Receta Gatimi

Sa larg mund te shkoj zilia ndaj dikujt?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 9 prej 9
  1. #1
    i/e rregjistruar 10% Maska e kledii
    Anėtarėsimi
    Jul 2010
    Postime
    34
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    0

    Sa larg mund te shkoj zilia ndaj dikujt?

    Zilia eshte nje ndjenje qe kultivohet tek cdo njeri
    s'eshte e vecante por shkalla e saj ka te bej shume. Ka zili sic u
    permend me lart midis kunatave ose vjerres e nuses ose dy shoqeve qe
    sado sherr e shamata bejne smund ta kalojne kufirin dhe mund te
    konsideron zili "te mira" pa ndonje dem te posacem... Nga ana tjeter
    zilia i con disa individe ne krime mos themi vrasje ajo transferohet
    nga zilia ne nje fiksim vdekjeprures, nese do thosha duhet ndaluar do
    genjeja veten sepse eshte dicka qe eshte tashme e kultivuar mbi ne, por
    cdo njeri duhet te jete i kenaqur me ato pak gjera qe i ka dhuruar
    zoti, edhe nese uroja sonte qe te kisha nje thes me para dhe neser te
    me behej realitet sdo isha e lumtur sepse njeriu ska te ngopur ashtu
    dhe zilia eshte pjese e natyres sone te komplikuar por njerezit duhet
    te jene ne djeni te saj dhe te perpiqen ta evitojne e mos shkaktojne
    ferkime qe do sjellin momente pakenaqesie

  2. #2
    E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
    Anėtarėsimi
    Jan 2013
    Vendndodhja
    Honoluluuu
    Postime
    3,023
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    15
    i kalon permasat e kufijve te mundshem!...sepse nuk lene rast pa te fyer...pa fantazuar...pa perbaltur personin tend...kjo eshte zili e pa emer ne fakt...mirpo njerzit nuk mund ti ndryshosh...thjesht mund ti injorosh...sepse njerzit e shemtuar...(shpirterisht)...jane aq te etur per te te trazuar sa nuk dijne cfare vreri mund te vjellin me!....

    mjere kush ka zili jeten e tjetrit...pasi nuk do mundi kurr te shohi te mirat e jetes se tij...s'ka kohe...se eshte duke u marr me te mirat e dikujt tjeter!...

  3. #3
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    mmmmmmmmmmm...pyetje teper e goditur sidomos per ditet e sotme...

    ZILIA....

    mund te arrije deri aty sa njerezit duke pare qe ti ben nje jete me te mire se ta dhe ke me teper mundesi per t'u argetuar,per te shijuar jeten apo ke me teper gjera materiale te shohin me perbuzje, me neveri,madje dhe shpeshhere te vene ne pah ate qe ata pretendojne se kane me shume se ty.

    per mua keta persona jane thjesht shpirtngushte dhe nuk kane me asnje vlere ne personalitetin e tyre.
    sinqerisht me vjen keq qe e them,por tani po e njoh boten e vertete...ate bote e cila eshte reale dhe jo e shtirur pasi njerezit ne ditete e sotme jane vertete teper ziliqar dhe nuk duan te te shohin me lart se vetja e tyre.

    personalisht nuk kam zili ndonje ne vecanti pasi per fat te mire posedoj pervec se nje familje te mrekullueshme (dhe per kete falenderoj zotin cdo sek qe kalon)dhe nje jete mjaftueshem te mire do thoja qe nuk me mungon argetimi apo dhe ndonje gje materiale qe per shume njerez eshte luks.dhe fakti tjeter eshte se mua do me pelqente shume dhe nuk do e shikoja me zili nje mikun\miken,kushuririn apo kushuriren apo ku ta di une qe ata te benin nje jete me te mire se mua,sepse sinqerisht ne kete rast une ne se do te kisha nevoje do te dija kujt ti drejtohesha.

    ka aq shume per te folur ketu saqe duhen faqe te tera per te treguar fakte...ngjarje...etj etj etj...

    por me e rendesishmja eshte qe.....JETA VAZHDON..........

    dhe le t'ju shtohet zilia ziliqareve dhe mua argetimi,momentet e lumtura,pushimet ne vendet te bukura e te mira te tjera materiale dhe shpirterore qe jane te domosdoshme.

  4. #4
    Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
    Anėtarėsimi
    Nov 2008
    Postime
    2,893
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    18
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
    mmmmmmmmmmm...pyetje teper e goditur sidomos per ditet e sotme...

    ZILIA....

    mund te arrije deri aty sa njerezit duke pare qe ti ben nje jete me te mire se ta dhe ke me teper mundesi per t'u argetuar,per te shijuar jeten apo ke me teper gjera materiale te shohin me perbuzje, me neveri,madje dhe shpeshhere te vene ne pah ate qe ata pretendojne se kane me shume se ty.

    per mua keta persona jane thjesht shpirtngushte dhe nuk kane me asnje vlere ne personalitetin e tyre.
    sinqerisht me vjen keq qe e them,por tani po e njoh boten e vertete...ate bote e cila eshte reale dhe jo e shtirur pasi njerezit ne ditete e sotme jane vertete teper ziliqar dhe nuk duan te te shohin me lart se vetja e tyre.

    personalisht nuk kam zili ndonje ne vecanti pasi per fat te mire posedoj pervec se nje familje te mrekullueshme (dhe per kete falenderoj zotin cdo sek qe kalon)dhe nje jete mjaftueshem te mire do thoja qe nuk me mungon argetimi apo dhe ndonje gje materiale qe per shume njerez eshte luks.dhe fakti tjeter eshte se mua do me pelqente shume dhe nuk do e shikoja me zili nje mikun\miken,kushuririn apo kushuriren apo ku ta di une qe ata te benin nje jete me te mire se mua,sepse sinqerisht ne kete rast une ne se do te kisha nevoje do te dija kujt ti drejtohesha.

    ka aq shume per te folur ketu saqe duhen faqe te tera per te treguar fakte...ngjarje...etj etj etj...

    por me e rendesishmja eshte qe.....JETA VAZHDON..........

    dhe le t'ju shtohet zilia ziliqareve dhe mua argetimi,momentet e lumtura,pushimet ne vendet te bukura e te mira te tjera materiale dhe shpirterore qe jane te domosdoshme.

    Na bere me zili

  5. #5
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    SHum larg, deri aty sa nuk i felet shoku shokut, vellai vellait!

    ps. o Kate mos befsh hajer

  6. #6
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    SHum larg, deri aty sa nuk i felet shoku shokut, vellai vellait!

    ps. o Kate mos befsh hajer
    Olsi thjesht te jem realiste dhe jo genjeshtare.

    njerezit sot jane shume ziliqar,por fatmiresisht ne jeten time ka dhe nga ata njerez qe mua nuk me kane zhgenjyer qofte dhe nje here te vetme,dhe sinqerisht e kane treguar veten e tyre qe ne fillim.do jepja me sa mundesi te kisha cdo gje qe ata njerez t'i kisha gjithmone prane,kurse sa per ziliqaret....thjesht i mbyllin vetes nje dere te dyte.dhe ti Olsi....te uroj nje jete sa me te mire,pavaresisht atyre qe me the se une nuk jam ziliqare.

  7. #7
    Postues Veteran Lirenti-Addicted Maska e olsii
    Anėtarėsimi
    Jan 2012
    Postime
    3,332
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    16
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga catemidleton Lexo postimin
    Olsi thjesht te jem realiste dhe jo genjeshtare.

    njerezit sot jane shume ziliqar,por fatmiresisht ne jeten time ka dhe nga ata njerez qe mua nuk me kane zhgenjyer qofte dhe nje here te vetme,dhe sinqerisht e kane treguar veten e tyre qe ne fillim.do jepja me sa mundesi te kisha cdo gje qe ata njerez t'i kisha gjithmone prane,kurse sa per ziliqaret....thjesht i mbyllin vetes nje dere te dyte.dhe ti
    Olsi....te uroj nje jete sa me te mire,pavaresisht atyre qe me the se une nuk jam ziliqare.
    Nuk te kuptova mir tek kjo pjesa e fundit, ku te thash qe nuk je ziliqre? dhe pse thua PAVARSISHT, e more per ofendin ti? Flm, dhe une te uroj nje jet si ta kesh qef ti

  8. #8
    i/e rregjistruar 20% Maska e catemidleton
    Anėtarėsimi
    Mar 2013
    Vendndodhja
    where I want to be
    Postime
    456
    Gjinia
    Femer
    Reputacioni
    12
    Citim Mesazhi origjinal i postuar nga olsii Lexo postimin
    Nuk te kuptova mir tek kjo pjesa e fundit, ku te thash qe nuk je ziliqre? dhe pse thua PAVARSISHT, e more per ofendin ti? Flm, dhe une te uroj nje jet si ta kesh qef ti

    rrofsh Olsi.Gjithe te mirat e kesaj bote dhe ti.

  9. #9
    Veteliresi 35% Maska e landi i
    Anėtarėsimi
    Feb 2012
    Vendndodhja
    Nuk jam......
    Postime
    1,077
    Gjinia
    Mashkull
    Reputacioni
    14
    zilia te shkoje ku te doje ,edhe ne everest po deshi ,ate qe une jetoj dhe qe quhet jeta ime ,ska te dyte ta jetoje !!!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

  1. Po shkoj nė shtrat....
    Nga labja nė forum Tema Shoqėrore
    Pėrgjigje: 6
    Postimi i Fundit: 28-09-2012, 08:11 PM
  2. Lere te shkoj?
    Nga lettas nė forum Romanca
    Pėrgjigje: 5
    Postimi i Fundit: 20-03-2012, 04:33 PM
  3. Si mund ta ndaj hardiskun ne dy pjes
    Nga besnik cala nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
    Pėrgjigje: 1
    Postimi i Fundit: 04-07-2010, 10:07 PM
  4. 30 Seconda edhe ja bllokon dikujt MSN !
    Nga Altin111 nė forum Siguria Informatike
    Pėrgjigje: 8
    Postimi i Fundit: 27-03-2009, 11:06 PM
  5. Zilia, truri i njeriut e perjeton si dhimbje fizike
    Nga ReniX nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
    Pėrgjigje: 3
    Postimi i Fundit: 19-02-2009, 04:17 PM