Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 20% Maska e ardona
  Anėtarėsimi
  May 2010
  Postime
  351
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit

  Receta Gatimi

  Jo nė kompjuter pas mėsimeve, harrohet 70% e mėsimit

  Psikologėt deklarojnė se fėmijėt qė merren me kompjuter pasi kryejnė mėsimet, harrojnė rreth 70% tė asaj qė kanė mėsuar.

  Kjo e dhėnė u bė e ditur nė njė konference pėr nxėnėsit, prindėrit dhe mėsuesit e shkollave fillore rreth detyrave qė u takojnė prindėrve dhe nxėnėsve pėr tė qenė tė suksesshėm, zhvilluar nė Bursa tė Turiqsė. Duke nėnvizuar rėndėsinė e mėsimit dhe tė pėrsėritjes sė mėsimit nė shtėpi, psikologėt theksojnė se pėrdorimi i pakontrolluar i celularit, i televizorit dhe i kompjuterit nga fėmija ndikon negativisht nė pėrqendrim dhe nė tė mėsuar.

  Duke theksuar se pėrveē nxėnėsve pėrgjegjėsia mė e madhe u takon prindėrve, psikologėt thonė se “gjatė kohės qė shohim televizor para syve kalojnė 25 figura nė sekondė. Ndėrsa brenda njė ore tė kaluar para televizorit kalojnė 90 mijė figura. Si rezultat i kėsaj shohim njė deformim tė syrit dhe trurit. Leximi i tė paktėn tre librave nė javė dhe 144 librave nė vit do tė forcojė pėrqendrimin e nxėnėsit dhe do tė pėrmirėsohet nė gjykim, njohuri dhe nė komentimin e njė ēėshtjeje.”

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Faleminderit dhe un kete gje e beja podhuajse cdo dit

 3. #3
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  vetem tek femijet ndodh kjo .... jo te adoleshentet sepse mua preshembull nuk me ndodh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Design: Pėrmbledhje tė Video Mėsimeve nė AutoCAD
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 06-11-2012, 04:46 PM
 2. Paketa Office: Pėrmbledhje tė Video Mėsimeve nė Microsoft Word
  Nga ReniX nė forum Tutoriale me Video
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-11-2012, 03:13 PM
 3. Dashuria e pare harrohet apo jo
  Nga kuklla nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 23-08-2012, 10:23 PM
 4. Violina dy shekuj e vjetėr harrohet nė metro
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-09-2009, 07:36 PM
 5. Kerkese per Leksione te mesimit te gjihes italiane
  Nga andi_pg nė forum Tė ndihmojmė njėri-tjetrin
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 04-09-2009, 10:50 AM