Receta Gatimi

Cila eshte thenia juaj e preferuar?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 17 12345611 ... I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 323
 1. #1
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Post Cila eshte thenia juaj e preferuar?

  Te gjithe perdorim shpesh thenie nga me te ndryshme, shprehje nga persona te famshem, nga shkencetare, filozofe, shkrimtare etj... Thenie te urta nga te cilat mesojme shume, qe ndoshta na pershtatet ose na pershkruan neve.

  Mua per shembull me pelqejne shume theniet e Jim Morrison dhe nje nga theniet e tij qe do te vecoja eshte: "Do te jepja jeten per te mos vdekur".

 2. #2
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jeto te sotmen,e djeshmja ka ik e neserma nuk di si vien, andaj jeto te sotmen...

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e Sarah92
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Milky Way
  Postime
  39
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jim Morrison eshte i pavdekshem....Une do vecoja dy nga shprehjet e tij:

  Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh koken lart dhe jane gjithmone atje.

  Shpirti i nje njeriu eshte i fshehur ne shikimin e tij, prandaj kemi frike te na shohin ne sy.

  Jane edhe plot te tjera fantastike, por spo me kujtohen tani :/

 4. #4
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Sarah92 Lexo postimin
  Jim Morrison eshte i pavdekshem....Une do vecoja dy nga shprehjet e tij:

  Endrrat jane si yjet, mjafton te ngresh koken lart dhe jane gjithmone atje.

  Shpirti i nje njeriu eshte i fshehur ne shikimin e tij, prandaj kemi frike te na shohin ne sy.

  Jane edhe plot te tjera fantastike, por spo me kujtohen tani :/
  Eshte shume e vertete. Ne cdo fjale te tijen mund te gjesh dicka qe te lidh me realitetin dhe te cilen nuk mund ta mohosh.

 5. #5
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Ja dhe disa shprehje te tjera nga Jim Morrison:

  Me jepni nje enderr ku te jetoj, sepse realiteti po me vret.
  Shoku im me i mire eshte pasqyra, sepse kur une qaj ai nuk qesh.
  Ne vend qe te ndjehesh fajtor dhe te kerkosh falje per gjerat negative qe ke bere ne te shkuaren, fillo te reagosh pozitivisht.
  Ne mes te mires dhe se keqes ka nje porte, une do ta hap.
  Te jesh i qeshur nuk do te thote te jesh i lumtur. Nganjeher kemi nevoje per te qeshur e per te bere shaka per te mos ndjere qe nga brenda kemi nevoje per te qare.
  Une dashuroj dhe jetoj ne heshtje, por mbas cdo buzeqeshje fsheh nje lot dhimbjeje.
  Nuk eshte i forte kush nuk rrezohet, por eshte i forte ai qe rrezohet dhe ka forcen per tu ngritur.
  Qaja sepse nuk kisha kepuce, pak me pas pashe nje burre pa kembe.
  Mos u dorezo kurre, sepse kur mendon se gjithcka ka mbaruar, eshte momenti ku gjithcka ka filluar.


  Etj etj...qe mua personalisht kur i lexoj me frymezojne vertete...

 6. #6
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Bota eshte si nje film pa mbarim,ku njerzit jan aktoret!

 7. #7
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  "Secili pėr vete, Zoti pėr tė gjith" kjo mendoj sa ka mė shum kuptim dhe zbatim nė kohėt e sotme prandaj dhe e preferoj

 8. #8
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  shendet mbi te gjitha se te gjitha regulloen perdoret shume ne greqi dhe une pa diskutim

 9. #9
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jetojm per diqka dhe vdesim per asgje

 10. #10
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ..................KANE THENE PER JETEN..................

  Hapi i pare per te perjashtuar gjerat e padeshiruara nga jeta eshte kjo: Vendos cfare do.

  Ben Stein

  S'ekziston asnje copez deshmie se jeta eshte dicka serioze.

  Brendan Gill

  Jeta eshte nje gjuhe e huaj; te gjithe meshkujt e shqiptojne gabimisht.

  Christopher Morley(1890 - 1957)

  Qellimi i jetes eshte te luftoje pjekurine.

  Dick Werthimer

  Jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre.

  Elbert Hubbard (1856 - 1915)

  S’eshte
  e vertete se jeta eshte vetem nje gje e mallkuar pas nje tjetre. Eshte
  nje gje e mallkuar mbi nje tjeter dhe keshtu me rradhe.

  Edna St. Vincent Millay (1892 - 1950)

  Jeta eshte dicka qe ndodh kur s’te ze gjumi.

  Fran Lebowitz (1950 - )

  Jeta eshte dicka qe te gjithe duhet ta provojne se paku njehere.

  Henry J. Tillman

  Jeta eshte e kendshme. Vdekja eshte e qete. Vetem tranzicioni eshte pak i mundimshem.

  Isaac Asimov (1920 - 1992)

  Jeta eshte nje mesim i gjate mbi nenshtrimin.

  James M. Barrie (1860 - 1937)

  Jeta eshte ajo qe te ndodh perderisa je i zene duke bere plane tjera.

  John Lennon (1940 - 1980), "Beautiful Boy"

  Jeta eshte ZOO ne nje xhungel.

  Peter De Vries

  Jeta eshte nje semundje qe perhapet permes marredhenieve seksuale..

  R. D. Laing

  Jetesen e bejme nga ato qe marrim, jeten e bejme nga ato qe japim.

  Sir Winston Churchill (1874 - 1965)

  Jeta e pakontrolluar s’ia vlen te jetohet.

  Sokrati (469 BC - 399 BC),

  Jeta esthe nje seri e pathyer situatash te rrejshme.

  Thornton Wilder (1897 - 1975)

  Jeta eshte vetem nje pasqyre, dhe ate qe sheh aty duhet patjeter ta shohesh njehere brenda vetes.

  Wally 'Famous' Amos (1936 - )

  Jeta s’eshte e drejte. Eshte vetem me e drejte se vdekja, kaq.

  William Goldman, "The Princess Bride"

  Qellimi i jetes eshte te jetosh ne pajtim me natyren.


  shpresoj tju pelqejn kto thenie

 11. #11
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  shijoje femren para se te te tradhetoje

 12. #12
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  nje thenie qe preferoi e e perdor shpesh eshte
  ka ik per lesh ose
  ke ik per lesh

 13. #13
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  shijoje femren para se te te tradhetoje
  hahaha...mos i ul kaq poshte femrat se fundja fundit, shumicen e rasteve jemi ne qe i japim arsye te na tradhetojne...

 14. #14
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga smocking2 Lexo postimin
  hahaha...mos i ul kaq poshte femrat se fundja fundit, shumicen e rasteve jemi ne qe i japim arsye te na tradhetojne...
  perkundrazi............
  une po them qe shijoje para se <tia prishi> mendjen nje tjeter

 15. #15
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga 3r1k0 Lexo postimin
  perkundrazi............
  une po them qe shijoje para se <tia prishi> mendjen nje tjeter
  hahaha...ok ok...

 16. #16
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  kam shume! por e fundit eshte: Femra dhe pjepri duhen provuar!

 17. #17
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  kujdes se mos dali pjepni shalqin hahhahah

 18. #18
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Se qerokeni iriqin fare ju

 19. #19
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  "Kryt ta thej, e qejfin s`ta prishi"

 20. #20
  Postues Nderi 45% Maska e ulkina
  Anėtarėsimi
  Oct 2010
  Vendndodhja
  fier albania
  Postime
  2,657
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  15
  ishte nje shprehje tek nje film => ndonjeher njerezit kane nevoj te qajn per te nxjerr jasht te gjith lotet e tyre per te krijuar ne zemer nje dhome plot me buzeqeshje .....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 17 12345611 ... I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cila ėshtė kėnga juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 18
  Postimi i Fundit: 03-09-2014, 09:25 PM
 2. Cila eshte aroma juaj e preferuar?
  Nga EMAUS nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 47
  Postimi i Fundit: 02-09-2014, 06:50 PM
 3. Cila eshte kafsha juaj e preferuar?
  Nga smocking2 nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 02-06-2014, 07:11 PM
 4. Cila eshte lulja juaj e preferuar?
  Nga ReniX nė forum Flora dhe Fauna
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 29-03-2014, 01:25 PM
 5. Cili eshte ekipi juaj i preferuar?
  Nga Negativ nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 28-03-2014, 11:38 PM