Receta Gatimi

Lirenti.com Informatik dhe Teknologji

Mirėsevini tek Lirenti.com Informatik dhe Teknologji. Knowledge is Power!

 1. Mė Pranė Njėri-Tjetrit Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Hapėsira ideale pėr njė urim festivė, njė prezantim tė kėndshėm dhe njė frazė romantike.

  1. Vendi ku ju jepet mundėsia Anėtarėve tė bėjnė prezantimin e tyre. Prezantohuni dhe ju!

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 556
   • Postime: 5,241
  2. Pėrshėndesni dhe uroni njėri-tjetrin, miq, tė afėrm, me raste festash dhe gėzimesh.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 295
   • Postime: 6,582
  3. Ju ftojmė tė shprehni ndenjat tuaj pa kurrfarė hezitimi, pasi dashuria ėshtė sentimenti mė i fortė dhe mė i bukur njerėzor.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 424
   • Postime: 7,118
  4. Studentėt Shqiptarė nga e gjithė Bota i gjeni nė kėtė nėnforum dhe mund ti kontaktoni pėr t'u njohur dhe pėr tė ndihmuar njėri-tjetrin.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 81
   • Postime: 656
  5. Kontaktoni shqiptarėt e tjerė nėpėr botė pėr njė shoqėri virtuale me ta.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 50
   • Postime: 379
  6. Tema universale mbi problemet qė hasin tė gjitha shoqėritė e botės

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 644
   • Postime: 14,517
  7. Ky forum ėshtė pėr fėmijėt shqiptarė. Kėtu mund tė postoni pėrralla, gjėegjėza, foto, kėngė dhe tregime pėr ta nė gjuhėn shqipe.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 75
   • Postime: 708
  8. Mund t'i drejtoheni njėri-tjetrit pėr ndihmė, kėrkesa dhe ēdo gjė tjetėr qė ju e shihni tė arsyeshme. Mos nguroni tė pyesni dhe tė kėrkoni ndihmė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 231
   • Postime: 1,504

   Postimi i Fundit:

  9. Pėrmban Pėrdorimin e Forumit dhe Rregullat mė themelore qė duhet tė keni parasysh nė pėrdorimin e tij.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 22
   • Postime: 84
 2. Rubrikat Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Kėtu do tė gjeni tema tė pasura me kėshilla, artikuj me ngjarjet kryesore si dhe receta pėr njė gatimė tė pėrkryer.

  1. Mund tė lexoni ēdo ditė ngjarjet e zhvilluara nė botė, tė publikuara nė gazetat shqiptarė dhe tė huaja.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 795
   • Postime: 2,705
  2. Reagimet tuaja mbi lajmet mė tė fundit nga trojet shqiptare. Mund tė postoni njė artikull tė caktuar dhe tė bėni komentin tuaj mbi ēėshtjen nė fjalė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 600
   • Postime: 2,293
  3. Diskutime dhe lajmet e fundit mbi ngjarjet qė zhvillohen nė botė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 1,110
   • Postime: 4,468
  4. Gjithcka qė ka tė bėjė me bukurinė e njeriut. Modelet mė tė reja dhe mė moderrne pėrsa i pėrket estetikės dhe shumė tė tjera.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 380
   • Postime: 3,251
  5. Receta gatimi kryesisht nga kuzhina shqiptare, por pa harruar edhe receta tė vecanta nga mbarė bota. Rast i mirė pėr tė gjitha amvisat dhe kuzhinierėt shqiptarė tė postojnė recetat e tyre speciale.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 242
   • Postime: 2,018

   Postimi i Fundit:

  6. Platforma pėr oferta, kėrkesa, shėrbime, aktivitete, ankande etj... Vendosni njoftimin tuaj ose Reklamoni Biznesin tuaj ėshtė Falas!

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 12
   • Postime: 65

   Postimi i Fundit:

  7. Nėse keni njė pyetje dhe doni tė merrni edhe mendimin e anėtarėve tanė, kėtu mund ta postoni nė formėn e njė votimi. Mund tė votoni dhe nė sondazhet e dikujt tjetėr.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 107
   • Postime: 2,079
 3. Shkenca Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Formuar historikisht duke vėzhguar botėn reale e jetėn, dhe duke bėrė pėrgjithėsime teorike.

  1. Studime shkencore dhe tė rejat mė tė fundit tė shkencės.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 307
   • Postime: 1,226
  2. Gjithēka qė ka tė bėjė me botėn bimore dhe shtazore.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 69
   • Postime: 592
  3. Ndani mendimet tuaja me njėri-tjetrin pasi tė gjithė kemi pyetje dhe pėrgjigje.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 301
   • Postime: 2,387
  4. Kėshillat e mjekėve pėr njė trup tė shėndosh nė mendje tė shėndoshė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 730
   • Postime: 2,967
  5. Nenkategori qe do te pershkroj menyren e jeteses, do te reflektoj qėndrimet e njė individi, vlerat apo botėkuptimin e tij.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 283
   • Postime: 1,738
 4. Informatika Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Dedikuar shkencės qė merret me pėrpunimin automatik tė informacioneve me kompjuter.

  1. Lajme mbi fushėn e zhvillimit teknokogjik, tė internetit, tė software dhe hardware si dhe gjithēka ndodh midis tyre.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 1,547
   • Postime: 3,904
  2. Pėr ēdo problem qė mund tė hasni nė fushėn kompjuterike, pėr ēdo kėshillė nga ekspertėt tanė, mos nguroni tė shkruani. Ekspertėt janė tė ftuar tė ndajnė njohuritė e tyre nga bota e pafund e Informatikės.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 614
   • Postime: 4,551
  3. Jo programe me Crack, Seriale apo Warez Diskutime dhe testime tė programeve qė qarkullojnė nė rrjet. Ndani eksperiencat tuaja.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 286
   • Postime: 1,724
  4. Diskutime mbi kartat video, audio, memorien RAM, proēesorėt CPU si dhe ēdo gadget tjetėr pėr Kompjuter.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 184
   • Postime: 528
  5. Gjithēka mbi Network , ndarjen e informacioneve, Peer to Peer dhe programet per te ndryshme si eMule apo BitTorrent.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 149
   • Postime: 698
  6. Tashme rrjetet sociale janė pjesė e pandarė e jetė sonė tė pėrtitėshme. Nė kėtė hapėsirė do tė gjeni informacione, kėshilla dhe truke pėr social network mė tė populluar.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 281
   • Postime: 667
  7. Telefonia, hapėsira pėr telefonat celularė, sistemet e tyre operative dhe programe pėr ta. Gjithashtu veshje, tinguj, imazhe etj.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 501
   • Postime: 1,625
  8. SMS falas ofruar nga bordi forumit pėr anėtarėt shembullorė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 29
   • Postime: 278
  9. Dedikuar Hakėreve qė kanė ndryshuar botėn informatike. Nuk lejohen postimet e serialeve.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 154
   • Postime: 1,127
  10. Diskutime rreth faqeve shqiptare dhe krijuesve tė tyre, shkėmbim idesh, informacione, bashkėpunime. Ana ekonomike e njė faqeje.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 119
   • Postime: 538

   Postimi i Fundit:

  11. Mbi Sistemet Operative te Kompjuterave. Jo Linke Pirat apo Seriale

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 402
   • Postime: 2,046
 5. Trajnim dhe leksione Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Nė brėndėsi do tė gjeni udhėzime mbi tematika tė ndryshme.

  1. Leksione dhe truke nga mė tė larmishmet pėr artin e tė vizatuarit. Ju mjaftojnė kėto shkrime pėr tu bėrė ekspertė nė njė kohė tė shkurtėr.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 172
   • Postime: 1,160
  2. Tutoriale tė programeve me te njohura pėr foto dhe design. Guida pėr Photoshop.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 15
   • Postime: 42
  3. Hapat e para tė programimit janė tepėr tė vėshtira. Nė kėtė hapėsirė dedikuar gjuhėve tė programimit, ju do tė mėsoni si tė bėheni ekspertė nė njė kohė shumė tė shkurtėr nė kėtė fushė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 54
   • Postime: 206

   Postimi i Fundit:

  4. Gjithė larmia e tutorialeve tė tjerė do tė gjendet kėtu. Mos i humbisni. Shfrytėzoni kompjuterin tuaj nė maksimum.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 301
   • Postime: 1,476
  5. Kėtu do tė gjeni video tutoriale mbi zgjidhjen e problemeve kompjuterike si dhe video pėr udhėzime tė ndryshme.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 66
   • Postime: 314
  6. Pėr ēdo logo, imazh, firmė qė keni nevojė, kėrkojeni kėtu nga ekspertėt tanė. Gjithashtu mos hezihoni tė publikoni punimet tuaja.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 34
   • Postime: 248

   Postimi i Fundit:

 6. Hapėsirė Shkarkimesh Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Hapėsirė dedikuar shkarkimeve tė ndryshme. Ky Forum nuk kontrollohet nga Administratori. Pėrgjegjėsitė janė tė gjitha mbi ju.

  1. Programe tė larmishėm pėr kompjuterin tuaj.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 434
   • Postime: 3,767

   Postimi i Fundit:

   Private
  2. Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 349
   • Postime: 2,419

   Postimi i Fundit:

   Private
  3. Filma shqiptare dhe te huaj, komedi dhe shume te tjera.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 733
   • Postime: 2,108

   Postimi i Fundit:

   Private
  4. Kėtu do tė gjeni lojrat e fundit qė qarkullojn nė rrjet gjithashtu lojrat e vjetra historike.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 318
   • Postime: 1,410

   Postimi i Fundit:

   Private
  5. Hapėsire dedikuar ndėrtimit tė faqeve Web si dhe burime pėr Webmaster. Gjithashtu Sfonde per Kompjuter dhe Libra elektronikė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 132
   • Postime: 336

   Postimi i Fundit:

   Private
  6. Nėn Forumi pėrmban materiale pėr tė rritur. Ndalohet hyrja e moshes nėn +18 vjeē. Forumi kėrkon njė fjalėkalim. NUK LEJOHEN MATERIALE ME PĖRMBAJTJE PORNO.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 99
   • Postime: 611

   Postimi i Fundit:

   Private
 7. Kultura Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Tėrėsia e arritjeve tė njė populli dhe tė gjithė njerėzimit nė fushėn e prodhimit dhe nė zhvillimin shoqėror e mendor.

  1. Veprat dhe shkrimtarėt mė nė zė shqiptarė. Diskutime mbi letėrsinė dhe problemet e saj. Si dhe shkrimtaret e huaj

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 334
   • Postime: 2,535
  2. Diskutime rreth Historisė Shqiptare, historia e gjuhės Shqipe, tė apasionuarit e letėrsisė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 166
   • Postime: 430
  3. Diskutimet tuaja pėr rrymat e ndryshme tė muzikės shqiptare dhe asaj te huaj. Lajme nga kėngėtarė tė ndryshėm dhe albumet e tyre.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 110
   • Postime: 667
  4. Diskutime pėr filmat e fundit dhe kritikat, pėrshtypjet qė ata lėnė te shikuesit. Gjithashtu mund tė shikoni filma shqiptare dhe tė huaj.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 177
   • Postime: 1,514
  5. Bota Vip, thashethemet, gossip, preferencat e tyre, shqiptare apo te huaj ēdo informcion eshte nen brendesi te ketij forumi.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 559
   • Postime: 1,842
  6. Besimtarėt mblidhen nė kėtė forum pėr tė diskutuar dhe ndarė me njėri-tjetrin mėsimet fetare dhe eksperiencat e tyre tė jetės.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 171
   • Postime: 686
  7. Fotografi nga trevat Shqiptare, qytete tė ndryshėm dhe nga mbarė bota. Foto Gosip kėngėtarė Shqiptarė dhe tė huaj. Dhe Album pėr Anėtarėt.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 237
   • Postime: 4,018
 8. Argėtim dhe zbavitje Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Njė njėri pa ndjenjėn e humorit ėshtė si njė qerre pa troshitje nga ēdo guralec nė rrugė.

  1. Nė kėtė nėnforum do tė kontribuojmė tė gjithė me histori tė kėndshme,barsaleta foto e ēfarėdo tjetėr qė mund tė konsiderohet si komike.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 130
   • Postime: 3,125
  2. Dėshironi qė kuriozitetet qė njihni ti bėni tė njohura nga ēdo kush.Postojini kėtu,nė kėtė mėnyrė zgjerojmė mė shumė horizontin.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 1,258
   • Postime: 6,347
  3. Grimca Humoristike dhe videot me te bukura te trasmetuara ne televizionet shqiptare. Kamera te Fshehta.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 245
   • Postime: 1,395
  4. Zona me quize dhe rebuse te ndryshme. Jeni aq Inteligjent sa te zgjidhni enigmat tona? Ky eshte vendi ideal!

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 144
   • Postime: 11,114
 9. Kėndi Sportiv Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Kategoria e veprimtarive me qėllim argėtimi dhe zhvillimit apo krahasimit tė aftėsife psqike dhe fizike tė njerzėve.

  1. Nė brendėsi diskutime tė nxehta rreth ndeshjeve tė futbollit shqiptar dhe ate botėror. Do tė gjeni gjithashtu lajme, informacione dhe trasferta tė ndryshme mbi kėtė fushė.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 340
   • Postime: 2,505
  2. Informacione rreth modeleve te fundit ne treg, fotogaleri me super modele te makinave dhe motorrave.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 277
   • Postime: 788
  3. Sporti Shqiptar ndeshjet e ndryshme dhe aktivitet e tjera sportive

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 37
   • Postime: 141
  4. Sportet nėpėr botė ku pėrfshihen Formula 1, GranPrix etj

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 33
   • Postime: 190
 10. Projekti Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Informacione qė kanė tė bėjnė me forumin si dhe problemet e anėtarėve.

  1. Nėse keni kėrkesa pėr reklama apo oferta tė ndryshme pėr tė bėrė, mund tė pėdorni kėtė Forum.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 30
   • Postime: 270
  2. Nė kėtė nėnforum jeni tė lutur tė shprehni sygjerimet,ankesat,dhe pakėnaqėsitė qė keni ndaj stafit sė forumit dhe anėtarėve.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 59
   • Postime: 465
  3. Shpjegime rreth Shėrbimeve tė ndyshme dhe mėnyra se si pėrdoren ato (Salle Lojrash, Sudoku, Dyqani, Pikėt etj)

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 74
   • Postime: 854
  4. Arkivi ku grumbullohen temat e forumit te cilat nuk kanė mė vlerė ose i ka ikur koha.Vėtėm mund ti lexoni.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 24
   • Postime: 3,399
 11. Forum i Lirė Tema / Postime  Postimi i Fundit

  Hapėsirė rekalsi, frymėzimi si dhe argėtimi ėshtė i garantuar.

  1. Jeni tė lirė tė shkruani pa limite pėr ēfarėdo teme...dhe pėrmbaitje...

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 296
   • Postime: 69,593

   Postimi i Fundit:

  2. Gjithēka qė ju kap veshi dhe ēfarėdo tė mbani sekret i keni kėtu.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 123
   • Postime: 8,865
  3. Kėshillohet pėr njė moshė tė rritur sepse kėtu brenda ėshtė vėrtet me nxehtė!

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 126
   • Postime: 1,656