Nė Paris, gjatė vikendit, sipas shembullit tė popullarizuar “Speed dating”, ėshtė organizuar shoqėrimi i parė masiv i qenve. Pronarėt sollėn qentė e tyre nė Champs-de-Mars pėr t’i njoftuar me miqtė ose “dashnorėt” potencial.Agjencia qė organizoi kėtė ngjarje tha se takimin e kanė organizuar sipas shembullit tė “Speed dating”, mėnyrės sė popullarizuar tė njohjes sė njė numri tė madh tė njerėzve pėr njė kohė shumė tė shkurtėr.

Kėshtu edhe qentė patėn disa minuta qė tė sillen mirė, dhe tė bėjnė pėr vete miqtė e tyre qen, ose tė gjejnė dashnorė tė rinj.

Pėrveē qenve, kjo ngjarje ishte e dobishme edhe pėr pronarėt e tyre tė cilėt u njoftuan me punėn e agjencisė e cila ofron shėrbime edhe pėr ruajtjen e qenve gjatė pushimeve vjetore.