Receta Gatimi
+ Fillo njė Diskutim tė Ri

Forumi: Informatika

Dedikuar shkencės qė merret me pėrpunimin automatik tė informacioneve me kompjuter.

Nėn-Forume Tema / Postime  Postimi i Fundit

 1. Lajme mbi fushėn e zhvillimit teknokogjik, tė internetit, tė software dhe hardware si dhe gjithēka ndodh midis tyre.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 1,547
  • Postime: 3,904
 2. Pėr ēdo problem qė mund tė hasni nė fushėn kompjuterike, pėr ēdo kėshillė nga ekspertėt tanė, mos nguroni tė shkruani. Ekspertėt janė tė ftuar tė ndajnė njohuritė e tyre nga bota e pafund e Informatikės.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 614
  • Postime: 4,551
 3. Jo programe me Crack, Seriale apo Warez Diskutime dhe testime tė programeve qė qarkullojnė nė rrjet. Ndani eksperiencat tuaja.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 286
  • Postime: 1,724
 4. Diskutime mbi kartat video, audio, memorien RAM, proēesorėt CPU si dhe ēdo gadget tjetėr pėr Kompjuter.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 184
  • Postime: 528
 5. Gjithēka mbi Network , ndarjen e informacioneve, Peer to Peer dhe programet per te ndryshme si eMule apo BitTorrent.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 149
  • Postime: 698
 6. Tashme rrjetet sociale janė pjesė e pandarė e jetė sonė tė pėrtitėshme. Nė kėtė hapėsirė do tė gjeni informacione, kėshilla dhe truke pėr social network mė tė populluar.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 281
  • Postime: 667
 7. Telefonia, hapėsira pėr telefonat celularė, sistemet e tyre operative dhe programe pėr ta. Gjithashtu veshje, tinguj, imazhe etj.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 501
  • Postime: 1,625
 8. SMS falas ofruar nga bordi forumit pėr anėtarėt shembullorė.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 29
  • Postime: 278
 9. Dedikuar Hakėreve qė kanė ndryshuar botėn informatike. Nuk lejohen postimet e serialeve.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 154
  • Postime: 1,127
 10. Diskutime rreth faqeve shqiptare dhe krijuesve tė tyre, shkėmbim idesh, informacione, bashkėpunime. Ana ekonomike e njė faqeje.

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 119
  • Postime: 538

  Postimi i Fundit:

 11. Mbi Sistemet Operative te Kompjuterave. Jo Linke Pirat apo Seriale

  Veprime nė Forum:

  Statistikat e Forumit:

  • Tema: 402
  • Postime: 2,046
  1. Tutoriale, guida, truke pėr sistemet operativė qė Microsoft ka publikuar. Do tė gjeni gjithashtu shumė video, tutoriale dhe programe nė shqip. Jo Linke Pirat apo Seriale

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 212
   • Postime: 830

   Postimi i Fundit:

  2. Kushtuar Shpėrndarjeve tė Linux dhe paketave qė ai pėrbėhet si dhe problemet e hasura gjatė pėrdorimit. Ubuntu, Ferdora,Mint, Debian etj

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 78
   • Postime: 340
  3. Dedikuar pėrdoruesve tė Mac Os X dhe tė gjithė botės Apple dhe produkteve tė saj. iPod dhe teknologjia mė e fundit e telefonave. Snow Leopard.

   Veprime nė Forum:

   Statistikat e Forumit:

   • Tema: 88
   • Postime: 258
+ Fillo njė Diskutim tė Ri