Del Bosque: Jemi Spanja e Euro 2008


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Del Bosque: Jemi Spanja e Euro 2008

  Receta Gatimi

  Pėrzgjedhėsi i Spanjės, Vicente del Bosque, duket tė ketė marrė kurajė nga ‘oktapodi’ i famshėm, pasi nė konferencė pėr shtyp ka folur pėr tė kaluarėn dhe pėr filozofinė e pandryshuar tė skuadrės sė tij.

  “Gjermania gjithmonė ka qenė nėpėr finalet, ne kėtė e dimė nga fėmijėria. Le tė shohim nėse kėto rekorde janė tė vėrteta apo jo. Ėshtė e vėrtetė se Spanja nuk ka qenė e turneve tė mėdha deri tani. Dy vite ėshtė kohė e gjatė, por ne nuk kemi tentuar ta fshijmė tė kaluarėn. Ne tentojmė ta ndjekim tė njėjtėn rrugė me disa ndryshime sepse stagnimi nuk ėshtė i mirė. Por, ne nuk e kemi harruar tė kaluarėn. Nuk ka shumė dallime nė krahasim me Euro 2008. Sidoqoftė, ėshtė e vėrtetė se tani kemi qenė mė tė ērregulluar”.

  “Gjermania ka aftėsi tė mira kundėrsulmuese, mbrojtje tė mirė dhe individė tė mirė. Ne jemi dy ekipe tė forta qė e prezantojmė mėnyrėn se si luhet futbolli nė Evropė. Ne jemi dy ekipe tė ndryshme. Ata janė mė tė drejtpėrdrejtė dhe mė vertikalė, kurse ne pėrhapemi mė shumė nė sulmet tona. Ata kanė lojtarė tė cilėsisė sė lartė. Lahm, Schweinsteiger, Klose, Ozil, tė gjithė kėta mund ta bėjnė diferencėn”, deklaroi Del Bosque

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Spanja eshte ekipi me i mire,do ta fitoje Boterorin ndaj Hollandes.

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Filluan keta me mburrjet haha! Ne fillim rrezikuan apo iken ato. Gjithesesi ndeshja me Gjemanin ishte fanatastike si ke faj.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Sa kushtojnė 16 skuadrat e “Euro 2008”-s
  Nga kuklla nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-06-2008, 06:23 PM
 2. Shikoni Euro 2008 Live
  Nga ReniX nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 13-06-2008, 05:35 PM
 3. Bukuri Sportive - Euro 2008
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-06-2008, 07:25 PM
 4. Fillon Euro 2008
  Nga ReniX nė forum Kampionate botėrore
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 07-06-2008, 06:20 PM