Hakerėt nga Kosova nė aksion


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26

  Hakerėt nga Kosova nė aksion

  Receta Gatimi

  LiMiHack ishte sot nė qendėr tė vėmendjes me njė sulm drejtuar ueb faqes sė Rrethit tė Nishit nė Serbi dhe me njė paralajmėrim dėrguar nė formė sulmi tek Kėshilli Kombėtar i Radio dhe Televizonit tė Shqipėrisė.
  Nė ueb faqen e www.nis.okrug.gov.rs ėshtė vendosur mbishkrimi nė gjuhėn angleze “Kosovo is independent” (Kosova ėshtė e pavarur), dhe mė tej ėshtė shkruar qė tė mos vazhdohet mė me ankesa sepse do tė pėrballeni me tė njėjtin rezultat si nė GJND. “Ne jemi fituesit dhe askush nuk do ta ndryshojė kėtė” ishte mesazhi nga LiMi'Hack.

  Pėrveē njė imazhi me njė fėmijė tė mbėshtjellur me flamurin e Shqipėrisė dhe nė tė cilėn ishte mbishkrimi “Republic of Kosovo / Hackers”, ueb faqja pėrmbante edhe nė vend tė logos sė saj njė logo tė flamurit tė Kosovės. Deri mė tani ueb faqja ėshtė jashtė funksionimit tė rregullt

  Sulmi i dytė nė njė far forme sulm paralajmėrues ishte drejtuar nga LiMi'Hack tek Kėshilli Kombėtar i Radio dhe Televizonit tė Shqipėrisė, www.kkrt.gov.al nė tė cilėn ishte vendosur njė paralajmėrim ku thuhej se “nuk jeni kujdesur sa duhet pėr sigurinė e faqes suaj. Mė mirė tė merrni njė paralajmėrim nga hakerat shqiptarė se faqja juaj tė merret pėrsipėr nga ndonjė haker armik.

  “Kujdesuni qė tė arnoni vrimat tuaja tė sigurisė, qė njė faqe qeveritare si kjo tė mos bjen nė dorė tė ndonjė hakeri tė huaj” u tha nė paralajmėrim. Uebi mbante tė njėjtin imazh dhe shenjėn e tė njėjtit haker, LiMi'Hack.

 2. #2
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Bravoo mezi po pres te shoh ndonej faqe tjeter te hackuar Urra keshtu le te vazhdojn

 3. #3
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Kane bere gje te bukur shume ne fakt dhe jane per tu lavderuar.,Gjejne keto gomoret e ngordhur dhe o burra ti biem.

 4. #4
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Te bejn cfar te duan vetem serbeve ti hackoj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Vrasjet nė Devoll, aksion pėr kapjen e autorit
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 29-01-2010, 07:55 PM
 2. Kastro Zizo do tė realizojė film aksion
  Nga aurel nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 22-12-2009, 08:02 PM
 3. Itali, aksion ndaj trafikantėve shqiptarė tė drogės
  Nga aurel nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-11-2009, 08:08 PM
 4. Hakerėt sulmojnė rrjetin Facebook
  Nga Kliton nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 16-05-2009, 10:44 AM