Receta Gatimi

Cila eshte thenia juaj e preferuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 15 nga 17 FillimiFillimi ... 51011121314151617 I funditI fundit
Rezultatet nga 281 deri tek 300 prej 323
 1. #281
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Kjo me pelqeu shume kur e lexova

  Mos u dashuro pas njė gruaje qė lexon,
  pas njė gruaje fort tė ndjeshme,
  pas njė gruaje qė shkruan.
  Mos u dashuro pas njė gruaje tė menēur, magjistricė, delirante, tė marrė.
  Mos u dashuro pas njė gruaje qė mendon,
  e vetėdijshme qė e njeh botėn,
  e zonja pėr tė marrė krahė.
  Pas njė gruaje me besim nė vetvete.
  Mos u dashuro pas njė gruaje qė qesh a qan tek bėn dashuri, qė di
  tė shndėrrojė shpirtin e saj nė mish, e aq mė tepėr, pas njė gruaje qė dashuron poezinė (ato janė mė tė rrezikshmet), a pas njė gruaje qė mund
  tė rrijė gjysmė ore para njė tabloje apo qė s’jeton dot pa muzikė.
  Mos u dashuro pas njė gruaje energjike, tė hareshme, tė kthjellėt, rebele, moskokėēarėse.
  Mos tė qėlloftė tė dashurohesh pas njė kėsi gruaje.
  Ngase kur dashurohesh pas njė gruaje tė tillė, nė qėndroftė apo jo pranė teje,
  nė tė dashtė apo jo,
  njė grua tė tillė, s’e harron dot.
  Kurrė!

  _Martha Rivera Garrido_

 2. #282
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  mbase syte tane kane nevoje te lahen nga lotet nje here ne pak kohe,
  qe keshtu ne te mund ta shohim jeten me nje pamje te qarte perseri.

  - Alex Tan

 3. #283
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Kjo qe e kam shkruajtur me keto duar...

  Cmendurite egzistojne…e ne boten tone te krisur jetojne gjate…te terheqin butesisht…derisa ne nje moment pa vetdije ta marrin frymen ashtu perpara syve te tu…
  cmenduri te mencur...sic vetem te marret dine te bejne...
  te me pyesni mua?!...Oh,jam nje e cmendur e vetdijshme...e etur per nje jete me ngjyra...qe vetem ngjyra nuk mbart...

 4. #284
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  ....
  Cmendurite egzistojne…e ne boten tone te krisur jetojne gjate…te terheqin butesisht…derisa ne nje moment pa vetdije ta marrin frymen ashtu perpara syve te tu…

  ...............

 5. #285
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Kjo qe kam shkruajtur vete

  Njeriut I dashuroni shpirtin…ajo eshte totalisht juaja…trupat jane asgje…nese e fitoni nje shpirt ne menyren e duhur…keni fituar esencen me te mire te kesaj jete…qe ofron sasi dhe jo cilesi…
  Une kete e quaj cilesi…te rendesh drejt nje trupi….te anashkalosh lekuren…dhe butesisht te depertosh ne trupin e tij…Brenda shpirtit te tij…si vend strehimin me te embel,te ngrohte,e me te arrir ne jete te jeteve…
  Dhe mos thoni ju lutem…se jeni vetem…ju asnjehere nuk jeni vetem…diku,dikush,ju strehon ne brendesine me te thell te qenies se tij…
  Eh,si mund te mendoni se jeni vetem?..

 6. #286
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...Kjo qe kam shkruajtur vete

  Njeriut I dashuroni shpirtin…ajo eshte totalisht juaja…trupat jane asgje…nese e fitoni nje shpirt ne menyren e duhur…keni fituar esencen me te mire te kesaj jete…qe ofron sasi dhe jo cilesi…
  Une kete e quaj cilesi…te rendesh drejt nje trupi….te anashkalosh lekuren…dhe butesisht te depertosh ne trupin e tij…Brenda shpirtit te tij…si vend strehimin me te embel,te ngrohte,e me te arrir ne jete te jeteve…
  Dhe mos thoni ju lutem…se jeni vetem…ju asnjehere nuk jeni vetem…diku,dikush,ju strehon ne brendesine me te thell te qenies se tij…
  Eh,si mund te mendoni se jeni vetem?..
  ................

 7. #287
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Le tė lexojmė dhe le tė vallėzojmė ...dy argėtime qė kurrė nuk do tė bėjnė ndonjė dėm nė botė....

 8. #288
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Nuk behet fjale per te folur....nuk behet fjale per te heshtur....Behet fjale per te ndertuar dicka midis fjales dhe heshtjes....

 9. #289
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...Nuk behet fjale per te folur....nuk behet fjale per te heshtur....Behet fjale per te ndertuar dicka midis fjales dhe heshtjes....
  ...... ????.......

 10. #290
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
  ...... ????.......
  hahahahaa po me pyet kush eshte autori?...se di ne fakt...me pelqeu si shprehje....tingellon e thell ne kuptim

 11. #291
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahaa po me pyet kush eshte autori?...se di ne fakt...me pelqeu si shprehje....tingellon e thell ne kuptim
  ....hahaha...jo pyeta...ku je ti ...me shprehjen pa autor ........

 12. #292
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  hahahaha ok...

  une e urrej heshtjen ne pergjithsi...madje shume....nuk te ofron asgje pervec mungeses se oksigjenit...

  por le te themi se tani jam mes te dyjave...te hesht kur duhet...e te flas kur duhet...

 13. #293
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahaha ok...

  une e urrej heshtjen ne pergjithsi...madje shume....nuk te ofron asgje pervec mungeses se oksigjenit...

  por le te themi se tani jam mes te dyjave...te hesht kur duhet...e te flas kur duhet...
  ....flm....qe po shkruan....se zerin sta degjoj ...dot...edhe.....pse..do ish edhe me mire.......

 14. #294
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Eshte kenaqesi e dy-fisht kur behen biseda te kendeshme....

 15. #295
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...Eshte kenaqesi e dy-fisht kur behen biseda te kendeshme....
  ...flm....qe je....e mbi te gjitha qe je ketu....me mua....

 16. #296
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ......Bisedat natėn vonė janė mė shumė se ajo qė duken... Duan tė thonė “po vdes nga lodhja.... por tė flasėsh me Ty ėshtė mė bukur se tė ėndėrrosh.”...

 17. #297
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  qikjo:

  It is both: A blessing and a curse to feel everything so very deeply!
  - d.j

 18. #298
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...kjo qe kam shkruar vete...

  E di cfare mendoj une si dhurat dhe pasuri ne jete?!...
  Te jesh e rrethuar nga njerez qe te duan...te strehohesh ne zemren e dikujt...jo si njeri i zakonshem...por ai te te quaj "mbreteresh"
  Te flesh dhe te zgjohesh me nje buzeqeshje pa ditur pse...
  Te adhurosh jeten per ate cfare ka ofruar per ty...njerez qe pulsojne qenien tende...qe i dhurojne jete jetes tende...
  Ndihem e bekuar...qe kam nje zemer si ty...qe te kam ne zemer ty...
  Je gjithcka kam dhe nuk kam ne kete jete...por te kam...ty te kam gjithcka...

 19. #299
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  ...kjo qe kam shkruar vete...

  E di cfare mendoj une si dhurat dhe pasuri ne jete?!...
  Te jesh e rrethuar nga njerez qe te duan...te strehohesh ne zemren e dikujt...jo si njeri i zakonshem...por ai te te quaj "mbreteresh"
  Te flesh dhe te zgjohesh me nje buzeqeshje pa ditur pse...
  Te adhurosh jeten per ate cfare ka ofruar per ty...njerez qe pulsojne qenien tende...qe i dhurojne jete jetes tende...
  Ndihem e bekuar...qe kam nje zemer si ty...qe te kam ne zemer ty...
  Je gjithcka kam dhe nuk kam ne kete jete...por te kam...ty te kam gjithcka...
  ........................

 20. #300
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  ...Nuk ekziston rastesia....Ne cdo dite ecim drejt vendeve dhe personave...qe na kane pritur prej kohesh...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cila ėshtė kėnga juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 03-09-2014, 09:25 PM
 2. Cila eshte aroma juaj e preferuar?
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 02-09-2014, 06:50 PM
 3. Cila eshte kafsha juaj e preferuar?
  Nga smocking2 nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 02-06-2014, 07:11 PM
 4. Cila eshte lulja juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-03-2014, 01:25 PM
 5. Cili eshte ekipi juaj i preferuar?
  Nga Negativ nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 28-03-2014, 11:38 PM