Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Britani, 18 vjeēari shqiptar sfidon “Google”

  Receta Gatimi

  Nėse do tė dėgjonim se dikush po tenton tė konkurojė motorin kėrkues nė internet “Google”, mbase do ta komentonim kėtė lajm jo me shumė optimizėn duke shprehur skepticizėm.


  Por nė rastin e njė 18 vjecari shqiptar nė Britaninė e Madhe nuk ka aspak vend pėr dyshime. Marsel Gashi ka marrė pėrsipėr tė konkurojė “Google”, duke tėrhequr vėmendjen e investitorėve amerikanė dhe holandezė tė cilėt i kanė vėnė nė dispozicion 6 milion dollar pėr zgjerimin e projektit tė tij.

  I riu shqiptar ėshtė themeluesi motorit tė kėrkimit Timmp.com qė ofron 130 miliard faqe me tė dhėna tė cilave ēdo ditė i shtohen nga 3 milion faqe tė reja.

  “Jam shumė i lumtur qė ky projekt i imi ka gjetur mbėshtetjen e disa investitorėve tė cilėt besojnė tek unė dhe ky projekt”, thotė Gashi nė njė prononcim pėr Top-Channel.

  Agjencia e lajmeve ekonomike “Bloomberg” e vlerėson projektin e shqiptarit si njė prej motorėve tė kėrkimit mė tė rėndėsishėm qė ka shumė se cfarė tė ofrojė pėr pėrdoruesit.

  Gjeniu shqiptar i elektronikės ndjek studimet nė shkollė tė mesme dhe jeton nė qytetin e Leiēesterit nė tė cilin familja e tij u vendos si emigrantė kur ai ishte 8 vjeē.

  Qė kur ishte 14 vjeē Marsel Gashi hapi njė faqe interneti ku shiste orendi shtėpiake nga e cila ēdo javė fitonte 3 mijė paund. Kėtė biznes ai do ta shiste pėr shumėn prej 100 mijė paundėsh.

  Ai ėshtė edhe autor i njė libri me titull “Dream Less Ėin More” (Ėndėrro pak fito shumė”), nėpėrmjet tė cilit kėrkon tė inspirojė tė rinjtė nė vėshtirėsi ekonomike.

  Gashi e komenton kėtė libėr si sekretin pėr tė luftuar reēesionin dhe se si nė kohė tė vėshtira ekonomike mund tė ndėrtosh biznese tė suksesshme.

  Marsel Gashi themeloi kompaninė e tij tė parė me emėr “Solution Media” qė kur ishte 14 vjeē.

  Njė vit mė vonė ai fitoni njė konkurs pėr tė drejtuar njė program radiofonik nė njė radio lokale, ku mė pas programi i tij do tė arrinte njė audiencė prej 270,000 dėgjuesish.

  E nėse qindra mijėra 18 vjeēarė nė Britaninė e Madhe nuk e dinė ende se cfarė do tė ndodhė me tė ardhmen e tyre, pėr Marsel Gashin ky ėshtė njė kapitull i mbyllur pasi idetė e tij tashmė janė kthyer nė njė sukses tė vėrtetė qė vlejnė miliona paund.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Bravooo i lumte vetem nga emri duket qe eshte shqiptar me kete mbiemer un kam shum ne lagje

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e 5tivi
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  37
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ky te ben te jesh krenar qe je shqiptar

 4. #4
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  i lumt ktij djaloshit

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Facebook sfidon Google me qendra tė hapura tė tė dhėnave
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 09-04-2011, 10:29 PM
 2. Yahoo sfidon Google me Search Direct
  Nga gjendar nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-03-2011, 03:01 PM
 3. HP sfidon iPad-in me tabletin e ri TouchPad
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-02-2011, 11:16 PM
 4. Britani, 14 vjecari behet baba
  Nga Kliton nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 20-05-2009, 06:27 PM