Receta Gatimi

8 sekrete per te qene e bukur.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 8 prej 8
 1. #1
  I/e Perjashtuar Maska e Altin111
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  2,516
  Reputacioni
  0

  8 sekrete per te qene e bukur.

  Pėr tė qenė tė bukur asnjėherė nuk duhet tė lini gjithēka nė dorė nė natyrės dhe ėshtė e nevojshme qė edhe ju tė kujdeseni pėr veten tuaj. Receta pėr tė arritur ėshtė shumė e thjeshtė: ushtrime dhe mesazhe ēdo ditė. Dita duhet tė nisė e qetė dhe tė mbyllet duke qenė tė ēlodhur. Rezultati? Lėkurė e freskėt dhe e shkėlqyeshme gjatė gjithė ditės.

  4 sekretet e ditės


  gjithēka varet nga mėnyra se si zgjoheni. Nėse dita juaj nis nė mėnyrė tė kėndshme, do tė jeni e mbushur me energji dhe kėshtu lėkura juaj do tė ketė njė pamje mė tė bukur dhe tė tonifikuar. Pėr tė arritur kėtė mjafton vetėm pak kujdes.

  1. Njė zgjim i qetė

  Vendosi dy alarme zgjimi me njė distancė kohore 10 minuta nga njėra-tjetra. Kjo ėshtė koha qė i duhet trupit pėr tė kaluar butėsisht nga gjendja e gjumit nė zgjim. Pranė shtratit mbani njė gotė me ujė pėr t'i hedhur disa pika ujė fytyrės, nė qafė dhe te krahėt. Kjo do t'ju japė njė ndjesi freskie dhe do tė ndihmojė edhe lėkurėn tė zgjohet. Mė pas, pini njė gotė ujė para se tė keni ngrėnė mėngjes, pasi kjo do t'ju ndihmojė tė pastroni organizmin nga toksina e akumuluara.

  2. Bėni pak gjimnastikė


  Ngrihuni nga shtrati ngadalė dhe pa u sforcuar. Kur tė jen ngritur nė kėmbė hapni krahėt duke i larguar ato sa mė shumė tė jetė e mundur. Mė pas drejtoi lart, mbi kokė, sikur doni tė kapni diēka qė ėshtė shumė lart jush. Qėndroni kėshtu pėr 20 sekonda dhe mė pas ēlodhuni. Ky ushtrim do t'ju ndihmojė tė largoni mpirjen e trupit, tė ētendosni shpinėn dhe kurrizin si dhe tė tėrhiqni sa mė shumė tė jetė e mundur shtyllėn kurrizore.

  3. Frymėmarrja

  Hapni dritaret pėr tė lejuar ajrin e pastėr nė futet nė dhomė. Ndėrkohė rrotulloni krahėt e mbledhur nė mėnyrė qė tė ētendosen shpatullat. Mbi kokė vendosni njė peshqir dhe qėndroni nė kėtė pozicion, duke marrė frymė dhe e nxjerrė atė qetėsisht tė paktėn 2 minuta. Gjatė dushit ujit duhet tė hapet nė maksimum nė mėnyrė qė tė bjerė mbi lėkurėn tuaj me forcė. Kėshillohet qė tė mos laheni me ujė tė nxehtė. Sa mė i freskėt tė jetė aq mė shumė tonifikon lėkurėn e trupit. Pak esencė eukalipti, e derdhur nė vaskė apo nė banjė, do t'ju ndihmonte tė merrnit frymė mė lirshėm.

  4. Pėrdorni kremrat

  Pas dushit fshihuni me njė peshqir tė ashpėr, duke e fėrkuar lėkurėn me forcė, nė mėnyrė qė tė ndihmoni qarkullimin e gjakut. Pasi tė fshiheni masazhoni trupin me njė krem hidratues apo me njė esencė aromatike. nė kėtė mėnyrė do tė keni njė zgjim tė kėndshėm, do tė jeni gati pėr ditėn e gjatė dhe lėkura juaj do tė jetė e freskėt dhe e shkėlqyeshme.

  4 sekretet e mbrėmjes

  1. Banjė ēlodhėse


  Pas ditės sė gjatė tė punės ėshtė shumė e nevojshme tė bėni njė banjė ēlodhėse, shumė e rėndėsishme pėr tė gjithė trupin. Mund tė zgjidhni njė pushim tė gjatė nė vaskė apo njė dush tė shpejtė. Sido qė tė jetė preferenca juaj asnjė ditė nuk duket tė hiqni dorė nga dushi pas pune.

  2. Masazh pėr barkun


  Masazhoni barkun pėrreth kėrthizės me lėvizje nė formė rrethore tė paktėn pėr 2 minuta. Kėtė gjė mund ta bėni ndėrsa jeni duke u larė nė vaskė apo nė dush. Ky ėshtė masazhi qė femrat aziatike u bėjnė fėmijėve tė tyre pėr tė pushuar sė qari si dhe pėr t'i ndihmuar tė flenė shpejt.

  3. Masazh pėr kokėn


  Pasi tė keni larė dhe shpėlarė mirė kokėn masazhoni rrėnjėt e flokėve duke kruar lėkurėn e kokės me shumė delikatesė. Mė pas, tėrhiqini flokėt lehtė dhe pas pak nisni sėrish masazhin. Kjo ėshtė njė teknikė indiane qė ka njė efekt tė jashtėzakonshėm pėr ēlodhjen e menjėhershme tė tė gjithė trupit.

  4. Njė ēaj qetėsues

  Para se tė shtriheni kėshillohet tė pini njė ēaj tė ngrohtė mė bazė bimėsh. Pasi ēaji tė jetė gati hidhni njė lugė mjaltė dhe lėreni tė ėmbėlsohet pėr pesė minuta, mė pas ėshtė gati pėr t'u pirė. ēaji nė mbrėmje ėshtė qetėsuesi ideal pėr t'u ēlodhur.

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  20

  Re: 8 sekrete per te qene e bukur.

  uau o altin gjithe keto keshilla

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  36

  Re: 8 sekrete per te qene e bukur.

  bravo altin


 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e radina
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  12
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ku mund ta gjejme dyllin per depilim?

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e anaSoft
  Anėtarėsimi
  Feb 2010
  Vendndodhja
  L.A/Gardena
  Postime
  38
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  relaxxxx..

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  hahaha...sa kam qesh kur pashe qe kjo teme kishte 1050 lexime. duket sa te interesuar jane njerezit per te qene te bukur...lol...

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bela14
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Postime
  86
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  hahaha...sa kam qesh kur pashe qe kjo teme kishte 1050 lexime. duket sa te interesuar jane njerezit per te qene te bukur...lol...
  hahahahahahhaha po pra ne shqiptaret mbahemi edhe si rac e bukur

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Kot e ape kete teme se ketu ne forum jane te gjithe te bukur

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila ka qene dhurata me e bukur qe keni marre?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 24
  Postimi i Fundit: 23-07-2013, 04:06 PM
 2. Cila ka qene Eksperienca me e bukur e jetes tuaj?
  Nga ReniX nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 19
  Postimi i Fundit: 28-04-2013, 12:57 PM
 3. Karrota dhe kumbulla pėr tė qėnė mė tė bukur
  Nga labja nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 22-02-2012, 12:48 PM
 4. Adami ka qenė i zi!
  Nga Sefedini nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 09-01-2010, 10:45 PM
 5. Sekrete te Internetit!
  Nga ReniX nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 14
  Postimi i Fundit: 17-05-2009, 11:36 PM