdragon 820
   CPU Quad-core (2x1.8 GHz Kryo & 2x1.36 GHz Kryo) - Standard edition
   Quad-core (2x2.15 GHz Kryo & 2x1.6 GHz Kryo) - Prime & Pro edition
   GPU Adreno 530
   MEMORY Card slot No
   Internal 128 GB, 4 GB RAM - Pro edition
   64 GB, 3 GB RAM - Prime edition
   32 GB, 3 GB RAM - Standard
   CAMERA Primary 16 MP, f/2.0, phase detection autofocus, OIS (4-axis), dual-LED (dual tone) flash, check quality
   Features 1/2.8" sensor size, 1.12 µm pixel size, geo-tagging, touch focus, face/smile detection, panorama, HDR
   Video [email protected], [email protected], [email protected], check quality
   Secondary 4 MP, f/2.0, 1/3" sensor size, 2µm pixel size, [email protected]
   SOUND Alert types Vibration; MP3, WAV ringtones
   Loudspeaker Yes
   3.5mm jack Yes
   - Active noise cancellation with dedicated mic
   COMMS WLAN Wi-Fi 802.11 a/b/g/n/ac, dual-band, Wi-Fi Direct, DLNA, hotspot
   Bluetooth v4.2, A2DP, LE
   GPS Yes, with A-GPS, GLONASS, BDS
   NFC Yes
   Infrared port Yes
   Radio No
   USB Type-C 1.0 reversible connector
   FEATURES Sensors Fingerprint (front-mounted), accelerometer, gyro, proximity, compass, barometer
   Messaging SMS(threaded view), MMS, Email, Push Mail, IM
   Browser HTML5
   Java No
   - Fast battery charging: 83% in 30 min (Quick Charge 3.0)
   - MP4/DivX/XviD/WMV/H.265 player
   - MP3/WAV/eAAC+/FLAC player
   - Photo/video editor
   - Document viewer
   BATTERY Non-removable Li-Po 3000 mAh battery
   MISC Colors Black, White, Gold, Ceramic
   SAR US 0.70 W/kg (head) 1.42 W/kg (body)
   Price group 7/10
   TESTS Performance Basemark OS II: 2444 / Basemark OS II 2.0: 2180
   Basemark X: 33110
   Display Contrast ratio: 1227:1 (nominal), 3.240 (sunlight)
   Camera Photo / Video
   Loudspeaker Voice 67dB / Noise 67dB / Ring 74dB
   Audio quality Noise -95.3dB / Crosstalk -95.4dB
   Battery life
   Endurance rating 92h
   e kam mare ne mars 2016 ,sapo kishte dale dhe mund te them qe eshte nje celular shume i mire
   per cmimin qe ka dhe ato qe te ofron do te thoja qe eshte konkurues i denje per samsung dhe iphone.
  1. Maska e vaaldr1n
   vaaldr1n -
   iPhone 7 Plus me ka pelqyer shume!
 • Sponsor