..::RREGULLAT KRYESORE TE FORUMIT LIRENTI.COM::.

Kjo regullore ėshtė e nevojshme pėr mirėmbajtjen e forumit dhe mė tė organizuar qė ai tė jėtė mė ndihmues dhe i dobishem pėr Ju.

Ēdo anėtar ėshtė i lirė tė shkruajė mesazhe tė postoj tema nėse NUK cėnon kėto rregulla:


1. Shkrimi i mesazheve ne gjuhė tė ndrysheme nga Shqipja ėshtė VETEM e lejuar nė nėnforum e posatshėm pėr ato gjuhė.
2. Nxisin raciz
ėm, luftė ose akte tė kunderligjshme.
3. Bėjnė propogandė partiake nė formėn e slloganeve, thirrjeve ose programeve (pėrjashtohet informimi dhe analiza).
4. Reklamohen faqe tė tjera interneti nė mėnyrė direkte pa lejen e stafit.
5. Vendosin foto tė cilat kanė si p
ėrmbajtje njė nga 4 pikat e mėsipėrme.
6. Shkrimi i gjithė mesazhit me shkronja kapitale.
7. Dėrgimi i mesazheve private kėrcenuese, ofenduese ose reklamuese stafit ose anėtarėve tė tjerė tė Forumit.
8. Cenojnė nderin ose ofendojnė njė pjestar tė stafit ose njė anėtar tjetėr tė forumit.
9. Reklamimi i produkteve ose veprimeve ilegale, pornografike ose pirate.
10. Ndalohet nė mėnyre absolute vendosja e mesazheve/email-ve/chat log private nė kėtė forum.
11. Diskutimet me tė drejta autori do tė modifikohen ose fshihen.


Pika 1
: Gjuha kryesore ėshtė Shqipja. Gjuhėt e tjera do tė lejohen vetėm nė rastet kur shprehin:
( thėnie apo batuta, terma apo fjalė qė nuk kanė pėrkthime nė gjuhėn shqipe)
Nė rast shkelje tė kėsaj pike postimi do tė ndryshohet ose fshihet.

Pika 2:Ēdo mesazh i postuar do tė editohet dhe nqs Anėtari do tė vazhdoje tė nxitė ēfarė ėshtė e folur nė kėtė pike do tė Pėrjashtohet.

Pika3:Ēdo Anėtarė ka mendimet e tijė dhe nuk ėshtė nevoja e propagandave dhe sllogane tė ndryshėm lidhur me kėtė pikė.

Pika 4:Reklamimi faqeve nė firmė apo nėpėr nėnforume ėshtė rreptesisht i ndaluar pėr motive sigurie tė Anėtareve.
Linket e dyshimtė(pėr virusa e syware) nė Tema do tė editohen ose fshihen.

Pika 5:Gjithashtu ēdo foto qė pėrfshin veēse njė nga pikat lart do tė editohet dhe Anėtari do tė marri paralajmėrim.

Pika 6:Nuk lejohet shkrimi i gjithė mesazheve me shkronja kapitale. Kjo bėhet tė mbajtur forumin sa me tė organizuar.

Pika 7-8:Nė forum hyjnė anėtarė tė moshave tė ndryshme, me tradita tė ndryshme,
me botėkuptime tė ndryshme, me eksperienca jetė tė ndryshme, me interesa dhe hobe tė ndryshme.
Sillni Respekt pėr ēdo Anėtarė tė Forumit.

Pika 9:Ēdo pėrmbajtje e pėrfolur nė kėtė pike ėshtė gjithashtu e ndaluar.

Pika 10-11:Nuk lejohen postimet e materialeve me Te Drejta Autori. Kėtė mund ta bėni nė privat.
Nuk lejohet asnjė lloj seriali tė postohet. Kėtė mund ta bėni nė privat.


Ēdo anėtar i forumit ėshtė i detyruar t'i respektojė kėto rregulla pa pėrjashtim.
Pėr ēdo postim qė kryhet Lirenti.com ka tė drejėn tė refuzoj ēdo fshirje nėse ai nuk thyen rregullore mbi te drejta autori.

Argėtohuni sa tė mundeni nė Forumin tonė. Mundohuni tė jeni tė sjellshėm dhe ndihmoni njėri tjetrin nė forum. Bėni njė kėrkim pėrpara se tė hapni njė temė tė re.

Mesazhet qė pėrmbushin qoftė edhe njė prej kėtyre kushteve do tė modifikohen ose fshihen nga moderatorėt e forumit.
Anėtarėt qė thyejnė nė mėnyre frekuente kėto rregulla nuk do tė lejohen tė shkruajnė nė forum pėr njė periudhe tė caktuar ose do tė pėrjashtohen pėrgjithmonė.


Eshtė i ndaluar Riprodhimi i plotė pa autorizimin me shkrim. Shpėrndarja nė mėnyrė tė pjesėshme lejohet vetėm duke theksuar burimin. (adresėn e plotė nga u kopjua)


Kėto rregulla janė tė konsultushme dhe nė menun Rregullat e Forumit

Ju urojmė njė qėndrim sa mė tė kėndshėm
ME RESPEKT STAFI I LIRENTI.COM