10 variantet si te puthemi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1

  Zemer 10 variantet si te puthemi

  Receta Gatimi

  10 VARIANTET SI TE PUTHEMI  1. Puthje Francese
  Puthjet jane pjesa me e rendesishme e paralojes seksuale. Edhe pse te gjithė e dime se cfar ėshtė puthja dhe si duhet puthur, e ashtuquajtura puthje franceze praktikisht ėshtė e zjarrte, por ajo ėshtė edhe hulumentim subtili i buzeve te partnerit. Prandaj, mos u beni agresive. Nese gjuhen e futni teper thelle, me veshtire do t'i kontrolloni levizjet e saj.

  2.Puthja me Gjuhe:
  Puthja ne gjuhe ėshtė kapitulli ne vete. pėr kėtė mund te flitet shum e shum. Ekzistojne me qindera varianta se si ta puthesh
  partnerin me gjuhe. Reth 3o muskuj te gojes jane aktiv kur ju puthni me
  gjuhe. njė keshille: Mos puthni shum laget sepse partneri/ja mund te
  iritohet.

  3. Puthja ne buze:
  Puthja ne buze ėshtė serioze, ėshtė pėr ta marre seriozisht sepse permes puthjes ne buze deshmohet njė lloje besimi I madh tek partneri e sidomos kur gjatė puthjes partneri ua
  prek fytyren apo floket. Kjo ėshtė shenja e pare e lindjes se njė
  dashurie.

  4. Puthja ne qafe:
  Me shum se 80% te femrave thone se qafa e tyre ėshtė njė pjes shume e ndjeshme dhe kur njė femer ia
  ofron qafen njė mashkulli ai duhet me shum kujdes dhe dashuri te ia puth
  sepse shum lehet mund ta iritoje ate.

  5. Puthja ne faqe:
  Puthja ne faqe ne kohen e sotme trajtohet si feminore, por
  ėshtė e gabuar. Jepjani nga njė puthje ne faqe partnerit nga disa herė ne
  dite dhe buzeqeshujni. Me kėtė i tregoni se ai/ajo ende ėshtė e vlefshme pėr ju dhe jeni i interesuar pėr te. Edhe tek ata qė ende nuk jane cift, puthja
  ne faqe do te thote me shum se vetėm shoqeri.

  6. Puthja ne stomak:
  Puthja ne stomak vetėm, nuk do te thote Diēka shum erotike.
  Por kur pas puthjes vjen seksi, pėr femren ashtu edhe pėr mashkullin do te
  thotr deshmi e dashurise dhe besimi ne partnerin. Meshkuj kujdes: nuk do te
  thote se vetėm nese e puthnii partneren mes kembeve e eksiton ate, kerthiza ėshtė njė zone shum erogjene.

  7. Puthja ne sy:
  Kjo menyre e putjes ėshtė e rezervuar vetėm pėr te dashururit. Partneret qė jane te dashuruar me njeri tjetrin mund te puthen keshtu, vetėm ne situata te caktuara. Atehere puthja duhet te jetė shum e lehet dhe me
  kujdes.

  8. Puthja ne vesh:
  Puthjet ne vesh jane paraloje e seksit. Por mos e lejoni qė veshi te puthet vetėm para seksit, puthja ne vesh mund te jetė edhe deshmi e deshires dhe dashurise ndaj
  partnerit.

  9. Puthja ne balle:
  Puthja ne balle ėshtė e ngjashme me ate ne sy. Nuk ėshtė e menduar si erotike, por me puthje ne balle partnerit i deshmoni dashuri, kujdes dhe rrespekt.


  10. Puthja ne gjinjte e e femres:
  Cdo mashkull thote se me shum Dėshirė e bene ate pune. Kjo ndoshta vjen edhe nga ajo se cdo njeri, gjene e pare qė e
  meson ne jetė ėshtė te thithesh. Andej kjo vlene edhe tek partneret, por
  duhet me shum kujdes te behet sepse thithat e femres jane shum te ndjeshme.
  Kur njė mashkull e puth femren ne gjinjte ajo e adhurone dhe ndiohet shum e kenaqur nga partneri.


 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: 10 VARIANTET SI TE PUTHEMI

  Duhet me i provuar!

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: 10 VARIANTET SI TE PUTHEMI

  Kjo puthja fundit shume interesante nga menyra e shpjegimit!!

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: 10 VARIANTET SI TE PUTHEMI

  Une di edhe nje puthje tjeter po nuk po e them me mire!

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  Mua me pelqen puthja ne balle dhe ne sy

 6. #6
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e X-man
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fier
  Postime
  45
  Reputacioni
  0
  diku kam degjuar nje thenie:

  ne balle te puth ai qe te do thjeshtesine,

  ne sy te puth ai qe do bukurine,

  ne faqe te puth kushdo,

  ne buze te puth ai qe te do.

 7. #7
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  e bukur kjo x man

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. 10 menyra si te puthemi - French Kiss
  Nga ReniX nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 36
  Postimi i Fundit: 05-04-2013, 05:53 PM
 2. Flamuri i Pavaresise, kater variantet e origjines se tij
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-11-2007, 11:44 AM