+ Fillo njė Diskutim tė Ri
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit
Temat nga 31 deri nė 60 prej 77

Forumi: Shpėrndarjet Linux/Unix

Kushtuar Shpėrndarjeve tė Linux dhe paketave qė ai pėrbėhet si dhe problemet e hasura gjatė pėrdorimit. Ubuntu, Ferdora,Mint, Debian etj

 1. Pinguin Temė e rėndėsishme Kryetemė: Azhornimi i Ubuntu ne versionin me te Fundit

  Hapur nga ReniX, 28-04-2009 06:40 PM
  linux, open source, ubuntu, update, upgrate
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 4,204
  26-04-2012, 11:07 PM Shko tek postimi i fundit
 1. Post Lėshohet Fedora 15 Lovelock

  Hapur nga vaaldr1n, 24-05-2011 10:18 PM
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 4,074
  25-05-2011, 07:32 PM Shko tek postimi i fundit
 2. Pinguin OpenShot: Video Editor per Linux Ubuntu

  Hapur nga ReniX, 15-01-2010 08:17 PM
  bej video, linux ubuntu, linux video, ubuntu, video, video editor, video shqip
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 3,725
  01-05-2011, 12:39 PM Shko tek postimi i fundit
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,753
  27-04-2011, 09:40 PM Shko tek postimi i fundit
 3. Pinguin Wireless ne Ubuntu 10.10

  Hapur nga arti78, 06-03-2011 09:43 PM
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,475
  25-04-2011, 10:16 PM Shko tek postimi i fundit
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 4,467
  24-02-2011, 11:21 PM Shko tek postimi i fundit
 4. Post Ubuntu Linux pėr kompjuterė tablet

  Hapur nga vaaldr1n, 05-01-2011 09:00 AM
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,864
  05-01-2011, 09:00 AM Shko tek postimi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,270
  19-12-2010, 01:22 AM Shko tek postimi i fundit
 5. Pinguin Ja sa mund te kurseni me Linux

  Hapur nga ReniX, 16-12-2010 07:09 PM
  gimp, linux, mesime falas, office, photoshop
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,430
  17-12-2010, 02:30 PM Shko tek postimi i fundit
 6. Si te instalojme ēfaredo programi ne Linux Ubuntu

  Hapur nga ReniX, 24-03-2008 11:05 PM
  • Pėrgjigje: 13
  • Lexime: 8,106
  19-11-2010, 03:26 PM Shko tek postimi i fundit
 7. Post Ubuntu 10.10 i gatshėm pėr shkarkim

  Hapur nga vaaldr1n, 11-10-2010 11:50 PM
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 4,921
  16-11-2010, 09:34 PM Shko tek postimi i fundit
 8. Video What is Ubuntu - Video

  Hapur nga ReniX, 29-10-2010 07:34 PM
  free, hacker, linux, open source, ubuntu
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,854
  31-10-2010, 12:35 AM Shko tek postimi i fundit
 9. Post Google Voice & Video edhe pėr Linux

  Hapur nga vaaldr1n, 07-10-2010 07:22 PM
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,068
  07-10-2010, 07:22 PM Shko tek postimi i fundit
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,231
  06-10-2010, 11:29 AM Shko tek postimi i fundit
 10. Post Ubuntu Tweak pėr per pastrimin e kompjuterit

  Hapur nga vaaldr1n, 01-10-2010 06:16 PM
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,720
  01-10-2010, 06:16 PM Shko tek postimi i fundit
 11. Pinguin Per te apasionuarit e Pascal

  Hapur nga ReniX, 22-09-2010 05:57 PM
  free movie, linux, linux ubuntu, ubuntu hacks
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,046
  22-09-2010, 05:57 PM Shko tek postimi i fundit
 12. Pinguin Nje Dock per Ubuntu!

  Hapur nga ReniX, 22-09-2010 05:37 PM
  dock menu, falas, linux, open source, ubuntu
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,341
  22-09-2010, 05:37 PM Shko tek postimi i fundit
 13. Pinguin Ubuntu 10.10 Beta - Maverick i disponueshem!

  Hapur nga ReniX, 08-09-2010 05:17 PM
  free, guida, open source, shqip, ubuntu, update
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 2,969
  08-09-2010, 05:17 PM Shko tek postimi i fundit
 14. Smile Ēfarė ėshtė Linux?

  Hapur nga vaaldr1n, 13-08-2010 02:07 PM
  • Pėrgjigje: 0
  • Lexime: 3,662
  13-08-2010, 02:07 PM Shko tek postimi i fundit
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,427
  02-05-2010, 08:38 AM Shko tek postimi i fundit
 15. Pinguin Versioni i ri i Linux - Lucid Lynx

  Hapur nga ReniX, 14-03-2010 01:51 PM
  apple ubuntu, linux, ubuntu linux, ubuntu mac
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 2,283
  01-04-2010, 07:25 PM Shko tek postimi i fundit
 16. Pinguin Trasformo Linux Ubuntu ne Windows 7

  Hapur nga ReniX, 15-02-2010 03:38 AM
  theme ubuntu, theme windows, ubuntu linux, veshje linux, windows 7
  • Pėrgjigje: 10
  • Lexime: 4,178
  24-02-2010, 10:58 PM Shko tek postimi i fundit
 17. Pinguin Tv-player, program open source pėr TV dhe Radio

  Hapur nga ReniX, 13-02-2010 01:40 AM
  internet tv, linux, live tv, open source, program falas, radio falas, radio tv, shiko tv live, tv falas
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 3,050
  13-02-2010, 10:35 AM Shko tek postimi i fundit
 18. Programe per linux..

  Hapur nga ingal, 04-04-2009 08:32 PM
  • Pėrgjigje: 6
  • Lexime: 3,516
  26-01-2010, 05:50 PM Shko tek postimi i fundit
 19. Pinguin Instaloni Ubuntu dhe Windows XP/Vista ne nje PC

  Hapur nga aurel, 06-09-2009 07:31 PM
  linux, programe, programe shqip, shqip, ubuntu
  • Pėrgjigje: 12
  • Lexime: 4,759
  23-12-2009, 02:19 PM Shko tek postimi i fundit
 20. Linux shpėton Novellin

  Hapur nga aurel, 31-08-2009 07:20 PM
  • Pėrgjigje: 1
  • Lexime: 2,805
  31-08-2009, 10:52 PM Shko tek postimi i fundit
 21. 27 Motive per te Pedorur LINUX

  Hapur nga ReniX, 14-05-2008 02:36 AM
  • Pėrgjigje: 4
  • Lexime: 2,990
  23-08-2009, 11:15 AM Shko tek postimi i fundit
 22. eBooks

  Hapur nga ingal, 04-04-2009 08:47 PM
  • Pėrgjigje: 8
  • Lexime: 2,602
  05-04-2009, 02:05 PM Shko tek postimi i fundit
 23. Wireless

  Hapur nga ingal, 04-04-2009 08:26 PM
  • Pėrgjigje: 3
  • Lexime: 2,533
  05-04-2009, 01:53 PM Shko tek postimi i fundit
 24. Instalimi KDE 4.1 ne Ubuntu Linux

  Hapur nga ReniX, 07-10-2008 04:17 PM
  • Pėrgjigje: 2
  • Lexime: 3,375
  05-04-2009, 09:05 AM Shko tek postimi i fundit
 25. Linux Tips & tricks

  Hapur nga EMAUS, 07-10-2008 08:56 AM
  • Pėrgjigje: 7
  • Lexime: 3,129
  04-04-2009, 08:27 PM Shko tek postimi i fundit

+ Fillo njė Diskutim tė Ri
Faqja 2 nga 3 FillimiFillimi 123 I funditI fundit

Opsine dhe Informacionet e Forumit

Moderatorėt e kėtij Forumi

Opsionet e Shfaqjes sė Temave

Use this control to limit the display of threads to those newer than the specified time frame.

Ju mundėsonė tė zgjidhni njė datė nga ku temat e forumit do tė renditen.

Rendit temat nė...

Shėnim: kur i rėnditni sipas datės, 'mėnyrė zbritėse' tė rejat do ju dalin nė fillim.