Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: Jeni ''PRO'' apo "KUNDĖR" klonimit tė NJERIUT?

Votuesit
8. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • PRO

  2 25.00%
 • KUNDĖR

  5 62.50%
 • Nuk mė intereson

  1 12.50%

Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Sondazh Jeni "Pro" apo "Kunder" klonimit te njeriut?

  Mundėsia pėr klonimin e njeriut, doli kur shkencėtaret skoceze nė Institutin Roslin krijuan delen e shumėpėrfolur "Dolli" (gjini 385, 810-13, 1997), qė rriti interesin dhe shqetėsimin nė gjithė botėn pėr shkak tė komplikimeve tė saj shkencore dhe etike. Bema, e pėrcaktuar nga revista Shkenca si revolucioni i 1997-es, gjithashtu solli pasiguri mbi kuptimin e ”klonimit”—njė term mbrojtės i pėrdorur tradicionalisht nga shkencėtaret pėr tė pėrshkruar proceset e ndryshme pėr dyfishimin e materialit biologjik.

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Personalisht jam Pro,pse jo mbas "vdekjes" time,te rilinde nje Kliton tjeter identike si une.

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e kokushta
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Ka shume teori ne lidhje me pranimin ose jo te klonimit. Njeriu gjithmone ka dashur te sfidoje vdekjen - por mos harrojme qe kloni dhe pse kopja jone eshte nje entitet me vete. Cdo te ndodhte sikur disa kopje te miat te vinin verdalle. Mendoni te keni vec nje kopje tuajen, nese kjo kopje kryen nje krim te gjithe do me identifikonin mua si kriminel - asnje nuk do dinte te dallonte isha une apo kloni.

  Apo vjen kloni te banka jote dhe ta than gjithe llogarine

  Po sikur femija juaj te gjendet perballe faktit ku shikon 2 njerz identik - kush do jete babai i vertete? Do shembet koncepti me i forte i races njerezore - familja edhe pse ne ditet e sotme ka degradim, por sidoqofte 1 mbetet babai ne cdo familje qe ai krijon.

  Ajo cka mendohet sot per klonimin eshte klonimi i pjeseve dhe organeve te trupit.

  Mund t'ju ndodhe nje aksident dhe me klonim te zevendesojne nje krah apo kembe apo gisht. Nuk ke pse te presesh ne liste per dhurues organesh kur ti mund te vendosesh nje kopje identike te tij. Apo mundesia per te zevendesuar dhembet

  Jam dakord per klonime te pjeseshme e jo te kompjet individit.

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  29
  Jo jo ti sme kuptove,une thashe qe geni im te klonohet mbas vdekjes sime. Muhabet kot ė

 5. #5
  AS 20% Maska e Mona
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Postime
  158
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  13
  Nėse ky fenomen do kontrollohej me kujdes qė tė mos ket probleme siē i pėrmendi mė lart kokushta nuk gjej arsye tė jem kundra
  Do mė pėlqente ideja tė kisha klonin tim sikur tė ishte akoma mė pėrfekte se un do mė pėlqente mė shum

 6. #6
  Never_Too_Late Anėtar Nderi Maska e smocking2
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  Ancona, Italy
  Postime
  1,249
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Kokushta, kur behet fjale per klonim, ai qe mund te jet "Klon" nuk do ket te njejten moshe me individin qe i jane marre embrionet, prandaj nuk do ishte e mundur qe te ngaterroheshin. Pastaj edhe nese do te kryhej nje krim, sado identik qe mund te jete ai "Klon", gjurmet e gishterinjve nuk mund te jene asnjeher te njejta. Megjithese edhe mendimi yt me pelqen. Do ishte mire sikur te klononin organet njerezore.

  Duhet te pranojme gjithashtu se "Kloni" do binte ne kundershtim me ligjet e natyres.

  Ekziston dhe nje eksperiment tjeter ne te cilen po kryhen studime tek zvarraniku qe ne quajme Hardhuce ose ne gjuhe popullore Zhapik. Hardhuca ka nje pigment ne trupin e tij, i cili pasi ia presim bishtin, ben te mundur qe bishti i tij te formohet perseri ne gjendjen qe ka qene me pare. Edhe ky do ishte nje zbulim mjaft i bujshem sepse te gjithe njerezit ne bote qe sot jane invalide, pa kembe apo pa dore, do mund te kishin perseri gjymtyret e tyre.

  Nga njera ane teknologjia dhe zbulimet qe kemi arritur po ndihmojne racen njerezore te jetoje me gjate, por mos te harrojme qe jemi ne te cilet po e cojme drejt fundit kete bote.

 7. #7
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jam kunder

 8. #8
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Cik si e nderlikuar , kunder

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  kunder se me kete bote qe eshte e me keta politikane qe jane kudo na moren me qafe
  do ta perdorin per fitime per lek e jo per te miren e njerzve e sigurt kio...........

 10. #10
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  kunder, kunder, kunder!!

 11. #11
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Gjithmone kunder!!!

 12. #12
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Kunder........

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Pse kunder Erina

 14. #14
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Po njeri eshte dhe Erina nuk do si te tjeret

 15. #15
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Pro / Pajtona me Kliton

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e mentor1993
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Pejė /Kosov
  Postime
  51
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Kunder jam

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35
  Kunder, jo per arsye specifike apo morale. Thjesht nuk dua nje tjeter Enver Hoxha dhe sdua qe ti bejne kopje Zt Sali Berisha

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e mentor1993
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Pejė /Kosov
  Postime
  51
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Thumbs up

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Kunder, jo per arsye specifike apo morale. Thjesht nuk dua nje tjeter Enver Hoxha dhe sdua qe ti bejne kopje Zt Sali Berisha
  Me pelqej kjo qe the ReniX

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Ne kete rast shkenca eshte demshme, jam dakod me klonimin e organeve , ndryshe totalish kunder

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga vaaldr1n Lexo postimin
  Pro / Pajtona me Kliton
  megjithese paskam komentuar "pro", votuar nuk kisha! Kshtu qe e verteta eshte se nuk me intereson!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. "Metro" do te quhet "Windows 8"
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 11-08-2012, 10:06 PM
 2. Video: Reklama Kunder Pirateris perdor muzik "Pirate"
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-07-2012, 03:53 PM
 3. Ish banoret e "BB" kunder Arbana Osmanit!
  Nga erinda nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-02-2012, 09:57 AM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 02:15 PM